Skocz do zawartości

Problem z aliasem "u2" i jego nieprawidlowa iframowa indeksacja


gomu2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odpowiecie, spoko, nie dziwie sie :)

Mam kilka pytanek ktore chodza mi po glowie....

Glownie dotycza one DNSow, ale nie kazcie mi o nich poczytac bo juz to zrbilem, nie rozumiem jednak jednej rzeczy, czy takie przekierowania moga byc tylko na sztywny ip, baz zadnych podkatalogow?

nawet jesli serwis sam utrzymuje sobie DNSy i do danej deoeny ma poddomeny, to nie kieruja

one do innych ip lecz do podkatalogow i taka informacje dostaje chyba przegladarka prawda?

Czy mozna latwo w php zrobic przekierowanie, ze gdy ktos wchodzi z tego u2 wtedy zostaje przerzucony do takiej i takiej podstrony, a jesli wchodzi nie przez u2 to zostaje przekierowany do zupelnie innej strony... czy google to zaszkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiecie, spoko, nie dziwie sie tongue.gif
Ale jesteś niecierpliwy ;)
czy takie przekierowania moga byc tylko na sztywny ip, baz zadnych podkatalogow?

DNS - domain name system nie jest żadnym przekierowaniem - służy do translacji trudnych do zapamiętania adresów IP na nazwy domen, więcej tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/DNS

nawet jesli serwis sam utrzymuje sobie DNSy
Serwis nie może utrzymać sobie DNSów :) od tego są serwery nazw :)
do danej deoeny ma poddomeny, to nie kieruja one do innych ip lecz do podkatalogow
to, na co wskazuje domena lub subdomena zależy od konfiguracji samego serwera i IP nie ma z tym wiele wspólnego.
i taka informacje dostaje chyba przegladarka prawda
Przeglądarka dostaje czysty kod html.
Czy mozna latwo w php zrobic przekierowanie, ze gdy ktos wchodzi z tego u2 wtedy zostaje przerzucony do takiej i takiej podstrony, a jesli wchodzi nie przez u2 to zostaje przekierowany do zupelnie innej strony...
Dosyć łatwo :D zależy od wiedzy, jaką posiadasz. W zmiennej $_SERVER['REFERER'] otrzymujesz informację, z jakiej strony ktoś u Ciebie zagościł.
czy google to zaszkodzi...
Nie sądzę, żeby zaszkodziło to wyszukiwarce google :P

Gorąco polecam Ci dział dla początkujących, poczytaj przynajmniej o podstawach działania i konfiguracji serwera, protokołach transferu i DNS, a będzie Ci o wiele łatwiej.

Aaa i na przyszłość tego typu tematy zakładaj proszę w dziale dla początkujących, od tego on jest :)

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie może utrzymać sobie DNSów od tego są serwery nazw

Serwis taki jak yoyo sam utrzymuje swoje dnsy, o to mi chodzilo.

Przeglądarka dostaje czysty kod html.

owszem, ale docelowo laczy sie z moim komputerem, a domena utrzymywana jest na jakims innym serwerze.

Dosyć łatwo zależy od wiedzy, jaką posiadasz. W zmiennej $_SERVER['REFERER'] otrzymujesz informację, z jakiej strony ktoś u Ciebie zagościł.

Po przekierowaniu przez DNS ta zmienna jest pusta.... nie wiem jak inaczej mialbym zrobic przekierowania dla otrzymanego wejscia przez DNSowy wpis z zewnetrzengo serwera (mozna by jeszcze z urla wyciagac, ale to na miekkich nogach raczej sposob..), zalozmy ze pod jednym ip mojego komputera chce miec kilka witryn, jedna dla domeny u2.pl druga dla domeny art.pl a jeszcze inna dla .pl a ostatnia ze zwyklego wejscia przez przegladarke bez przekierowania, czyli wszystkie inne wejscia

wiele serwisow nie bawi sie w utrzymywanie serwera DNS i zostawia to podwykonawca, jednoczesnie maja subdomeny dla takich domen a sa one pod tym samym adrsem ip, na jakiej zasadzie to dziala?

/edit

heheh, wszystkie drogi prowadza do optymalizacja.com :)

https://www.forum.optymalizacja.com/lofiver...php/t20714.html

mam cos takiego

if ($_SERVER["HTTP_HOST"] == "www.fifi.u2.pl")
{   header("Location: fifi.u2.pl/index.php");
}

czy dla google pyszniej bedzie przez "header("Location:" czy moze echo "meta refresh 0" co GB bardziej lubi?

(chyba dojdzie jeszcze do tego mod_rewirite...)

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. i prosze o danie mi fory mam dopiero 18 latek o_O i jestem zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie może utrzymać sobie DNSów od tego są serwery nazw

Serwis taki jak yoyo sam utrzymuje swoje dnsy, o to mi chodzilo.

@gomu2 trochę trudno zrozumieć twoje pytanie... przynajmniej ja z twojego pytania rozumiem, że chciał byś podpiąc domenę po yoyo.pl - jeśli tak to odp jest:

Czy istnieje możliwość podpięcia domeny pod stronę?

Nie. W tej chwili nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muahaha, takich rzeczy, to nawet w erze nie ma:

Strona w jednej sekundzie jest na pierwszym miejscu, a w drugiej w ogole jej nie ma...

to tak jak by sie urodzic a za chwile zamordowac

obudzic sie i zasnac

latac i plywac

zjesc i zwrocic

oto screny:

56487736rz7.png

45852616vh6.png

ktos pokusi sie o wrozby?

///hmmm, w kilka minut po zalozeniu byle jakiego aliasu na yoyo, alias ten odwiedza yahoo slurp... zanotowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności