Skocz do zawartości

Jak to do licha zrobić?CZyli pytanie o wycene:)


gohome

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że większość poważnych firm nie wyceni Ci zlecenia za darmo.

Nie chcesz chyba powiedzieć, że jeśli napiszę do jakiejś firmy to zamiast przedstawienia oferty pozycjonowania prześlą mi najpierw ofertę wyceny pozycjonowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie.. widze ze nie probowales nigdy i opierasz sie na domyslach ;]

Tak, nie zlecałem nigdy nikomu pozycjonowania.

Nie chcesz chyba powiedzieć, że jeśli napiszę do jakiejś firmy to zamiast przedstawienia oferty pozycjonowania prześlą mi najpierw ofertę wyceny pozycjonowania?

Chce powiedzieć, że do wyceny pozycjonowania potrzebna jest analiza konkurencji połączona z wyborem odpowiednich słów kluczowych itd. i, że mi tego za darmo robić by się nie chciało. Jeśli pierwszym pytaniem klienta jest pytanie o pieniądze to małe prawdopodobieństwo, że jest to dobry klient.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ja już szukałem pozycjonerów i to nie raz i muszę przyznać, że dwa razy zdarzyło mi się, że firmy chciały pieniądze za wycenę. Jednak ja z góry wiedziałem jakie słowa mnie interesują i miałem rozeznanie na rynku:) A z tego co pamiętam to jedna firma zrobiła wycenę dwóch słów kluczowych, a za wycenę reszty zażyczyła sobie 100, albo 150 zł.

Rada jest jedna, trzeba się samemu nauczyć pozycjonować ;)

Pozdro4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka płatna wycena jest nieco dziwna. W ogóle nawet nie wiem czy jest to zgodne z prawem. Przecież jak chcę skorzystać z usług jakiejś firmy to muszę wiedzieć ile mam zapłacić za dane zlecenie, a nie, że mam jeszcze dodatkowo płacić za podanie ceny.

To tak wszyscy by mogli powiedzieć w każdej branży. Np. idę kupić komputer w sklepie, a oni mi powiedzą, że jak chcę żeby mi doradzili przy zakupie kompa to muszę zapłacić im kasę, żeby oni wybadali jaki sprzęt jest odpowiedni dla np. gracza :D

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie napisanie takiego zapytania do firmy zajmującej sie pozycjonowaniem jest najprostszym sposobem na dowiedzenie sie jak jest cena takiej usługi.Ale nie oznacza ze najlepsza,w moim przypadku najtansza i nie chodzi aby najmniej zaplacic za pozycjonowanie tylko realnie ile jest warte takie zlecenie aby nie mysiec placic 3x150zl za wycene. Nie wierze ze wszyscy pracuja dla firm a nie na UZ. Jezeli podam o jakie frazy i zapytanie chodzi i jakie wyniki mnie interesuja to jest to realne aby ktoś mi to wycenił za free z ewentualnym kontunułowaniem wspołpracy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodne z prawem jest, a to czy kupilbys komputer to już inna sprawa.

Wiadomo że jak sklep chce sprzedać kompa to Ci doradzi komputer dla gracza.

Jednak każdy ma prawo chciec jakaś tam kase za prace, a doradztwo nawet przy zakupie kompa może kosztować, szczeg. że w wielu sklepach komputerowych pracują goscie za 800 -1200 zł którzy doradzają co mają a nie co jest dobre.

Tak samo z seo, jak ktoś sobie chce to kasuje za wycene, jak nie to nie kasuje, wszystko zalezy od strategii jaką się kieruje.

Choć jak ktoś już chciałby robić wycene to zawsze można zminimalizować jej opis, by klient nie miał informacji i z tymi informacjami nie szukał jakiegos ambitnego informatyka.

Ostatnio prowadziłem fajna rozmowe, kolezanka mnie poprosiła - mają informatyka który opiekuje się ich www.

Powiedziałęm żeby zmienili sobie linki na przyjazne, napisała mi że informatyk powiedział że wcale to nie jest lepsze bo nawet google nie posiada przyjaznych, pozniej napisalem żeby przy okazji poprawili kod strony bo się sypie a jak już będą robić to niech robią w xhtml i z walidacją, znowu im odpisał że to zbedne bo i tam jakies uzasadnienia.

Jak sądze masa zapytań o SEO to zapytania wlaśnie takich informatyków, którzy chcac zablysnac przed szefem szukają gotowych rozwiązań.

Przypomina mi to sytuacje z przed lat kiedy pracowałem w agencji reklamowej, jak student dostawal do zrobienia np. przygotowanie wyceny przykladowego druku, jakiejs kampanii reklamowej to wydzwaniali po agencjach o wyceny licząc że :D ktoś za nich wykona prace domową.

Co do wyceny, uważam że sama wycena nie musi kosztować, jednak czasem warto tak napisać, szczeg. gdy czuje się że z klienta nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności