Skocz do zawartości

www.seo.net.pl


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

OMG! Przecież już parę razy zostało napisane, że miasta są w systemie. To po pierwsze.

Po drugie to @krupek napisał także, że właściciele i admini nie będą się wypowiadać w kwestii dotyczących czy dana domena istnieje w systemie. Zacytuje jeszcze raz wypowiedź poprzednia i radzę czytać posty także ze zrozumieniem.

Dodatkowo powiem, że ŻADNE DANE DOTYCZĄCE UŻYTKOWNIKÓW NIE BĘDĄ PUBLIKOWANE!

Dotyczy to informacji:

* czy dana domena istnieje w systemie,

* ile dany użytkownik ma podpiętych i jakich serwisów,

* czy dany użytkownik linkuje na frazy X, Y lub Z,

* jakie strony są pozycjonowanie,

* i tym podobne...

Analogiczne nie będziemy ingerowali w prywatne interesy użytkowników, na siłę ustalali wartości punktów, kasowali przelewy czy stwarzali problemy o ile działania nie będą łamać regulaminu.

(L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
a 2 userów którzy generują spamiarki wzajemnie się referując zyskają dużo więcej punktów bez wnoszenia domen na te punkty.

Szooku, o czym Ty piszesz? W seonecie jest tak:

Każda osoba polecająca dzięki której zarejestruje się nowy użytkownik otrzyma 10% wartości punktów zgromadzonych przez umieszczenie stron w systemie przez osobę poleconą.

Jeżeli jest tak jak napisane w zakladce o pp, to jest OK, punkty z refa pochodzą z dodanych stron. Nie ma punktow z refa pochodzących od przekazanych punktów. Na dodatek punkty z pp nie sa dane na sztywno, tylko zależą od wartości tego co user dodał. Gdyby było inaczej, to można byłoby napompować system pustymi punktami.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiehie. czasem warto przyznać rację osobie która ma mocne i prawidłowe argumenty.

No to fikas wróć do wątku i przeczytaj uważnie - tu nie chodzi o ogólną wadę PP i pustych punktów - od tego może szook założyć oddzielny wątek i tam udowadniać to co oczywiste i co nie spotkało by się z oporem z mojej strony. Dla tych którzy się pugubili:

Mar przedstawił błędną wizję nieskończonego mnożenia punktów -przy użyciu PP - wystarczy sobie jednak przypomnieć, że nie każda suma ciągu składającego się z nieskończonej liczy elementów musi dązyć do nieskończoności i po kłopocie. Zreszta pomyliłem się do co mar'a bo chyba zrozumiał o co chodzi w 3 sekundy i nie dyskutował.

I tu na aranę wkoryczł Szook po jakiego grzyba (?) z wielką teorią Pustych punktów PP - w zasadzie taki Off topik powodujący większe zamieszanie i no pokaznie Szooka jako WŁP Wielkiego Łowcy Przekrętów. W jego twierdzeniach nie znalazło się nic odkrywczego, podejrzewam, że 95% ludzi zdaje sobie sprawę z tego co przedstawił (mi wydawało się to naturalne).

Skoro twórcy sytemu zakładają 10% podatek na rzecz PP to oznacza, że uwagledniają to w bilansie - więc nie ma sprawy. Nawet gdyby (nie wiem czy tak system robi) dawało się naliczyć Punkty PP od punktów PP to całośc przekrętu (uwzgledniająca, że wszyscy referują do wszystkich) nie przekroczyła by 1,111(1)% całości !.

Kolejną ciekawostką są słynne miasta i durne sensacje wokoło nich. Wreszcie prześledziłem sprawę (miałem trochę czasu w deszczowy łykend). Znowu nie ma tu żadnej sensacji :). Strony te jako zupełnie świeże trafiły do e-weblinka i nieco co go "rozrzedziły". Jak wiadomo świeże strony zawsze mają moc bliską zera, bez względu na to co szanowny pasek TR wskazuje (to znowu naturalne i oczywiste do tego stopnia, że wielu z nas nie wsadza do zaplecza świeżych stron). Więc miasta zostały z sytemu wyrzucone (ja bym dla kosekwencji wywalił wszystkie słabe strony). Obecnie PR miast doprowadziły się do porządku, mija blisko rok ich dziłalności więc pewnie zaczęły nabierać mocy. Założe się, że 30% świeżych stron trafiających zarówno do e-weblinka jak i seo.net.pl jest SŁABSZA od nich w obecnym stanie (podobna ilośc pewnie nie bedzie zaindeksowana w yahoo).

Szooku kolego ty mój - poszukaj sensacji jakiś takich ... hmm fajnych, prawdziwych - naprawdę podoba mi się rola którą sam sobie przydzieliłeś i proszę wybacz mi, kiedy drażni mnie robienie z niczego wielkiego hallo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FiKaS podpadłeś :)

Użytkownik1 poleca Użytkownikowi2 system. Użytkownik2 dodał 5 stron i zgromadził 100,000 punktów.

Użytkownik1 zyskuje dodatkowe 10,000 punktów. Użytkownik2 polecił system Użytkownikowi3.

Użytkownik3 dodał do systemu 3 strony i otrzymał za nie 50,000 punktów, wówczas Użytkownik2

otrzymuje dodatkowe 5,000 punktów i ma w sumie 105,000.

Ale w całej tej rozmowie rozchodzi się ile zarobił Użytkownik1 na Użytkowniku3 ?

Czy przekazywane są wszystkie punkty jakie posiada uzytkownik? (łącznie z tymi ktore dostał za polecenia). Czy tylko punkty ktore sam zarobił na swoich stronach? (z wyłączeniem punktów za polecenia)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......no pokaznie Szooka jako WŁP Wielkiego Łowcy Przekrętów. W jego twierdzeniach nie znalazło się nic odkrywczego, podejrzewam, że 95% ludzi zdaje sobie sprawę z tego co przedstawił ....

To mnie zdołowałeś, bo ja nie rozumiem 95% z tego co pisze Szook. Muszę sie podciągnąć. :)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRTN oj nie błyszczysz - jak już się na jakiś temat wypowiadasz to się wypada z nim zapoznać.

Sprawa miast nie dotyczy kwestii że wtedy nie miały mocy a teraz tą moc nabrały - i nie z tego powodu wyleciały :).

Tylko z powodu że wtedy tą pseudo moc miały a po 5 msc okazało się to wałkiem - więc jakby czas pokazał że mocy nie posiadają a nie jak wg. Ciebie moc nabrały ale wyleciały bo jej jeszcze nie nabrały.

Dlaczego nie mają PR - zajmujesz się SEO więc chyba wiesz.

Starasz się MRTN czymś wykazać, lecz jak dla mnie to narazie brakiem zrozumienia i wypowiadaniem się na temat rzeczy Ci mało znanych.

W momencie kiedy Twoja matematyka się nie sprawdziła, usilnie starasz się udowodnić robienie sensacji.

Naucz się liczyć to ci z 10% jeden procent robić się nie będzie :), jak i z innymi treściami sobie zaczniesz radzic - względem rozumowania.

Yeden, czy Wy :) naprawde aż tacy mało kumaci czy jak ?

Jak krowie wytłumacze :)

Startuje sobie system 0 domen

Rejestruje się user1: 0 domen

Rejestruje się user2 na referera usera1: ,

User2 dodaje domene 100 tys dostaje 100 tys pkt dzieki czemu user1 dostaje 10 K

W obiegu jest 110 K z czego 10 K nie z tytułu dodanych stron.

Już to jest zrozumiałe czy nadal zbyt trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szooku, strony dodane przez refa są po prostu lepiej wyceniane. O 10% :)

User2 dodaje domene 100 tys dostaje 100 tys pkt dzieki czemu user1 dostaje 10 K

W obiegu jest 110 K z czego 10 K nie z tytułu dodanych stron.

A czemu nie tak:

User2 dodaje domene 100 tys dostaje 110 tys pkt dzieki czemu user1 dostaje z tego 10 K

W obiegu jest 110 K z czego 110 K z tytułu dodanych stron.

Proste, nie ?

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad masz 110 K stron ?

podstron w systemie nadal jest 100 K, tylko punktów w obiegu 110 K,

I Nie jeden procent wzrośnie tylko 10%

O osób które się wzajemnie beda referowały, dodając domeny i tworząc konta będzie to ciągle wzrost o 10% nie o 1%.

Ale jak MRTN sugerował brak matematyki to wystarczy poprostu aby USer1 i User2 sytuacje powtarzali na nowych kontach.

Zamieniajac sie rolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User2 dodaje domene 100 tys dostaje 100 tys pkt dzieki czemu user1 dostaje 10 K

W obiegu jest 110 K z czego 10 K nie z tytułu dodanych stron.

No to to wiedzą małe dzieci. Ale to nie ma nic wspólnego z tematem w którym zabrałeś głos. Załóż sobie oddzielny wątek i tam dywaguj o osłabieniu systemu przez PP, tu chodziło o mnożenie pustych punktów czego nie ma jak zrobić. Wiem wiem, nie wytrzymasz, żeby nie zabrać głosu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też sobie z tym nie radzisz :) tak samo jak z metematyką :)

Bo ja nadal twierdze że 10% a nie 1%.

Puste pkt. to punkty które powstały i nie maja odzwierciedlenia w ilości site systemu.

Czyli punkty bez pokrycia. Jak nie widzisz w tym pustych punktów, trudno - bardziej szczeg. nie mozna tego przedstawić.

Pokrycie jest wtedy gdy ilość punktów w obiegu jest równa ilośći punktów przyznanych za dodane domeny.

Wszystkie pozostałe punkty są bez pokrycia - coś jak inflacja.

Mrtn dodam z ironią :) - jak wydaje Ci się że jesteś taki wesoły, bo jak dla mnie narazie ....

Wiem wiem, nie wytrzymasz, żeby nie zabrać głosu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad masz 110 K stron ?

Nie 110K stron, tylko 110k punktow - za 100k stron.

Szooku, to dziala ja podatek VAT, a nie stary podatek obrotowy doliczny do całości. te punkty nie biorą się znikąd tylko z obrotu uzuskanego poprzez dodanie stron. Możesz sobie robic rózne sztuczki, ale jak programista tego nie skopał, to niewiele uskrobiesz.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeden podatek VAT ? czy może inflacja.

Jeżeli coś generuje większą ilość czegoś w obrocie niż jest pokrycie to napewno nie można tego porównać do podatku.

Gdyby użytkownik który zapisuje się na refererze tracił przekazane punkty do osóby której poszły - mowa byłaby o podatku.

I w takiej sytuacji nie byłoby punktów bez pokrycia.

W obecnej sytuacji są to punkty bez pokrycia w dodanych domenach bo są to punkty wytworzone tylko z tytułu PP.

Punktów nie dostajesz dodatkowych z tytułu dodanych stron, tylko jak user który użył referera je dodaje.

On nic nie płaci bo nic nie traci z tego co dodał. Więc wytwarzają się sztuczne pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawziętość z jaką szook stara się zrobić aferę jest powalająca.

Ilość punktów przyznana przez system jest kompletnie bez znaczenia, może to być za 100k site 100k lub 30k punktów. Przy PP jest to bez znaczenia.

1% o którym pisze mrtn może wystąpić jedynie w przypadku naliczania punktów PP od wcześniej otrzymanych punktów PP, co wcale nie musi mieć miejsca (dziwne gdyby miało).

Teraz odrobinę liczenia.

Przyjmijmy że użytkownik dodaję stronę o wartości 110k pkt. i dostaje za nią 100k pkt., pozostałe 10k pkt. są przekazywane osobie przez której ref. się zarejestrowaliśmy. W przypadku zarejestrowania bez refa. 10k pozostaje w systemie. Mogą wisieć nie wykorzystane, może je wykorzystać właściciel systemu na własne linki lub na linki promujące system.

To cała filozofia na temat PP.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek następny.

Nie licz domen powyżej 100 K których punkty nie są liczone, bo w weblinku już przy niższej skali powstaje obniżenie punktów za site:

Nie chodzi o próg.

To wyobraź sobie że jest to 10 K gdzie ten prób nie sięga 100K, może łatwiej to Ci się policzy.

User dodający 10 K site, dostaje 10 K punktów, i refererowi oddaje 1 K pustych punktów.

Kurde zastanawiam się :) kto Was matematyki uczył, irek skąd takie wyliczenia że coś zostaje, że z 11 K dostanie 10K ?.

PP nic nigdzie nie odejmuje, zasze tworzy puste punkty.

Irek a jak mogę powiedzieć, o jak ten Irek z zawziętościa stara się coś dodać mądrego, wg wlasnej filozofii, tylko nie rozumie zbytnio skąd się biorą wytworzone pkt.

User zawsze dostaje tyle ile algorytm mu przyzna wg wlasnych wyliczeń - jakie nie są to i tak gdy przekaże 10% na rzecz refa to przekazuje puste punkty.

Systemy nie mają czegoś takiego jak kumulowanie punktów.

Jeżeli system posiada 80 mln punktów a użytkownicy użytaja tylko 40 mln, to poprostu każde 100 K punktów jest mocniejsze w skali systemu.

Np.

W systemie jest w obiegu 40 mln, system posiada 80 mln.

Linkujemy fraze: Irek i Mrtn matematyka - dajemy 20 tys pkt by byc top 1 - działa

W systemie w obiegu (czyli uzywanych) jest 80 mln, system posiada 80 mln pkt

to na tą fraze musimy dać 40 tys pkt.

Bowiem system nie kumuluje punktów a te które są nie używane rozkładają się na wzrost mocy poszczeg. punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności