Skocz do zawartości

Opinie o forum na innych forach czyli chamstwa nie zdzierże


kadzielawski

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze było tak ze pozycjonerze to kasta "zamknięta" która ciężko otwiera się na świat bo każde otwarcie to potencjalny w przyszłości konkurent. Nie mniej zacząłem się udzielać w dziale przedstaw się :) Witam ciepło każdego nowego użytkownika

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powoli z dyskusji wychodzą wnioski:

1. zwiększyć liczbę moderatorów

2. usprawnić wyszukiwarkę

3. poprawić przyklejone tematy

4. każdy nowy user może niech dostaje na PW z automatu info od czego zacząć - to już moje spostrzeżenie

Może coś dodacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. każdy nowy user może niech dostaje na PW z automatu info od czego zacząć - to już moje spostrzeżenie

Był kiedys na forum Pan Kontekstualny, dopisywał się pod każdym pierwszym postem w temacie (spamer jeden :) ).

może w dziale przywitań zainstalować takiego Pana, co by Ciebie Paweł zastąpił :P i dawał najpotrzebniejsze porady i linki :)

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yes :).

Znalezc moderatorow nie tylko do koszowania, albo obecnych odciazyc i znalezc nowych do koszowania a starych modow dac jako nad modow, pozostawiajac im czas na wywoływanie pozytywnych dyskusji.

Nic tak dobrze nie działa jak pozytywny początek dyskusji. Więc warto chyba zadbać na start o to.

Co do wyszukiwarki, może być problem bo jeden napisze upgrade page rank inny update page rank, ogólnie rożnie są pisane posty a różnie zapytania.

Może ew. nagradzac userów za pomoc i odnajdywanie starych watkow.

Co do linki nofollow w stopce, są od czasow jak jestem, a jak juz to chyba predzej to linki z prawej. Bo te pod postem są formą wymagrodzenia dla usera ktory pisze posty i było tak od zawsze.

Ja akurat na PIO wiedzy nie szukałem nigdy, a jedynie sobie wpadam pogadać więc linki w stopce traktuje jako forma podpisu pod postem.

Jednak zmienic o tyle wizerunek PIO będzie ciężko, bo to wymaga sporo pracy a skoro do tej pory chętnych nie było to niby skad teraz maja byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nowa rangę "Archiwizator" - będzie to grupa ludzi zajmująca się jedynie szukaniem wartościowych tematów w archiwum i zapodawaniem ich w odpowiednich nowych tematach :)

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek trafiles w sedno :), brak tutaj tych którym zależeć powinno bardziej niż się wypowiadający.

Jedynie normanos i paweł zabrali głos, a sądze że jest pewno większa grupa ktorej na tym zalezy.

Jednak nalezy zadać sobie jedno pytanie, czy forum to jeszcze twór o seo, czy już raczej miejsce pogaduch i ew. wymiana czasem pogladow, pogaduchy na temat page rank itp.

Nie sadze by ktoś coś zdziałał takiego by PIO nabrało nagle wizerunku innego niz webhelp a spokojnie wizerunek można porownać do tego typu for o gadka szmatka z wplatanym marketingiem pewnych produktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę że jest za mało moderatorów, może trzeba zwiększyć ilość.

Jak będzie konkurs na moderatora to ja sie zgłoszę, i tak TU zaglądam to mogę czasami coś posprzątać przy okazji ;)

Dużej liczbie osób widać czasmi brakuje cierpliwości i dlatego czesto pojawiaja sie odpowiedzi na odwal, poszukaj w archiwum, było po stokroć itp.

Proponuję nowa rangę "Archiwizator" - będzie to grupa ludzi zajmująca się jedynie szukaniem wartościowych tematów w archiwum i zapodawaniem ich w odpowiednich nowych tematach

Duzo roboty by z tym było, zresztą trzeba by sledzic watki caly czas bo materiał jest wiecznie żywy i szybko moze sie deaktualizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w temacie odpowiedzi: "było - poszukaj". Nie zawsze jest to odpowiedź na zasadzie "odwal się". Czasami to dobra rada bo: po pierwsze temat jest rozległy i jego powtórne opisywanie nie ma sensu, dwa - odpowiadający wie, że było to poruszane na forum, ale nie ma np. czasu na szukanie i podawanie gotowego linka. W tym kontekście informacja o tym, że informacji tej warto na forum poszukać nie jest zupełnie bezużyteczna.

Aczkolwiek ja (chociaż piszę głównie w dziale o adsense) również uważam, że udzielanie takich odpowiedzi ma sens średni (ale jak wyżej napisałem nie jest zupełnie go pozbawione). Nie wykluczam również, że sam tak kiedyś odpowiedziałem ;)

Sam staram się być raczej użyteczny dla "nowych" i już nie raz udzielałem po raz wtóry tej samej porady np. odnośnie rozmieszczenia reklam. Myślę, że to dobre podejście.

Ogólnie jeżeli chodzi o powtarzające się tematy ja na swoich forach podchodzę do tego w ten sposób: temat co do którego ustalone jest, że się powtarza zostaje zamknięty, a w ostatnim poście jest podany link do "starszego" tematu o tym samym. Taki temat z czasem spada i nie zaśmieca forum, natomiast dyskusja jest prowadzona w jednym wątku. Oczywiście wyszukiwanie tego typu sytuacji wymaga czasu moderatora (lub bardziej doświadczonych użytkowników) oraz zrozumienia ze strony "nowych" (u mnie zdarzyła się sytuacja, że ktoś się obraził, że mu w ten sposób zamknąłem temat ;) )

Edycja:

Co do wyszukiwarki - może wartałoby zastosować wyszukiwarkę z adsense - efekt podobny jak dla wyszukiwania w google.pl, a przy okazji coś może "wpaść".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie dlaczego jest taka sytuacja a nie inna odpowiedz jest bardzo prosta.

spora grupa profesjonalistow w tej branzy - ma tak duzo pracy ze nie znajduja czasu na odpisywanie, nie chca dzielic sie swoja wiedza, maja inne rzeczy do robienia niz czytanie PiO ;)

Mi sie tutaj juz troche "znudzilo" bo:

nie pojawia sie nic sensownego

na zadane pytanie wiem ze mi nikt nie odpisze (sensownie)

wiem ze sa tutaj osoby ktore maja wiedze ale sie nia nie podziela ;)

ciagle te same pytania

nowi ciagle "nabijaja" sobie posty = poziom jest coraz nizszy

Dlaczego tak jest (wedlug mnie): kazdy kto osiagnie wiekszy poziom wiedzy uswiadamia sobie ze dzielenie sie nia nie jest najlepszym pomyslem, tymbardziej ze konkurencja jest coraz wieksza a algorytm googla coraz trudniejszy ;)

Przyszlosc forum? = wiecej nowych, nabijania postow, odsylanie do starych (nieaktualnych juz) tematow,

Mi bardziej sie podoba Goldenline - jest tam juz sporo osob z branzy i jest tam jakas szansa na uzyskanie sensownej odpowiedzi :P

Agroturystyka Turystyczny katalog Wakacje

Polecam www.katalog.agroturystyka.foxnet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności