Skocz do zawartości

Prawo nie dopuszcza przesyłania faktur kontrahentom w pliku PDF


gkeb

Rekomendowane odpowiedzi

wyrok sądu nawet najwyższego obowiązuje w konkretnej sprawie inny sąd - us - lub ktokolwiek - może nie musi brać go pod uwagę ....

i to jest Polska właśnie ......

dla Twoich okien najlepsze markizy - dla wszystkich adwokat - lub książka telefoniczna - oferty różnego typu, taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kontrahent ma cie gdzieś to ty też miej go gdzieś i zgłoś to gdzie trzeba.

Ja nie raz mam problemy ale ostrzeżenie zawsze skutkuje i mam na papierku.

Wystawca faktury musi zgodnie z prawem sporządzić na papierze (wydrukować) kopię oraz oryginał. Ale obowiązku dostarczania faktury klientowi już nie ma - jeśli wystawcy faktury nie zależy na kliencie, może powiedzieć, że... faktura czeka do odbioru w siedzibie firmy ;)

Jeśli robicie coś na co nie macie faktury a chcecie być w zgodzie z prawem to zacznijcie prowadzić Ewidencje Sprzedaży (taki zeszycik dostępny w każdym większym papierniczym).

Jeśli sprzedaję coś osobie która jest prywatna lub nie chce faktury to umieszczam to tam i tyle.

Wpisuję datę, kwotę i nikt (mam nadzieję:)) mi nie zarzuci że ukrywam przychody.

Yyy, a co ma jedno do drugiego? Przecież ewidencja sprzedaży to jedno z podstawowych narzędzi (tak samo, jak KPiR, ew. rejestry VAT, itp.) osób prowadzących firmy - żadna to tajemnica, a przychody niedokumentowane fakturami (przy braku kasy fiskalnej) muszą się tam znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak miałem problemy z US a propo faktur w PDF. od tamtej pory wysyłam listem poleconym i mam kwit ze wysłałem, a zarazem mam spokój z US.

Jaki masz dowód na to, że w kopercie wysłałeś fakturę?

A jaki ma dowód US jak ci wyśle wezwanie za potwierdzeniem odbioru ze to wezwanie było w środku??

dziecinada ja mowie miałem przejscia z tym związane i od tamtej pory drukuje pieczątka podpis do koperty i za potwierdzeniem w świat śle, do tego koszt wysyłki idzie w koszta firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te prawo jest chyba takie chore żeby poczta polska miała jakieś listy do wysyłania i nie musiała likwidować etatów :) Jak tak każdy przedsiębiorca wyśle kilkadziesiąt faktur co miesiąc to mają ruch pewnie większy niż wszystkie inne listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma dowód US jak ci wyśle wezwanie za potwierdzeniem odbioru ze to wezwanie było w środku??

Wysyłasz FV do klientów za potwierdzeniem odbioru? Z tego co zauważyłem to 100% moich kontrahentów wysyła je listami zwykłymi - nie ma potwierdzenia odbioru, nie ma dowodu nadania.

Tak jak zauważył przedmówca. Wyślesz jednemu, czy drugiemu który sobie wydrukuje i zaksięguje jak normalną FV - to pewno nic nie będzie ;-) Gorzej z masową formą takiego dostarczania faktur.

I tak ten wyrok jest dla mnie niejasny. Można fakturę wysłać listem zwykłym, bez żadnego "dowodu", a nie można drogą elektroniczną do druku (nie mam tu na myśli faktury elektronicznej, bo to zupełnie inna sprawa).

Pozdrawiam.

pozdrawiam, Sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie, a e-podpis?

Moja platforma ślubna zaczyna się powoli rozkręcać i jak policzyłem bardziej opłaci się mieć e-podpis niż wysyłać kilkadziesiąt/set faktur:/

Macie z tym jakieś doświadczenia? To kosztuje koło 280 zł na rok...

W życiu robię to co kocham! Warto żyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko jest łatwe do wytłumaczenia - Poczta Polska bankrutuje, więc trzeba państwowemu molochowi dopomóc. No i jest sposób.

ZUS banbkrutuje to wprowadza się nowe prawo nakładające kolejne podatki celowe na ZUS (dla zmyły nazywane "składkami") na kolejne grupy społeczne.

"Follow the money" - ktoś musiał na tym zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności