Skocz do zawartości

Kompletne ździerstwo


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

No ja mogę zakładać, rzeczywistość może być jednak inna ale nie możemy z tego powodu obciążać klienta. Bierzemy to jako ryzyko zawodowe.

Właśnie, że nie. Zdarzają się klienci którym nie spodoba się nasza praca i trzeba dużo zmieniać, kombinować a czasami nawet robić od nowa. Na takim kliencie są straty, które są pokrywane przez tych z których są zyski. Koszt wykonania zlecenia musi być taki, że jak się na 1 z 10 klientów straci to i tak po wykonaniu 9 następnych zleceń będzie się na plusie.

Masz rację ale nie do końca bo są firmy duże które wysyłają faktury 30 dni i suport działa jak im się chce.

Ja o tym już dużo wcześniej pisałem, że nie zawsze cena idzie w parze z profesjonalizmem. Ten mój przykład pokazał tylko, że za małe pieniądze nie możemy wymagać supportu 24h/doba, faktury listem i tego, że taką firmę będzie stać na mega admina, który każdą awarie naprawi w kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W trakcie przegladania tej dyskusji przypomniał mi sie stary kawał:

W Łodzi pod Pewexem chodzi facet (konik) i mruczy:

- kupuję, sprzedaję, kupuję, sprzedaję.....

- panie, a po ile?

- po 20.

- co, po dwadzieścia?

- a co, po ile?

Jak ktoś nie zrozumiał aluzji, to rano na PW. :pytajnik:

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Bo kiedy słyszę o przeszkoleniu pracowników w obsłudze cmsa, który od strony użytkownika jest formularzem do logowania i wysiwygiem tinymce za 7k, to mnie to dziwi ...

Jubi, czy próbowałeś chociaż raz przeszkolić pracownicę w jakiejś małej firmie do obsługi "najbanalniejszego cms" typu Joomla! ? Jestem pewien, że nie - inaczej byś tak nie pisał. To, że dla ciebie TinyMCE to banał nie znaczy, że tak samo będzie dla dziewczyny, która nigdy nie widziała żadnego panela admnistracyjnego. To jest podobne do posługiwania się Wordem, ale tylko podobne.

Potrafisz w kwadrans, na jednym spotkaniu, opowiedzieć jak działa cms, jak się dodaje nowe pozycje w menu, jak się tworzy nowe działy, kategorie, nowe artykuły, jak je ilustrować a jak podstawiać linki z właściwym anchorem? Nawet gdybyś potrafił, a myślę, że nikt nie da rady tego pokazać przy jednym posiedzeniu - i tak nikt, kto już wcześniej czegoś podobnego nie robił - nie zapamięta.

Nie jestem orłem, ale mam niezły przelot z ludźmi i zwykle się dogaduję. Ale by przeszkolić panią do obsługi Joomla! zwykle potrzebuję trzech spotkań po dwie godziny. Wiadomo, że nie kasuję za to 7K (niestety :soczek: ), ale tego nie można pomijać i robić za darmo. Postawić prosty CMS (jak ktoś już tutaj wspominał) to do godziny pracy. Ale samo przyuczenie do niego pracowników (którzy zwykle nie są tym zafascynowani) trwa zdecydowanie dłużej.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie zrozumiał aluzji, to rano na PW. ;)

nie zrozumieli dalej walczą :soczek:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jubi, czy próbowałeś chociaż raz przeszkolić pracownicę w jakiejś małej firmie do obsługi "najbanalniejszego cms" typu Joomla! ? Jestem pewien, że nie - inaczej byś tak nie pisał. To, że dla ciebie TinyMCE to banał nie znaczy, że tak samo będzie dla dziewczyny, która nigdy nie widziała żadnego panela admnistracyjnego. To jest podobne do posługiwania się Wordem, ale tylko podobne.

A tu się zdziwisz - zajmowałem się szkoleniem 'komputerowych kaleków' przez jakiś czas i faktycznie trudno jest ludzi przyzwyczaić do posługiwania się myszą, trudno im na początku pojąć jak się zamyka, minimalizuje okienka itp.

W życiu bym jednak nie powiedział, że poznanie i wykorzystywanie podstawowych funkcji edytora tekstów (oczywiście po kilku sesjach z paintem i pasjansem :soczek: ) było dla nich problemem.

Miałem tam różne osoby - od fizycznych pracowników stoczni po bibliotekarki i wyobraź sobie, że wszyscy jakoś pojęli tą czarną magię, a czasu na zajęcia wcale nie było dużo.

Co do tinymce - od worda to on się serio niewiele różni i nie wymaga on raczej szkolenia, bo miałem okazję 'wdrażać' pewien cms z tinymce właśnie - 'szkolenie' trwało tyle co wypicie herbaty. Zresztą 'napisz cos w wordzie, skopiuj i wklej, jeżeli w tinymce się nie da' - to baza w tej kwestii ;).

A teraz przeczytaj o czym napisałem przy tym prostym cmsie. Gdzie tam joomla i dodawanie kategorii?

nie wiem na jakich ludzi trafiasz w swojej pracy, ale albo masz cholernego pecha i trafiasz na kompletnych idiotów, albo nie masz talentu do tłumaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że z szkolenie klientów czasami powoduje duże problemy, ale to zależy w głównej mierze od tego na kogo się trafi. Klika lat wstecz, ludzie byli faktycznie w sprawach IT zacofani, coś trochę o tym wiem bo mieszkam na prowincji. Ale teraz nie jest to tak częste z uwagi na fakt że albo synek, albo wnuczek wytłumaczy w domu. Po za tym dinozaury z ubiegłych epok albo odchodzą, albo wymierają i przychodzi nowy nabytek w bardziej otwartym umysłem. No ale jak ktoś nie chce się nauczyć to się nie nauczy, np. Pani Zosia która pracuje w UG i ma to głęboko gdzieś, bo twierdzi że za mało jej płacą, i że to wykracza po za jej obowiązkami, a potem jak czegoś nie wie to dzwoni. Przecież w ofercie mamy że jesteśmy dostępni 24h/dobę. :/ Boję się takich szkoleń gdzie potencjalny uczeń wyznaje zasadę „zesraj się, a nie daj się”. Masakra.

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty wdrożenia systemu zarządzania treścią (CMS) w zależności od stopnia jego złożoności wahają się od 7000 do 20.000 PLN

Jeżeli zaskakuje Was taka kwota, to zapoznajcie się z www.reddot.pl

i zapytajcie się ich - za ile wdrożą Wam CMSa. ;)

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jubi - wolę myśleć, że trafiam na dziwnych ludzi ;)

Ostatnio musiałem edytor tłumaczyć na polski, bo pani nie zna angielskiego. Nic nie pomaga, gdy pokazujesz i tłumaczysz, że działają tak samo jak w Wordzie. Fakt, że ostatnio radzi sobie zupełnie nieźle, ale i tak telefonów było sporo.

Czasu spędzonego z klientem może być naprawdę mnóstwo i mnie te kwoty wcale nie dziwią.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności