Skocz do zawartości

Jak przenieść serwis z MySQL ?


m-grzyb

Rekomendowane odpowiedzi

Kopiujesz pliki za pomocą FTP na Swoj dysk z yoyo.pl;

Wysyłasz pliki za pomocą FTP na konto w nazwa.pl;

Robisz eksport bazy w yoyo.pl a w nazwa jej import za pomocą phpMyAdmin lub innego oprogramowania do exportu/importu bazy danych...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazy mysql nie przeniesiesz za pomocą ftp :) użyj phpmy admina do zżucenia tabel i potem na nazwie też phpmy admina do ich ponownego wyeksportowania. Nie zapomnij oczywiście zmienić danych w configu strony zarówno dla bazy jak i samej strony

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że phpMyAdmin dla większych baz potrafi różnie się zachować (np. braknie mu czasu czy cuś). Ja czasami bazę przenoszę korzystając z takiego numeru:

Na serwerze źródłowym odpalam skrypt w php:

system("mysqldump --user=$dbuser --password=$dbpswd --host=$host $mysqldb > $filename", $result);

Potem ftp'em ściągam plik $filename i wgrywam go na nowy serwer.

A tam w php:

system("mysql --user=$dbuser2 --password=$dbpswd2 --host=$host $mysqldb2 < $filename", $result);

Na serwerze źródłowym plik można próbować kompresować żeby szybciej się przesłał.

function compress_sql($filename)
{
// open file for writing with maximum compression
$zp = gzopen($filename.'.gz', "w5");
$s = file_get_contents($filename);
gzwrite($zp, $s);
gzclose($zp);
unlink($filename);
}

Oczywiście wtedy trzeba go potem rozkompresować na serwerze docelowym. Ale do tego kodu nie mam ;)

Może średnio wygląda php w dziale pogaduszki, ale tak mi się wymsknęło ;)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności