Skocz do zawartości

Był PR2 a jest PR0 - moje nieudolne półroczne praktyki?


marynistyka.org

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynając od początku (chociaż "cześć" napisałem w dziale powitań) - aby było kulturalnie najpierw kilka słów o sobie i skąd się wzięła moja strona (postaram się Was nie zanudzić) a następnie prośba.

Nazywam się Marek, mam 30 lat, skończyłem W-wski AWF - jestem Menadżerem Sportu, w trakcie studiów miałem wypadek samochodowy, od 8 lat jeżdżę na wózku, przez 5 ostatnich lat byłem Inspektorem w Wydziale Sportu w Warszawskim Samorządzie, po wyborach, w 2007 straciłem pracę i postanowiłem zająć się tym co kocham od zawsze - MORZEM.

Tyle o mnie - teraz moja strona.

W zeszłym roku bez kompletnej znajomości html stworzyłem stronę www.marynistyka.org, z czego jestem bardzo dumny :) (w programie NVU - dla takich lamusów jak ja moim zdaniem bardzo fajny) - później czytając wskazówki z forum chyba ze 100 razy poprawiałem meta, itd), następnie kupiłem na Allegro sklep internetowy i zgodnie z warunkami zakupu Sprzedawca umieścił mi go na serwerze (ja nie umiałem) i zająłem się jego wyglądem i oczywiście zaopatrzeniem. Mój Sklep - nie przejmujcie się asortymentem na dzień dzisiejszy - po Świętach (i prawdziwym "szale zakupów" jestem trochę wyprzedany, ale czekam na zamówioną nową dostawę i przeżywam drogę przez mękę z urzędem celnym :D

Ale do rzeczy - po stworzeniu strony (jakiś miesiąc później) Google zindeksował moją stronę i miałem PR2.

Kilka dni temu G ponownie mnie zindeksował i mam PR0 :( - podejrzewam, że na początku załapałem się na promocję G dla nowych stron, a teraz słabizna...

Trochę mnie to zmartwiło, ponieważ poprawianie mojego mizernego na początku 'dzieła" stało się moim hobby :pisze: - starałem się czytając zawarte na forum porady poprawić meta tagi, wyrzuciłem linki ze strony głównej, przeniosłem na podstronę /wspolpraca (pozytyw tego taki, że dzięki wymianie linków i dopisywaniu strony do katalogów poznałem wielu wspaniałych ludzi, pasjonatów dziedziny którą kocham - ponieważ staram się dopisywać tylko do katalogów i umieszczać link do mojej strony na stronach związanych tematycznie - żeglarstwo, morze, podróże, itd).

Stworzyłem również "listestron" - i moje pytanie - czy jej istnienie (rozwija się raczej mizernie) ma jakiś sens? Mam jakieś takie podświadome wrażenie, że bardzo niewiele mi daje?

I prośba - czy moglibyście zerknąć na początek mojej strony - na meta - czy wyglądają poprawnie? Czy są w nich jakieś błędy, które powinienem skorygować?

No i jeszcze jedno pytanie, którego nie powinienem zadawać :unsure: , bo otrzymam odpowiedź abym skorzystał z wyszukiwarki, ale uwierzcie mi, że jestem jej wiernym "użytkownikiem" od sierpnia zeszłego roku - co powinienem zrobić aby podnieć mój PR?

Najprostszym rozwiązaniem było umieszczenie na forum oferty - ale czytając forum wiem już ile kosztują Wasze usługi i na dzień dzisiejszy zwyczajnie mój sklep nie przynosi takich zysków, abym mógł skorzystać z Waszych usług (zyski jakie przynosi są w ogóle dodatkiem do domowego budżetu i jego działalność traktuję raczej jako "lubię to co robię" a nie źródło utrzymania).

Czy rozwijać podstronę /wspolpraca - wymieniać się nadal linkami z tematycznymi stronami, dopisywać do tematycznych katalogów (niewiele ich już pozostał) - czy dopisywać się do katalogów "jak leci"? Czy to przyniesie określony skutek? Z wiadomości zawartych na forum wiem, że jest to metoda, ale czytałem też opinie, że ręczna wymiana linków to żmudna i nie przynosząca wielkich rezultatów metoda?

Zostawić czy zlikwidować "listestron"?

Korzystałem przez kilka miesięcy z Addera (kupiłem dostęp na allegro) - warto znowu zainwestować w to narzędzie? A może polecicie mi jakiś lepszy automat?

Przy mojej działalności zależy mi na wysokiej pozycji w wyszukiwarkach słów określających przedmioty, które sprzedaję (sekstant, busola, koło sterowe, luneta) - nie są to słowa zbyt popularne, a jednak nie potrafię ich wypromować :(

Może podpowiecie mi jakąś inną prostą metodę promocji strony i podniesienia PR - wiem, że nie dostanę nic na tacy...

Aha i na koniec, rzecz, której nie potrafię zrozumieć - dlaczego moja największa konkurencja (również na allegro) - www.antykwariacik.pl (trochę to nie etyczne) - pomimo, że ma tylko jedną stronę będącą jednocześnie sklepem, nie ma na niej żadnych linków, ani innych metod pozycjonowania jakie mógłbym zauważyć ma PR5 ? Zastanawiam się nad tym od wielu, wielu miesięcy i nie potrafię tego "rozgryźć", a jest to dla mnie... powalające - jedyne sensowne wytłumaczenie - korzysta z usług firmy, na którą mnie nie stać ? Dobrze to rozumiem.

Starałem się a jednak wyszło mi trochę "przydługo" - to dlatego, że te pytania zbierały mi się w głowie przez wiele miesięcy :D - dziękuję tym, którzy dali radę dobrnąć do końca :)

Witam Was serdecznie jeszcze raz

Obiecuję w przyszłości bardziej się streszczać

Pozdrawiam - trzymajcie się ciepło :hello:

M

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na Addera szkoda zachodu a z wymianą linkami lepiej nie szaleć, zebys nie zrobił ze strony farmy. Kataloguj ręcznie, różnicuj anchory. Samymi katalogami powinieneś podwyższyć sporo swoje pozycje, bo frazy ciężkie nie sa..no moze z wyjątkiem "antyki" które wcisnałes do keywordsow : ] Niestety na efekty przyjdzie troche poczekać. Możesz tez kupic/wynajac punkty w jakims systemie i tak linkować.

Zmien tez title, nie dawaj tam słów kluczowych.

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja ma więcej linków, a to wpływa i na pozycje w google i na PR. Sprawdź tutaj:

https://www.seocentro.com/tools/search-engi...popularity.html.

Co mogę poradzić:

1. Powinieneś sprawdzić i wybra słowa kluczowe (frazy) do pozycjonowania. Mozna to zrobić za pomocą tego:

https://adwords.google.com/select/TrafficEs...amp;mode=revise

ale można również zarejestrować się w google AdW i skorzystać również z drugiego narzędzia pomocnego do wyboru słów kluczowych Podpowiadającego jakie sprawdzić).

2. Dodawać sie do katalogów:

https://adwords.google.com/select/TrafficEs...amp;mode=revise

stosując jako tytuły wpisów kilka, kilkanaście wybranych fraz (nic więcej, żadnych dopisków w tytule).

3. Analizuj statystyki, dobre do tego jest Google Analytics. Możesz wyłapać ciekawe frazy, na które warto podciągnąć stronę główna lub podstronę, a które mogłeś przeoczyć.

4. Pozycjonowanie dodatkowych fraz poprzez np. pisanie tekstów i dodawanie do precli. Zazwyczaj trzy linki, każdy z innym anchorem i do innej podstrony serwisu:

https://spis.presellpage.pl/

5. załóż bloga w subdomenie, pozwól na komentarze (moderowane), będzie interakcja z klientami. Blog na wordpresie jest za darmo.

I nie przejmuj się PR.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodawaj się do katalogów z odpowiednim anchorem, zdobywaj linki a jeżeli załozysz bloga to staraj się umieścić aktywny link w każdym artykule na początku (do 120 znaków) i udostępnij rssy :pisze: (jak zassaja będziesz miał linki, a na związany z tym duplicate content kichaj)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Wam dziękuję za ciepłe powitanie, zainteresowanie i podpowiedzi :) .

Idę zająć się moją stroną - zgodnie z Waszymi wskazówkami ;)

Noo, może oprócz jednej... podaruję sobie na razie bloga (aby prowadzić bloga trzeba mieć o czym pisać i mieć czas aby pisać - na dzisiaj nie za bardzo czuję się na siłach :( ) Muszę zająć się urzędem celnym, aby uzupełnić poświąteczną pustkę w sklepie, a z resztą wskazówek będę miał dosyć pracy na razie.

Jeszcze raz Bardzo Dzięki.

Pozdrawiam Was gorąco - Wszystkiego Dobrego :)

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie przejmował bym się tym PR, prawdziwy PR umarł obecny to jakaś imitacja, liczy się pozycja strony a nie PR. Twoja strona jest kolenym taki przykładem ze PR jest przydzilany jak duży lottek

Jeżeli PR się nie liczy, to dlaczego w twoim systemie strony PR1 dostają o 1500 punktów więcej niż PR0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... (b. sorki, że tak na raty), ale przypomniało mi się, gdy przed momentem zobaczyłem swoją stronę główną i podstrony - czy jest to możliwe (i jak? co robię źle?), że strona główna, którą przecież wszędzie linkuję, adres której wstawiam w katalogach, itd (mam ją w końcu na wizytówkach, jest jakby najważniejsza) na PR 0 :) , a 3 podstrony i sklep (również podstrona) - każda z nich ma PR 2 :( ???

Przecież nigdzie nie linkowałem podstrony kontakt, oferta, współpraca, nigdy nie dodałem żadnej z nich do żadnego katalogu (sklep być może zdarzyło się), ale i tak zawsze jako pierwszą wszędzie wstawiam stronę główną, a mimo to ma ona w wyniku tych zabiegów PR 0, a podstrony same wypozycjonowały się na PR 2?

To znaczy, że powinienem się nie dotykać w ogóle, bo zepsułem tylko stronę główną :) ?

Pozdrawiam - Wszystkiego Dobrego ;)

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@COLIN

Bo PR się liczy, ale dla wartości linków umieszczonych na stronie, a nie dla pozycji tejże strony w wyszukiwarkach. Kumasz róznicę?

@Marynista

Mialem tak kiedyś: podstrna PR=5, główna 2, ale po updacie wyrownało do 5. Może też byc w druga stronę. W każdym razie oczyść strone główną ze zbędnych treści i linków. To dobrze wpłynie nie tylko na PR.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności