Skocz do zawartości

Nowy RAM - nie działa


Delta

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie zwiększyć ilość ramu i kupiłem dzisiaj nową kość 512 Goodram DDR PC3200 DIMM (poprzednio miałem 256).

Wrzuciłem do kompa samą nową kość i po odpaleniu kompa pokazuje mi się tylko ekran z wykryciem procesora, dysków itp. po czym zaraz komp się restartuje - nie uruchamia się windows.

Chciałem też zrobić test Memtestem to pokazuje taki komunikat: 84K e820-Std off.

Czy możecie mi pomóc, jak poradzić sobie, żeby ta kość poprawnie działała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy tę kość obsługuje Twoja płyta (instukcja lub net)

jeżeli obsługje, to zanieś kośc do kumpla i sprawdź czy przypadkiem kośc nie jest uszkodzona

Nowa pamięc ma te same parametry co stara, tylko 512 zamiast 256. A płyta obsługuje do 2GB więc to raczej nie przyczyna.

Pisałem do gościa ze sklepu na gg, to nie wiem czy się nie znał czy tylko gadał, że to może być wina systemu, żeby od nowa zainstalować z tą kością windowsa.

Może jeszcze ktoś miałby jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że to może być wina systemu, żeby od nowa zainstalować z tą kością windowsa.
Ze niby co?, w balona Ciebie robi!!!

Tak jak tu pisałem, trzeba było zrzucić odpowiedzialność na sprzedającego, nie miałbyś takich problemów, a jeśli kość jest niesprawna kontaktuj się z sprzedającym, w końcu wieczysta gwarancja.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że to może być wina systemu, żeby od nowa zainstalować z tą kością windowsa.
Ze niby co?, w balona Ciebie robi!!!

Tak jak tu pisałem, trzeba było zrzucić odpowiedzialność na sprzedającego, nie miałbyś takich problemów, a jeśli kość jest niesprawna kontaktuj się z sprzedającym, w końcu wieczysta gwarancja.

Mar.

Tylko to już nie chodzi o tę pamięć co pisałm poprzednio. Dzisiaj zakupiłem nową kość 512 ze sklepu i wrzuciłem do kompa tylko te jedną, więc chyba jedna nowa kość powinna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ją z podłączoną z innymi kośćmi? Jak tak to spróbuj tylko tą nową, czasem są konflikty z innymi kościami, i jeszcze raz powtarzam, jak nie działa, idź z nią do sklepu, lub jak masz taką możliwość sprawdź ją wcześniej na innym sprzęcie. Nic więcej nie wymyślisz.

że to może być wina systemu, żeby od nowa zainstalować z tą kością windowsa.
To jest totalna bzdura, jak ktoś może takie bajki opowiadać.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ją z podłączoną z innymi kośćmi? Jak tak to spróbuj tylko tą nową, czasem są konflikty z innymi kościami, i jeszcze raz powtarzam, jak nie działa, idź z nią do sklepu, lub jak masz taką możliwość sprawdź ją wcześniej na innym sprzęcie. Nic więcej nie wymyślisz.
że to może być wina systemu, żeby od nowa zainstalować z tą kością windowsa.
To jest totalna bzdura, jak ktoś może takie bajki opowiadać.

Mar.

Pisałem w poście wyżej, że mam ją włożoną tylko jedną. Nie chcem na razie zanosić jej do sklepu, bo najprawdopodobniej jest sprawna tylko trzeba może jakąś ją skonfigurować, np. ustawić coś w biosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć może być uszkodzona. Albo masz w biosie coś podkręcone?

To co gość opowiadał o ponownej instalacji systemu to bzdura. Ale możesz mu powiedzieć że tak zrobiłeś i teraz to w ogule kompter już nie działa, że przy instalacji sie wieszał.

Jeżeli Twoj procek działa na niższym FSB niż 400MHz to nie puszczaj tej pamięci na 400MHz, bo niczego nie zyskasz. Ale to raczej nie ma nic wspolnego z zawieszaniem.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że skoro już w biosie jest problem to nie może być wina systemu. Ale...

Z reinstalacją systemu nie do końca jest bzdura. Facet pewnie założył, że to Windows. Miałem styczność z podobną sytuacją. Po włożeniu nowej pamięci Windows raz na jakiś czas ładował się niebieskim ekranem. Po reinstalacji problem znikł. Dziwne ale prawdziwe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz podkręconej magistrali FSB. Domyślnie powinna być na 333 lub 400MHz.

Sprawdz jaką wartośc ma Cas Latency na pamięci (podobno masz CL2.5) Jeżeli w biosie jest ustawiona niższa wartość niż na pamięci - to jest podkręcona.

Sprawdź czy napięcie na pamięciach ustawione są na wartości defaultowe.

To są te najczęściej zmieniane opcje w biosie.

Ale prościej jest włożyć pamięć do innego kompa, przynajmniej szybciej można wyciągnąć wnioski.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności