Skocz do zawartości

Opinie o forum na innych forach czyli chamstwa nie zdzierże


kadzielawski

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony, jeśli ktoś pyta o to jak wypozycjonować stronę, albo jaki jest koszt pozycjonowania strony na "średnio trudną" frazę (nie podając dokładniejszych informacji) to trudno jest odpowiedzieć w "grzeczny" sposób ;-)

Chyba w takich sytuacjach lepiej nie odpisywać nic. Nie szkoda Ci czasu i energi na wkurzanie się i rozpisywanie o niczym? Odpisując nerwowo sama się denerwujesz i pytającego także. Chyba znacznie lepiej przyjąc zasadę Głupie pytania nie znajdą odpowiedzi.

Chętnie prześledziłbym poczynania tak powitanego usera:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...c=45902&hl=

Czy sądzicie, że będzie mu łatwiej poruszać się po forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

IMHO: Forum będzie spadać jakościowo, tego nie powstrzymają powierzchniowe zmiany. Starzy Modzi kompletnie nic nie robią albo swoją misję pojmują jako "czyścić i do kosza". W doborze nowych stawiacie na "BMW", zamiast faktycznie znających się na rzeczy i chcących się nią dzielić.

Zmarnowaliście szansę na rozwój, no ale wtedy musielibyście się trochę narobić. Już za późno by moderacje zaproponować (bo pewnie odmówiliby) Szookowi, Martinowi, Mrtnowi, itp.

Szook: Brawo za odwagę, wciąż mnie zaskakujesz, trudno Cię jednak zaszufladkować :)

Zróbmy więc impreza jakiej nie przeżył nikt,

niech sąsiedzi walą , walą , walą do drzwi,

sztuczne ognie niech się palą , palą , palą a Ty,

tańcz i vodka pij, niech cały wiruje świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z FiKaS'em. Moja przygoda z PiO zaczęła się lekko ponad rok temu. Na początku zamiast zadawać głupie pytania to poczekałem sobie do ferii zimowych, wskoczyłem w dział dla początkujących, cofnąłem do najstarszego tematu i zacząłem czytać do najnowszych. Kilka dni i bania mi napierdzielała ale złapałem podstawy pozycjonowania :)

Wtedy też było łatwiej, bo powstawało na bieżąco wiele ciekawych tematów i dużo wnoszących. Wypowiadało się też więcej osób z 'elity' zdradzając nieco pomysłów. Szczególnym autorytetem był wtedy dla mnie mrtn.

Myślę, że dobrym pomysłem by było jakoś mocne rozróżnienie działów - 'Dla początkujących" i "Pozycjonowanie i Optymalizacja". W tym pierwszym powinno być zaznaczone, że można zadawać kompletnie idiotyczne pytania i nikt się nie ma prawa czepiać. Wtedy piszą tam osoby początkujące, a Ci co chcą im odpowiadają zamiast wrzucać, a reszta omija dział szerokim łukiem. Taka strategia została zastosowana na -> https://wmasg.pl/forum/ i dosyć dobrze się sprawdziła. I wtedy niech sobie ludzie piszą tam po 100 takich samych tematów to później w końcu każdy przestanie im odpisywać lub sobie będą pomagać nawzajem. A w dziale "PiO" mogłoby być wymagane np. 50 postów do założenia tematu.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam czytać forum i najbardziej denerwuje mnie jak widzę 10 tematów pod rząd z odpowiedziami - było poszukaj. A jak ktoś chce wiedzę ogólną to co? Jak ma sobie poszukać? I takie tematy są najbardziej denerwujące więc nie dziwię się, że o Forum PiO krążą takie opinie na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hTide - czy my tu rozmawiamy o jakości PIO i o moderacji, czy o sposobie rozmawiania ze sobą? Nie rozmywajcie wątków proszę.

ps. Mariusz prosiłem nie rozwalaj dyskusji na 150 tematów bo dalej nikt nie będzie wiedział o co chodzi.

To kolejna zmora forum. Wyskakuje temat, ktoś zaczyna w wątku inny i leciiiii już bez zahamowań zupełne nie na temat. Ja wiem że czasem nie można się powstrzymać, ale naprawdę warto, co i dla nas wszystkich będzie z korzyścią i dla tych którzy przyjdą jeszcze także.

1 Wątek = 1 Temat.

@Carnagge - dobry pomysł z tym działem dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci czasu i energi na wkurzanie się i rozpisywanie o niczym?

Nie mówię, że odpisuję na nie za każdym razem i że zawsze jest to nieodpowiedni ton. Ale w jednej z ostatnich rozmów zwyczajnie poinformowałam pytającego o tym, że bez podania konkretów nikt mu nie jest w stanie wycenić frazy i samo to stwierdzenie sprawiło, że zareagował nerwowo. Taka sama była reakcja na moją wskazówkę o tym, co wpisać w google aby znaleźć to, czego dana osoba szukała (bo w końcu nie podałam odpowiedzi na talerzu). Tak więc nie zawsze jest tak, że odpowiada się nerwowo i dopiero po tym pojawia się komentarz w podobnym tonie.

Do zmian konieczna jest reakcja moderatorów na nic niewnoszące do tematu i prowokujące do kłótni komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hTide - czy my tu rozmawiamy o jakości PIO i o moderacji, czy o sposobie rozmawiania ze sobą? Nie rozmywajcie wątków proszę.[...]

Właśnie o to chodzi. Ty założyłeś temat i spodziewasz się konkretnych odpowiedzi, ja staram się wskazać szersze przyczyny. Chodzi Ci o kosmetyczne zabiegi i pijar, czy prawdziwą dyskusję?

Zróbmy więc impreza jakiej nie przeżył nikt,

niech sąsiedzi walą , walą , walą do drzwi,

sztuczne ognie niech się palą , palą , palą a Ty,

tańcz i vodka pij, niech cały wiruje świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie mój pierwszy post... Było to w dziale "Przedstaw Się" a już po mnie pojechaliście :) Napisałem coś w stylu ".....rozpocząć zabawę z pozycjonowaniem....." a tu nagle "pozycjonowanie to nie zabawa" :):D

...a teraz tak na poważnie. Pewnie w pierwszym tygodniu mojej obecności na forum zadałem parę głupich pytań. Potem starałem się korzystać z szukarki. Jednak muszę stwierdzić, że jest to trudne. Ciężko się czegokolwiek szuka na PiO. Dlatego rozumiem tego kto się pyta o sensowne rzeczy nawet jeśli już było to sto razy. Jednak jak widzę niektóre posty to aż mi żal tych ludzi... zadają pytania na które nie da się po prostu odpowiedzieć.

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie pogodzicie wszystkich, bo zawsze znajdzie się jakaś czarna owca, tudzież inny niereformowalny pokemon (nieważne z jakim stażem)

2. Idea słuszna, ale od tego jest netykieta i regulaminy. Nie stosujesz się? Dostajesz ostrzeżenie, drugie trzecie i bana.. Na innych forach sobie z tym radzą mniej lub bardziej, ale jakoś radzą. Nie mówię, że to lek na wszystko, ale jakiś porządek powinien być. To, że ktoś sobie weźmie do serca i będzie uprzejmy dla innych, nie znaczy, że inni pójdą jego śladem, a tak? Ostrzeżenia i Bany, przynajmniej chwilowy spokój.

3. Rozumiem złość starych użytkowników, którzy niemal każdy temat na PiO widzieli setki razy, ale trochę szacunku ludzie.. każdy z was kiedyś zaczynał. Was jeszcze rozumiem, ale jak widzę jednego, czy drugiego z 10 postami na koncie i ich "pomocą" to coś tu jest nie tak..

4. Zrozumcie też nowych.. szuka taki np. informacji o tym jak się rozliczyć z AdSense. Wątek 40 stronicowy, po 17 stronie zasypia, bo nie rozumie, czemu jest tak, że ile osób tyle opinii i czemu z tych 17 stron 16 jest o zadzie krawcowej. A jest tak, bo sam szukałem. Niech mi ktoś wmówi teraz, że na tych 40 stronach jest z 5 wartościowych stron informacji. Jeśli nie ma, znaczy, że jest tam jeden wielki bełkot (a szukaj sobie człowieku, może znajdziesz coś ciekawego), jeśli jest, to samo to świadczy o tym, że można się pogubić. To tylko przykład.

5. Czas idzie do przodu, trendy się zmieniają, stąd czasem powtórzenie jakiegoś pytania ma sens

6. Jak wspomniałem, nie każdemu dogodzicie. Jednego wkurzy 10 raz zadane pytanie na przestrzeni roku, innego 5 wątków o spadku ceny za klika, czy wątki typu kiedy przelew, czy kiedy nowy PR

7. Więcej moderatorów.

8. Może odświeżenie zawartości FAQ po każdej sytuacji, kiedy kogoś szlag trafia (oczywiście w przypadku sensownych pytań do umieszczenia), że temat jest wałkowany nie pierwszy raz

9. A tak w ogóle to drug sex & PiO (dobra żartowałem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przydało, by się zwiększenie liczby moderatorów, bo większość raczej się nie udziela. W ubiegłym tygodniu jak jakiś koleś szalał na dziale AS to musiałem priva słać, żeby go mod przyhamował na tydzień. I tak jest w wielu działach, że jakby moderatorzy tępili za głupotę i nadmierne offtopy to by więcej porządku było.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym, żeby za chamskie oddzywki mody dawały upomnienie a za drugim razem blokada na tydzień? Czy to będzie skuteczne, czy dzieki temu myślicie, że się opamiątają ludzie. Przy czym zauważcie, że to nie starzy się chamsko odzywają a młodzi forumowicze, jakby przenieśli zwyczaje z niewiadomo skąd.

Myślę, że zamiast bana lepiej by było przyklejać na jakiś czas delikwentowi łatkę np. "pieniacz", "wodolej" lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przydało, by się zwiększenie liczby moderatorów, bo większość raczej się nie udziela. W ubiegłym tygodniu jak jakiś koleś szalał na dziale AS to musiałem priva słać, żeby go mod przyhamował na tydzień. I tak jest w wielu działach, że jakby moderatorzy tępili za głupotę i nadmierne offtopy to by więcej porządku było.

Dajcie spokój bo robicie krzywdę tym którzy ciągle te raporty odbierają i reagują.

Zanim napiszesz takie słowa zastanów się czy:

1. Każdy moderator jest w stanie w ogóle przeczytać każdego posta na forum?

2. Każdy moderator jest w stanie siedzieć na forum 24h? _Gostek wysyła raport np. o 12, a o 14 narzeka, że nikt tego nie ruszył. Krew mnie wtedy zalewa. Może zrzutka na etat na PiO?

Statystyki aktywności moderatorów wyraźnie pokazują, że cały czas coś się dzieje. Problem jest w tym, że jest nas tylko kilku, statsów nie będę przytaczał żeby nie było, że promuje siebie. W każdym razie jak czytam takie posty jak ten to chce mi się rzucić łopatę i powiedzieć: "Pierd**e, nie robię". A wtedy statsy by się załamały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym, żeby za chamskie oddzywki mody dawały upomnienie a za drugim razem blokada na tydzień? Czy to będzie skuteczne, czy dzieki temu myślicie, że się opamiątają ludzie. Przy czym zauważcie, że to nie starzy się chamsko odzywają a młodzi forumowicze, jakby przenieśli zwyczaje z niewiadomo skąd.
To ja sam odejdę tylko powiedzcie kiedy. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normanos - chodzi mi o to, że są działy w których praktycznie nigdy nie widziałem, żeby jakiś moderator zabierał głos. Można by wtedy dać w tym dziale moda komuś kto się tam regularnie udziela i ma dłuższy staż na forum.

Problem jest w tym, że jest nas tylko kilku

No właśnie na mnie najeżdżasz, a później sam zauważasz to co ja... Ponadto ja dobrze wiem, że nikt nie moderuje forum za kasę.

Większa liczba moderatorów w sensie takim, że widać, iż udzielają się oni na forum od razu by hamowała zapędy niektórych. A jak mi przyszło, co do czego to z modów kojarzyłem tylko Ciebie, gizmoo i kave. Innych jakoś nie widuje aby aktywnie pisali.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy tego forum nie są proste do rozwiązania. Popularność ma swoją cenę. Albo ostra moderacja albo zalew userów pytających o podstawy. Tylko to pierwsze wymaga ogromnej liczby czasu, więc podejrzewam, że odpada...

Ja bym się nie obraził, gdyby to forum stało się płatne. Choćby za symboliczną sumę, powiedzmy te paręnaście złotych. Jeżeli ktoś naprawdę ceni forum i chce się czegoś nauczyć, to zapłaci.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności