Skocz do zawartości

Kompletne ździerstwo


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Wdrożenie CMS od 7 kilo to zwykłe ździerstwo

Tam była podana cena netto czy brutto? jak brutto to połowę odlicz na podatek. Z tego co zostanie dołóż do biura, telefonu, internetu, serwera, domeny, biura księgowego, na zus, formę promocji swoich usług w internecie... i tak można wymieniać w zależności od tego kto jakie ma koszta a te, które wymieniłem to chyba podstawa. Dopiero jak to wszystko odliczysz możemy mówić o dochodzie firmy.

Po co autor pisze takie bzdury?

Po to aby czytający głupoty pseudobiznesmeni z podwórka udawali speców windując ceny "bo tyle napisali w gazecie".

Jeśli masa gimnazjalistów i studentów bez firmy nielegalnie obsługujących klientów za przysłowiowego browara zaniża ceny to ktoś musi powiedzieć jak to wygląda ze strony ludzi utrzymujących się z pracy w internecie. Możesz kupić samochód i samochód -> fiata 125 i nowego mercedesa e klase. To samo tyczy się CMSów. Sam jestem programistą i zatrudniam programistów z wieloletnim stażem i wiem, że każdy algorytm rozwiązujący dane zadanie można napisać w kilka różnych sposobów, które będą się różnić prędkością wykonania oraz bezpieczeństwem. Teraz wszystko musi też być zoptymalizowane pod wyszukiwarki a to wymaga pracy zespołowej lub programisto-pozycjonera a takich chyba mało i też się cenią. Podsumowując możesz mieć za 200zł cms, który nie będzie się nawet validował i różnie wyglądał pod każdą wyszukiwarką, byle małolat go zhaczy a trochę większy ruch zajedzie serwer. Jak będziesz chciał go poprawić to programista powie Ci, że kod jest bardzo nieczytelny i bez komentarzy. Ale możesz też zlecić tą robotę profesjonalnej firmie z doświadczeniem za 20.000zł na pierwszy rzut oka może nawet cms nie będzie się różnić, ale szybko się zaindeksuje i przy odrobinie linków będzie na wysokich pozycjach na proste niszowe frazy, które ze względu na liczbę mogą przynieść spory ruch. Oczywiście nie uważam, że zawsze droższa firma zrobi lepiej, ale doświadczenie ze współpracy z innymi firmami/osobami nauczyło mnie, że naprawdę dobrzy fachowcy się cenią i nie wykonają mi usługi z jakością jaką oczekuje za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Brad, powiem więcej, z takimi klientami "z odzysku" lepiej się współpracuje. Są pełni zrozumienia, nie jęczą już o każdy grosz

Dokładnie :) No i mają już mniej więcej specyfikację. Według mnie takie firmy i "firmy" które robią niedziałające rzeczy za parę zł to świetna i tania forma ułożenia specyfikacji dla kogoś kto się nie zna w temacie (a nóż skrypt akurat przy okazji wyjdzie dobry). Jeśli skrypt kiepski, ubija serwer i każdy może się włamać to tylko go wysłać komuś kto się porządnie za to zabierze i mamy z głowy wiele późniejszych poprawek.

Już do tego dochodzi że zrobienie byle gównianej wizytówki z kilkoma podstronami kosztuje od 2- 3 kilo.

Chyba zależy jakiej wizytówki, jak chcesz mieć wizytówkę profesjonalnie zrobioną to tyle możesz dać za zrobienie grafiki. Tydzień pracy paru osób za 2 kilo to zdzierstwo? Dobre sobie.

Wdrożenie CMS od 7 kilo to zwykłe ździerstwo, jakiego CMSu? Po co autor pisze takie bzdury?

No właśnie zależy czego dotyczy wdrożenie.

To forum pomaga w wielu sprawach ale jest tutaj także pewne lobby twierdzące że tani wykonawcy to zawsze partacze.

Nie zawsze, z doświadczenia wiem, że przeważnie. Z kolei jeśli zapłacisz więcej równie dobrze mogą cię oskubać i wcisnąć szajs, ale prawdopodobieństwo maleje ;) Widzisz i tutaj taka osoba mogła by zatrudnić kogokolwiek kto się zna na pisaniu pod web, żeby przejrzał kod, ocenił do czego się nadaje, czy spełnia wymagania, będzie go łatwo modyfikować, zrobił może jakiś stress testing, etc. Ale taki test nie poskutkuje wykopaniem rowu czy przemieszczeniem 15 cegieł więc jakakolwiek kwota to "zdzierstwo".

Jak znajomi kupują np. samochód z "odzysku" to biorą z sobą kogoś kto się na tym zna, tak samo można tutaj np. choćby zapytać znajomego informatyka czy przez 5 minut na to nie popatrzy. Ale widać szkoda kasy czy nawet czasu i to nie takie oczywiste, bo i tak "skrypt to skrypt i skoro darmowa joomla działa dobrze to za 200PLN taki autorski cms musi zadziałać lepiej ;)"

Jest też drugie lobby które promuje zlecenia-przez-net i twierdzi, że jedyną firmą potrzebującą rozbudowanego CMS-u (pewnie takiego super-hiper kosmicznego za więcej niż 2k) jest coca-cola :) Nie wiem po co narzekacie. Zamiast powiedzieć "to ja ci zrobię za połowę" i zdobyć klienta wy marudzicie "że ceny wywindowane", "po co pisać CMS'y jak mamy joomla za free", "po co w ogóle komuś CMS-y". Nawet kononowicz ma CMS-a na stronie choć chce żeby nie było niczego :)

Nie wiem jaki z tym problem? Dajcie ogłoszenie do gazety "CMS-y" za 2k PLN. Czy lobby okupuje też działy reklamy w prasie?

Faktycznie ta kwestia na tym forum jest dziwna, bo w żadnym sklepie ani kiedykolwiek gdy chciałem coś kupić sprzedawca mi nie marudził że inni sprzedawcy ceny wywindowali i biznesu przez to nie może prowadzić. Poza tym to chyba logiczne, że jak się już nawet taki dzieciak na freelancerce coś nauczy to nie będzie pracował za paczkę lizaków.

Jeśli masa gimnazjalistów i studentów bez firmy nielegalnie obsługujących klientów za przysłowiowego browara zaniża ceny to ktoś musi powiedzieć jak to wygląda ze strony ludzi utrzymujących się z pracy w internecie.

Kogo obchodzi taka praca gimnazjalistów studentów? Dobre firmy obronią się same a studenci / gimnazjaliści i tak zajmą się tym poważnie bo jak będą robili za free to umrą z głodu. Każdy musi się jakoś uczyć a że jeszcze parę złotych na tym zarobi to tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale CMS to jest pojęcie ogólne mówcie o detalach, co wy myślicie ze wdrożenie np e-wypoczynek.com.pl to koszt 2k ? Wycencie tak na własne oko ile za taki projekt , na pewno niebędzie to 2k

ps. no jeżeli się znajdzie taki za 2k to prosze do mnie na PW ma robote od zaraz

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawane, że po takiej dyskusji i doliczeniu 4-5 lat oponenci przechodzą na druga stronę ;).

Wdrożenie gotowego CMS'a na którym straciłem kosztowało mnie (po kosztach ludzi) około 6000 zł i to w czasie, kiedy dostawali oni pensje poniżej średniej. Rozumiem, że może ktoś uprawiać "inną" ekonomię,

ale o wypowiedź prosiłbym ludzi którzy dokonali kilku wdrożeń dla Firm (nie dla wujka), wdrożeń, gdzie dział marketingu mógł aktywnie uczestniczyc w projekcie, a odbiorca poddawał projekt ocenie, a nie tego co dostał "w ciemno".

Z drugiej strony podkreslę to co powiedziało już kilka osób w wątku. Ludzie sprzedający takie rzeczy za 1-2 K wcale nie psują rynku po prostu świadczą inną usługę nawet nie zdając sobie z tego sprawy, nie mają świadomości jak taka usługa może wyglądać. A tym samym dają szanse na porządnych klientów za 2-3 lata :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że wdrożenie CMSa nie może kosztować 7 kilo, czy 70 kilo, może oczywiście, ale nie podoba mi się takie pisanie że ceny zaczynają się od 7 kilo, czemu akurat od 7 kilo a nie od 1?

Ja rozumiem że są podatki, opłaty i inne koszta tylko po co tak generalizować? Zeby wszyscy walili takie ceny klientowi z kosmowy i klient nie będzie miał wyjścia bo pomyśli że takie ceny są naprawdę.

Ktoś ma drogie koszty to będzie miał drogą cenę, ktoś inny może mieć te koszty mniejsze to może wołać mniej.

Dość często jest tak że osoby mające biura, portfolio różnią się od partaczy tym że potrafią lepiej bajerować.

Jestem przeciwnikiem takiego generalizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie tysiąc? bo tysiąc to nawet na waciki nie starczy...

dlaczego siedem? dlaczego generalizowanie? a co innego można napisać w prasie? wszystko się upraszcza, takimi prawami rządzą się media. poza tym bez dokładnej specyfikacji i odniesienia do konkretnego wdrożenia to TYLKO można gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten jeden raz się zgodzę z Mrtnem. No, może nie jeden raz. :P

Panowie. U większości z Was widzę podstawowy błąd w rozumowaniu. W temacie mamy: koszt wdrożenia CMS, a nie koszt wykonania CMS lub koszt samej robocizny (programistów).

CMS CMS-owi nierówny. Każdy mój pracownik postawi Joomlę za 500 złotych (o ile taki "cms" sprosta Twoim oczekiwaniom). Pamiętajcie jednak, że standardowa Joomla nie ma przyjaznych urli, (i konkretniej) nie pozwala na przełożenie stanów magazynowych na sklep online, nie obsługuje koszyka, nie wysyła pracownikom list obecności, nie obsługuje wielu serwisów i domen, nie stanowi niezależnego systemu sprzedaży (...), obsługi newslettera zintegrowanego z bazą klientów, systemu powiadomień, itp, itd (czego dusza nie wymyśli, aby sprzedaż była większa i bardziej efektywna).

Koszty WDROŻENIA CMS-a, czyli napisania systemu szytego na miarę, zintegrowanego z każdym aspektem funkcjonowania firmy, którego dopiero ostatnim etapem skomplikowanego procesu będzie wyparsowanie strony .html, następnie przeszkolenie wszystkich zaangażowanych w stronę pracowników i przestawienie działalności firmy na nowe realia, poniesienie w pierwszym okresie większych lub mniejszych strat spowodowanych nowymi zasadami działania, nadzorowanie (zwłaszcza w pierwszym etapie) systemu żeby wszystko się nie zawaliło, to nie jest kilka tysięcy złotych. Sam dobry człowiek tyle kosztuje.

Tak tylko obrazuję, że CMS dla firmy to nie jest qlweb, a takich rzeczy nie zleca się gimnazjalistom.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo gimnazjalistow - przesada ;)

Pracowalem w kilku agencjach reklamowych oraz dla kilku agencji reklamowych. Ostatni raz pracowalem w grudniu - rzucilem prace po miesiacu z powodu braku wyplaty i obietnic. Oni robili strony po 30k - takie same, za jakie ja biore max 3k. Z kad taka cena ?

- wlasciciel firmy, polonista, z niewielka wiedza na temat worda i excella kupil sobie auto za 150 tys i buduje drugi juz dom. To sa spore koszty. On - spec od marketingu mial taka wiedze, ze za kazdym razem jak do niego dzwonilem mowil, ze "nie ma mnie w biurze, jestem u klienta i go targetuje" - co to k..a znaczy targetuje klienta ? nvm :P

- mial 10 pracownikow, na przyklad "project key manager" czy jak jej tam, laska po polonistyce - jej praca polegala na tym, ze brala materialy od klienta i przekazywala mi, efekt byl taki ze tlumaczyla mi jak sie zalogowac do php za pomoca mysql. Chodzilo jej o to, jak sie zalogowac do serwera za pomoca ftp. Ale luz - w koncu sie wyjasnilo, nie wymagajmy zbyt wiele :P Dostalem od niej logo 30 x 50 pixeli w jpgu ale jak przyszlo do tlumaczenia jej, ze potrzebuje na krzywych to stwierdzilem ze zrobie sobie samemu to logo :]

Efekt ? Ja odszedlem, zreszta jak wiekszosc a prace zlecal studentom bo juz nie mial kto robic. Wiec czy agencja reklamowa czy webhelp - prace i tak odwala student, roznica jest tylko taka, ze bez "posrednika", ktory slono sobie za to liczy ;)

Po to aby czytający głupoty pseudobiznesmeni z podwórka udawali speców windując ceny "bo tyle napisali w gazecie".

I niestety to sie zgadza - lansuja polske na ameryke a nam do Czech jeszcze baaardzo daleko :]

jaka jest wiec uczciwa cena ?

4-6k miesiecznie. To jest uczciwa cena - jezeli projekt sie pisze 3 miesiace non stop nalezy sie 12-18k, jezeli pisze sie 10 dni nalezy sie 1.5-2k.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-6k miesiecznie. To jest uczciwa cena - jezeli projekt sie pisze 3 miesiace non stop nalezy sie 12-18k, jezeli pisze sie 10 dni nalezy sie 1.5-2k.

No i zbliżamy się do senda - zakładając oczywiście, że masz przeciątną wydajnośc i odpowiednią wiedzę. Nauka na koszt klienta to też nie jest dobra droga. Wyceny > 10K (za samo wdrożenie) wzieły się własnie z ilości poświęconego czasu. Dla mnie idelana sytuacja to jak u prawnika płacimy mu 150/h i "wierzymy", że przygutuje prosta umowę w 2 godziny, ale, że trudna zajmie mu dwa dni !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest wiec uczciwa cena ?

4-6k miesiecznie. To jest uczciwa cena - jezeli projekt sie pisze 3 miesiace non stop nalezy sie 12-18k, jezeli pisze sie 10 dni nalezy sie 1.5-2k.

Intru bez urazy, ale o czym Ty mówisz !!!

10 dni - 2k, to w miesiąc 4k, po odliczeniu podatków, ubezpieczenia, telefonów, internetu etc. ile Ci zostanie !!! 1000 zł?

Sorry, ale ja nie chcę za tyle żyć, a gdzie pieniądze na rozwój firmy?

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnie przeszkolenie wszystkich zaangażowanych w stronę pracowników i przestawienie działalności firmy na nowe realia

true, true - To potrafi być cieżka praca :/

Żeby nie było wątpliwości koszt postawienia CMS'a (np.: Drupal) Na nowej domenie to wdeług moich pracowników 150zł - tylko co z tego !?. Postawienie to nie wdrożenie !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Intru, to przechodzisz z jednej skrajności w drugą, no i jak to w forumowych dysputach bywa każdy mówi o jakiejś tam sytuacji i na ogół każdy ma inna wizje tego. Partacze są wszędzie, i za 1k i za 10k (choć związek ceny z jakością _na ogół_ jest proporcjonalny), nie można odwracać sytuacji i twierdzić, że "wysokie" ceny są bo prezes buduje dom !!! Inna sprawa, że w tych "agencjach" często siedzą przeciętniaki i przeciętne sajty robią -ale tu na ogół robi się masówke i największe znaczenie ma grafik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że wdrożenie CMSa nie może kosztować 7 kilo, czy 70 kilo, może oczywiście, ale nie podoba mi się takie pisanie że ceny zaczynają się od 7 kilo, czemu akurat od 7 kilo a nie od 1?

Bo firmy mają ustalony najniższy poziom cenowy od którego robią cokolwiek łącznie z zainstalowaniem GG

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności