Skocz do zawartości

Papież nie żyje :(


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wiele móglbym pisac, bardzo wiele, bo w sumie na niczym sie teraz skupic nie moge. Ciesze sie, ze tu, wsrod najbardziej ateistycznej itp. grupy ludzi (z branzy informatycznej) znalazlo sie tyle, co wierza, nie wierza, ale maja szacunek dla osoby Jana Pawla II. Poczytalem ostatnie tematy związane z osobą Ojca Świętego. Postanowilem nie wdawac sie w dyskusje.

Jak sie dowiedzialem o odejsciu, to po jakims czasie sie zastanowilem... czy to bedzie kolejna okazja do pozycjonowania... przeszla mi wtedy mysl... nie, nikt nie moglby tak postapic.

A takze co... to odejscie takiego czlowieka stalo sie kolejnym powodem dyskusji, sporow, atakow... moglbym dyskutowac, udawadniac, mam podstawy teologiczne, jestem wierzacym (tzw. "praktykujacym"), poznalem w swym zyciu bardzo wielu księży i sióstr zakonnych, wiele ludzi, roznych postaw, zaklamanych, prawdziwych... Bardzo wiele osob duchownych poznalem, a powiem wam, ze malo co wogole moglbym im zarzucic. Nie bede negowac, ze pewnie sa rozne przypadki. Mnie tez zdarzylo sie poznac niekoniecznie te najciekawsze ale to tylko maly procent, a te niekoniecznie ciekawe, to nie od razu tez cos za co mozna by szczegolnie potepic.

A co do RM... wiekszosc ksiezy nie popiera go i Rydzyka, ale tez nie toczy batalii przeciw nie mu, po prostu sie nie chca wypowiadac w tej kwestii.

Mimo wszystko staram sie doszukiwac dobra, piekna i prawdziwosci w tych chwilach, miec nadzieje, ze...

Na forum tez tu jak bylem to wszedlem tylko zlookac watki zwiazane z Janem Pawlem II. Więc teraz tez pisze to z nadzieja, ze nie rozpocznie sie od moich slow dyskusja, bo po prostu nie bede w niej brac udzialu, a szkoda by bylo, gdyby toczyla sie beze mnie.

Pozdrawiam, dziekuje (wykorzystalem na jednej stronie ten symbol ze swieca) takze za kazdy pozytywny gest jaki zostal w kimkolwiek wzbudzony i o nim napisal, wiem, ze informatycy to nie tylko "ludzie-algorytmy".

p.s.

ja na swoich stronach nie wstawialem jakichs symboli... nie wyszarzalem. Zrobilem to tylko na 1 stronie, ktora prowadze. Dlaczego... po czesci dlatego, ze po prostu nie ma mnie ostatnio przy komputerze, nie to jest najwazniejsze, nie bede tez nikomu nic narzucac. Wierze, ze w duzo lepszy sposob oddalem i oddam hold temu czlowiekowi.

chcialem napisac te tylko kilka slow.

W duzej mierze, a chyba nawet calkowicie zgadzam sie z Domains'em w poscie... https://www.forum.optymalizacja.com/sutra42518.html#42518 napisal krotko (ja bym nie porafil napisac chyba krotko w tym wypadku) i po czesci to co ja bym chcial napisac... Dziekuję Ci bardzo za tą wypowiedź.

edit: zmienilem kilka literowek, a takze naszla mnie mysl... jesli za moją postawę, moja wypowiedz, moje przyznanie sie do bycia wierzacym (wedlug wielu okreslenie - wierzacy-praktykujacy) ma mnie ktos nie lubic, mam dla kogos wydac sie smiesznym - powiem teraz: trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności