Skocz do zawartości

[prywata]wybor laptopa


gkeb

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze wiele juz bylo tematow na ten temat, ale zapytac zawsze warto.

Zastanawiam sie nad wyborem pomiedzy laptopem a laptopem. Moze cos innego doradzicie w podobnej klasie (i cenie). Co by bylo podobnego w wydajnosci oparte na AMD?

Musisz mieć laptoka ? Czy zdajesz sobie sprawę z trudnościami ze zdobyciem podzespołów ?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze wiem. Mam obecnie lapka na Celeronie M i w najblizszym czasie chce wymienic na cos wydajniejszego. Troche nie rozumiem po co mi dostep do podzespolow? Jak czesto zmieniasz procka? Karte grafiki? Laptop to nie zabawka do gier tylko do pracy (wygodnej). Co do pamieci to i tak na dzien dobry rozbuduje do 2G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam stacjonarnego od lat. i dobrze mi z tym. laptopa zmieniam co dwa lata. nie widze potrzeby zmiany grafiki czy procka. po co? bo call of duty 4 nie pojdzie? osobiscie na twoim miejscu bralbym tego fujitsu choc polecam toshiby, asusy i lenovo.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wiele juz bylo tematow na ten temat, ale zapytac zawsze warto.

Zastanawiam sie nad wyborem pomiedzy laptopem a laptopem. Moze cos innego doradzicie w podobnej klasie (i cenie). Co by bylo podobnego w wydajnosci oparte na AMD?

Musisz mieć laptoka ? Czy zdajesz sobie sprawę z trudnościami ze zdobyciem podzespołów ?

Nie chciałbym zaczynać kolejnej dyskusji: laptop vs. stacjonarny, ale każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeżeli kolega chce laptopa, to znaczy że takie rozwiązanie bardziej mu odpowiada.

Btw. Wymiana podzespołów w zwykłym PC też wcale nie wygląda tak różowo. Oczywiście jeżeli mamy w miarę nowy komputer to wszystko jest ok. Ale jeżeli pecet jest na przykład dwuletni z s.939, to żeby np. wymienić procesor na szybszy (np. c2d) musimy zmienić także płytę główną, zmiana płyty pociąga za sobą także zmianę starych pamięci ddr oraz karty graficznej agp. Dodatkowo okazuje się że nasz nowy sprzęt potrzebuje więcej mocy, trzeba więc także wymienić zasilacz. Tym sposobem żeby wymienić procesor, musimy wymienić praktycznie cały sprzęt, ok, jest to koszt mniejszy niż nowy laptop, ale wracamy do kwestii zalet i wad, stacjonarnego nie zabierzemy ze sobą w podróż.

Żeby nie było aż tak dużego offtopicu. Z podanych lapków nie wybrałbym żadnego, nie wiem, ale jakoś niezbyt mi się podobają konstrukcje Fujitsu-Siemens, o firmie VBI Compal w ogóle pierwszy raz w życiu chyba słyszę. Osobiście wolałbym coś od lepszego producenta, na przykład Hp czy toshiby, zawsze jest to gwarancja lepszego wykonania i jakości.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci sie nie pododba w Fujitsu-Siemens? Co do HP to nie dokonca mi sie podobaja ich rozwiazania (preinstalowany system bez plyty tylko na hdd) oraz doswiadczenie (padł mi zasilacz w 11 miesiacu uzytkowania). Toshiba jest ok, tylko cena wyzsza niz odpowiednik Fujitsu-Siemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HP to nie dokonca mi sie podobaja ich rozwiazania (preinstalowany system bez plyty tylko na hdd)

Co do tego... to nie problem. Mozna sobie zrobic plyte do odzyskania sysetmu - a wiec nie masz tego na dysku tylko na plycie.

Mozna tez z tego co mi wiadomo zadzownic bo hp i poporosic o podeslanie owej plyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...padł mi zasilacz w 11 miesiacu uzytkowania...
To się dobrze składa, bo załapałeś się jeszcze na gwarancję. Mojemu koledze poszła matryca miesiąc po terminie gwarancji w Fujitsu-Siemens. Wymienił na nową za 530 zł. Podobnie jak sz3lo nigdy nie słyszałem o firmie VBI Compal. Osobiście miałem do czynienia z dwoma dellami (nieco starsze modele) i byłem bardzo zadowolony. A ostatnio moja druga połówka kupiła sobie hp 530 i jak narazie jest z niego bardzo zadowolona. Poza ciekawą konfiguracją, rozsodną ceną ma jeszcze bardzo ładną stylistykę. Aktualnie brałbym HP albo Toshibe. A jeżeli cenisz sobie prostotę i solidność (i możesz dołożyć kilka $) to IBM.

Program do nauki na uprawnienia budowlane i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne oraz okulary antyrefleksyjne zerówki do pracy przy komputerze.

Największy wymarzony kamper barbie fbr34 firmy mattel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci sie nie pododba w Fujitsu-Siemens?

Z 4 komputerów tej marki jakie znam, widziałem, moi znajomi mają to: dwa się spaliły (płyta główna), jednemu po miesiącu wpadła listwa z przyciskami startowymi do środka obudowy a czwarty po prostu się rozsypał (zaczęły odpadać a to matryca a to klawiatura) a był używany jako notebook nieprzenośny - ot żeby mało miejsca komp w domu zajmował.

Jeśli mam coś polecać to Toshibę - mam nie pierwszą i nigdy mnie nie zawiodły (jeden przetrwał bez uszczerbku maltretowanie przez 2 letnie dziecko - łącznie ze skakaniem po nim i wrzucaniem pieniążków do napędu CD - żeby fajne dźwięki wydawał).

Acha nie wiem czy na wszystkie ale dają 2 lata gwarancji na Toshiby (z możliwością dokupienia na dłużej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zle wspomnienia odnosnie della acera i hp, tych bym w ogole nie polecal, ale moze po prostu mialem pecha. z drugiej strony, kolega pracuje w serwisie i mowi iz wlasnie tych dostaja najwiecej. upieram sie przy toshibie, asusie i lenovo [ibm]

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne problemy z toshibami to kłopoty z zawiasami cholera już drugi lap nawala mi na zawiasach

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności