Skocz do zawartości

Pripyat - wycieczka dla odwaznych...


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

intruder sprawdź lepiej tą informacje, co podałem. Kiedyś sporo czytałem tą stronkę Opuszczone i mówili. że wjazd do Czarnobylu jest zamknięty do 2012r i już nie można nic załatwić przez te rosyjskie biura podróży, ze względu na te prace przy sarkofagu.

Ponadto wszyscy się tak napalacie, też się na początku tym podjarałem i chciałem tam jechać, ale pamiętajcie, że jest to rejon skażony. Niby naukowcy mówią, że jeden dzień to bezpiecznie ale "niby". Są różne poglądy na ten temat, a badań żadnych nie ma. Wszystkie takie naświetlenia promieniotwórcze to Wam się nie ujawnią po tygodniu, miesiącu czy roku, tylko po 30 latach możecie dopiero dostać raka.

Jakby to było tak oczywiste i bezpieczne to już Ukraińcy by na takich wycieczkach kasę trzepali, a cały czas jednak wszystko jest robione nieco po cichu i bez większego rozgłosu. Należy więc zachować rozsądek przy podejmowaniu decyzji o wycieczce w tamte rejony.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czytał ktoś może książki o Panu Samochodziku Zbigniewa Nienackiego ? ;) Jak byłem mały to marzyłem aby pojechac śladami jego przygód :P

Zerknij na Nienacki.art.pl. Jest grupa ludzi, ktora zajmuje sie odnajdywaniem miejsc opisywanych w Samochodzikach. Raz byli nawet w domu Nienackiego w Jerzwaldzie, podobno obecny wlasciciel jest bardzo milym czlowiekiem.

Jedyny problem jest taki, ze te miejsca sa bardzo oddalone od siebie, poza tym wiekszosc jest pod fikcyjnymi nazwami w ksiazkach. Trzeba sie wiec natropic ;) Jak ktos do konca nie dorosl, to mozna sie bawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.playback.pl/t745-wycieczka-do-czarnobyla.htm

Chyba jednak jeszcze mozna sie zalapac:

https://www.max3d.pl/forum/archive/index.php/t-45537.html

EDIT:

Shit, tu chyba bardziej aktualne info:

https://forum.stalker.pl/viewtopic.php?t=10...da160b40ff11b29

i tutaj jeszcze troche informacji o stanie sprzed kilku miesiecy:

https://www.forum.humantreeart.com/viewtopic.php%3Ft%3D537

Ostatnio miałem okazję spędzić wakacje w Turcji. Znalazłem fajne informacje dla turystów. Pewnie mają tego więcej :)

Na koniec polecam artykuł Pauliny o najlepszych tabletkach na odchudzanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli trzeba bedzie jeszcze chyba poczekac :]

Intru zamknięta do zwiedzania jest elektrownia, ale miasto Prypeć nie. Elektrownie idzie zobaczyć z miasta.

Ja szukam kogoś kto zna ukraiński aby zadzwonić do tego biura podróży i się dowiedzieć dokładnie na temat tej wycieczki. Jak będę miał jakieś szczegółowe informacje to dam znać.

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak se czytam co tu piszecie i mie az zal sciska. nie piszcze glupot o sarkofagu itp. sarkofag maja robic francuzi ale kiedy???? obawiam sie ze jeszcze długo wycieczki beda mozliwe do zony. sam jade z wielkim projektem do czarnobyla juz 31 marca. nic mi nie iwadomo na temat iz byla by zamknieta strefa itp. to sa bzdury.i na dodtek jade tam od 31 marca do 3 kwietnia i joskos nie bylo problemu z zalatwieniem.

pozatym:

"Ponadto wszyscy się tak napalacie, też się na początku tym podjarałem i chciałem tam jechać, ale pamiętajcie, że jest to rejon skażony. Niby naukowcy mówią, że jeden dzień to bezpiecznie ale "niby". Są różne poglądy na ten temat, a badań żadnych nie ma. Wszystkie takie naświetlenia promieniotwórcze to Wam się nie ujawnią po tygodniu, miesiącu czy roku, tylko po 30 latach możecie dopiero dostać raka.

"

swiadczy o okmpletnej niewiedzy autora. to bzdura niema zagrozenia dla zdrowia bo dawka promieniowania otrzymanego podczs pobytu to 2 moze 3 przeswietlenia pluc albo inny rendgen.

szkoda ze ludzie zaczeli grac w stalkera i przez gre chca tam pojechac nie majac kompletnie zielonego pojecia o tym terenie itp.

bez urazy ale takie wypady sa dla ludi interesujacych sie tematem od lat kilku a nie od roku od premiery gry stalker.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowilem ogulnie bo 3/4 ludzi chcących odwiedzic czarnobyl inspiruje sie gra stalker czy tez cal of duty 4. czy jak sie to tam pisze. niestety taka jest przwda ze 3/4 osob nie maja zelonego pojecia o zonie i nakrecili sie po zagraniu w gre a nie oto chodzi. dlatego mowie ze ludzie ktorzy nie interesuja sie tematem od conajmiej kilku lat nie ma sesu zeby tam jechali bo zeczywiscie moze byc to dlanich niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności