Skocz do zawartości

Kompletne ździerstwo


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

nabiera się ten kto idzie do gimnazjalisty za 1000zl. a potem drugie tyle placi za poprawki, a potem nie da sie odpowiednio zmodyfikowac, a potem hosting go wyrzuca bo sie serwer zagotowal. i wtedy szuka profesjonalnej uslugi.

Potwierdzam, lepiej raz dobrze zapłacić za oprogramowanie do którego nie będziemy mieli zastrzeżeń przez kilka lat niż co miesiąc zlecać jakieś poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Brad, powiem więcej, z takimi klientami "z odzysku" lepiej się współpracuje. Są pełni zrozumienia, nie jęczą już o każdy grosz, wiedzą już czego chcą i wymagają konkretnych rozwiązań. Do tego dochodzi, jak dla mnie HASŁO ROKU czyli PAN GĄBKA, klienci są już zorientowani co i jak, często mam klientów z polecenia na hasło "jak nie chcecie mieć pana gąbki to polecam tą firmę... u nas obciążenie dedyka spadło o 70%" :D

jeżeli chodzi o ceny to (mocno uogólniając) często zejście z ceną za projekt poniżej 10 000 zł jest nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga, promocja. pop..ło mnie, stawiam cmsy za ćwierć ceny. nie chce mi się jeść, dzieci oddałem obcym ludziom, mam w nosie urlop, wakacje, zus i #^*@ Vat

zacznijcie zarabiac i placic podatki, moze wtedy te 7k stanie sie cena niewygorowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba jeszcze uważać na oszustów, którzy kasują tyle co profesjonalne firmy a partaczą tak jak gimnazjaliści. To, że dużo zapłacimy, nie zawsze oznacza, że będzie to dobrze zrobione. Niemniej realne koszta utrzymania firmy, rozwoju i zarobku na życie większego niż kasjerka w biedronce skreśla stawki znane z zlecenia.przez.net czy webhelp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze spartolenie wyjdzie z dnia na dzień.

jeżeli jest to owy "klient z odzysku" to ten mniej więcej już wie czego chce i tutaj szanse na pseudo firmę, która go tylko skasuje są dużo mniejsze. tutaj też ogromne znaczenie mają właśnie polecenia.

jeżeli jest to 'zielony' klient i ma kasę to tutaj rzeczywiście ryzyko jest dużo większe. Jak się nie zna to w zasadzie każdy kit można mu wcisnąć i o nieszczęście nie trudno.

Ale imho częściej występuje sytuacja "nie znam się i dam góra 700zł ale lepiej 500" niż "nie znam się, mam 20k, kto mi to zrobi".

ps. chyba wątek nie poszedł po myśli autora tematu :) miało być wyśmianie a tutaj... :) chyba autor musi zmienić forum na webhelp, tam znajdzie zrozumienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to 'zielony' klient i ma kasę to tutaj rzeczywiście ryzyko jest dużo większe. Jak się nie zna to w zasadzie każdy kit można mu wcisnąć i o nieszczęście nie trudno.

Widziałem już kilka takich przypadków. Niektóre firmy wobec klientów z dużą kasą i małym doświadczeniem zachowują się, jak gimnazjaliści :) Naciąganie pełną parą. A jak to jest jeszcze instytucja państwowa, to hoho... Są projekty za które firmy (znane, duże, nagradzane) biorą małą fortunę, a strona ma funkcjonalność cepa wartą najwyżej kilka k.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowo 2200 - 2500 zl netto. Strona wraz z CMSem. Klienci pisza, ze po zapoznaniu sie z innymi ofertami moja cena jest "rozsadna" albo "akceptowalna". Nie oszukujmy sie - gotowy CMS to max 1 dzien pracy - wdrozenie. W przypadku bardziej zaawansowanych CMSow - pisanych specjalnie na potrzeby serwisu cena 7-20 tys jest normalna - miesiac pracy grupy koderow. W przypadku wdrozenia gotowego CMSa do strony cena 7-20k jest chora :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to są na ogół tez kiepskie firmy :/ bo konkretna firma to może i 'naciągnąć' na kasę ale bubla nie wypuści. przeglądając prace tych pseudo firemek (np. ostatnio sprawa łódzkich portali) wyraźnie widać taki szajs, że szkoda gadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie - gotowy CMS to max 1 dzien pracy - wdrozenie.

no tak, grafik+/-htmlowiec i programista w 8h staną na rzęsach... :) sam czas obsługi takiego najprostszego zlecenia to przynajmniej kilka dni i trochę nerwów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowy CMS to max 1 dzien pracy - wdrozenie. W przypadku bardziej zaawansowanych CMSow - pisanych specjalnie na potrzeby serwisu cena 7-20 tys jest normalna - miesiac pracy grupy koderow. W przypadku wdrozenia gotowego CMSa do strony cena 7-20k jest chora :)

A potem piszesz, że chcesz wyjechać za granicę.

Ustawienie CMS'a pod klienta to nie jeden dzień pracy ... ale po prostu mowimy o ZUPEŁNIE RÓZNEJ JAKOŚCI USŁUGI. Chłopak, który to robił dla mnie poświęcał dwa dni na sprofilowanie użytkowników i przygotowanie odpowiedniego MENU - tak, żeby pani Zosia od wprowadzenia treści nie była zdziwona np.: komunikatami o wizytach robotów. Typowe pełne menu CMS'a doprowadza przeciętnego usera z firmy do białej goraczki co kończy sie zazwyaczaj zarzuceniem wporwadznia aktualności na strone!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nie - piszac wdrozenie to 1 dzien pracy mam na mysli wdrozenie do projektu - gotowego projektu w htmlu wg schematu np. menu poziome z linkami, 20 podstron z tekstem. Jezeli robi sie takich zlecen duzo to idzie szybciutko :)

Mrtn - to co napisal Normanos - trzeba doliczyc kilka dni uzerania sie z klientem i nerwow, dlatego chce wyjechac, nie chce wyjechac bo malo zarabiam ;) Po co mam sie meczyc jak moge zyc na takim samym poziomie, czujac sie pewniej, nie zyjac tylko dzieki Google, odwalac swoje 8h dziennie i nie martwic sie o nast. miesiac :)

ps. dlatego napisalem, ze cena 7-20 jest ok przy bardziej skomplikowanych CMSach, pisanych od podstaw dla potrzeb klienta.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Środowisko" czyli sami zainteresowani razem z pismami branżowymi pchają wózek pt. "Jak wydoić nieświadomego klienta".

Nakręcana jest otoczka aby wszystko co dotyczy internetu kosztowało krocie.

Już do tego dochodzi że zrobienie byle gównianej wizytówki z kilkoma podstronami kosztuje od 2- 3 kilo.

Wdrożenie CMS od 7 kilo to zwykłe ździerstwo, jakiego CMSu? Po co autor pisze takie bzdury?

Po to aby czytający głupoty pseudobiznesmeni z podwórka udawali speców windując ceny "bo tyle napisali w gazecie".

To forum pomaga w wielu sprawach ale jest tutaj także pewne lobby twierdzące że tani wykonawcy to zawsze partacze.

Kółko się zamyka a klient wydojony jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności