Skocz do zawartości

www.seo.net.pl


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Systemy linków stałych charakteryzują się rotacją linków w znacznie dłuższym czasie niż systemy rotacyjne.

Ich nazwa "stałe" nie jest adekwatna do procesów w nich zachodzących ze względu na działania użytkowników.

Jednak "długość życia" takiego linka jest znacznie większa, owocuje to uznaniem przez wyszukiwarkę danego linka za stały.

A jak już udowodniono czas istnienia linka ma wpływ na jego wartość.

Wynika z tego prosta konkluzja - systemy rotacyjne nadają się do stron dobrze podlinkowanych z odpowiednim stażem w google.

Linki "stałe" oraz rotacyjne mają wpływ na inne czynniki algorytmu wyszukiwarki, jedne wpływają na ilość linków a drugie na przyrost.

Aby uzyskać pożądany efekt czyli wysoką pozycję należy linkować strony najpierw z innych stron potem systemami stałymi a na samym końcu dopalać systemami rotacyjnymi. Zmiana tej kolejności może ale nie musi skutkować represjami ze strony google.

Oczywiście nie należy zapominać o odpowiedniej polityce ilościowej i doborze słów kluczowych.

Ale to tylko moje skromne zdanie ....

//literówka

PS

Jak się pisze poprawnie: czas istnienia linku czy linka?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chodzi chyba o to że google bardziej ufa linkom długoterminowym niż świeżym. Więc link który istnieje pół roku będzie bardziej wartościowy niż ten kilkugodzinny. Zakładając oczywiście że porównuje się linki wychodzące ze stron o podobnej tematyce ilości linków wychodzących itp.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już udowodniono czas istnienia linka ma wpływ na jego wartość.

udowodniono? kto? gdzie?

Link, ktory dłuzej wisi, ma wieksze szanse na zaindeksowanie przez google, więc ma wiekszą wartość. Podejrzewam jednak, że nie o to chodziło.

Edycja: zapomniałem dodać tego: ;)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać pożądany efekt czyli wysoką pozycję należy linkować strony najpierw z innych stron potem systemami stałymi a na samym końcu dopalać systemami rotacyjnymi. Zmiana tej kolejności może ale nie musi skutkować represjami ze strony google.

:piwo: do tej pory sądziłem, że systemy umieszczają linki właśnie na innych stronach i to w dodatku różnych, ale chyba myliłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiasz się :piwo:

Chodziło mi o umieszczanie linków na "stałe" za pomocą na przykład precelków, zaplecza i innych śmieci aby uzyskać odpowiednio bezpieczną ilość

linków.

Oczywiście można pominąć ten krok i linkować tylko z systemów ale co będzie jeżeli paru użytkowników naraz "odświeży" swoje strony albo system padnie?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:piwo: do tej pory sądziłem, że systemy umieszczają linki właśnie na innych stronach i to w dodatku różnych, ale chyba myliłem się...

Myślę, że chodziło o to by na początku linkować ze stron, nad którymi ma się kontrolę - ilość/przyrost.

W systemach, jakichkolwiek, tego nie masz...

Co do seo.net.pl - choć test robię długoterminowy, to już teraz mogę napisać, że wzrosty i filtry są odczuwalne :)

Nie zauważyłem też pewnych "błędów" dotyczących przekazywanej mocy, jakie widoczne są w innych systemach rotacyjnych.

Może dlatego, że czas "testu" trochę jeszcze za krótki by wyciągać 100% wnioski ...

Co do błędów z kodowaniem, akceptacją itp itd się nie wypowiem, bo to jest cecha wszystkich systemów, wieku młodzieńczego... wązne by było to sukcesywnie usuwane.

Jak serwery wytrzymają i Viras czegoś nie skopie to myślę, że w trakcie przyrostu ilości domen w tym systemie, bedzie to groźny konkurent dla aktualnych systemów i za jakiś czas będzie wymieniany jako jeden z "topowych" systemów rotacyjnych w Polsce ...

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeprowadzam test. Nowe domenki, postawione w sobotę, wiki i dałem 10k na główną i 5x5k na 5 podstron. Czyli jakieś 35k na domenę (za dużo, ale chce przeprowadzić ile można przy takiej ilości pkt). I i po 3 dniach w indeksie jest 300 i 600 podstron.

(L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 5k na stronę z zaplecza to dużo czy mało? Chodzi o dobrą i bezpieczną indeksację?

Moje pierwsze odczucie z systemem jest dobre. Nie jestem ekspertem w dziedzinie systemów wymiany linków ale widać jak pozycje ładnie wzrastają.

Zależy od zaplecza.

Im młodsze, tym bardziej trzeba różnicować anchory.

No i linkowac trzeba do podstron, a nie wszystkie do strony głównej.

MG

Moim zdaniem 5k to bardzo mało punktow na domenę, a 35k to za dużo na domenę. 5k punktów nie zaindeksuje Ci dużej ilości podstron.

Dla części domen bedzie to prawda, a dla czesci nie.

Trzeba doi tego podchodzic indywidualnie.

MG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności