Skocz do zawartości

www.seo.net.pl


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę,że kolega nie rozumie zasady działania systemów rotacyjnych.

Otóż pomyśl-czy większa prawdopodobieństwo dotarcia robota google do rotowanego linku jest na śmietniku 20k/50k czy na stronie z 1 site?

No i DOKŁADNIE DLATEGO punkty przyznaje się za ilość site. Serwis z site 20k ma 20k punktów, serwis z jedną stroną - jeden. Prawdopodobieństwo jest mniejsze dwadzieścia tysięcy razy - tak samo, jak liczba punktów.

Poza tym skąd akurat taka granica, że jedna zaindeksowana strona jest be, a dwie są już całkiem OK?

Na biężąco (naprawdę) moderowany precel

Naszyjniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To nie jest takie proste jak sie komu wydaje. Masz dwie strony, a każda z nich ma site w google równy 1. Tylko pierwsza z nich to prosta wizytówka firmy, a druga to kopia dmoza. Obie wycenione tak samo, ale na pierwszej link będzie zaindeksowany przez google, a na drugiej, prawie napewno nie. To tyle w kwestii wyceny wg ilości site.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste jak sie komu wydaje. Masz dwie strony, a każda z nich ma site w google równy 1. Tylko pierwsza z nich to prosta wizytówka firmy, a druga to kopia dmoza. Obie wycenione tak samo, ale na pierwszej link będzie zaindeksowany przez google, a na drugiej, prawie napewno nie. To tyle w kwestii wyceny wg ilości site.

Ze strony głównej dobrze podlinkowanego "śmietnika" google "zje" linka tak samo jak z każdej innej.

np: https://www.dmoz.ptaq.net/; https://www.dmoz.major.x12.pl/; https://www.dmoz.pozycjonowanie-seo.pl/

aczkolwiek DMOZY' to szególny przypadek bo są po prostu banowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam punktowania za ilość site za idealne rozwiązanie, ale nie o tym pisałem. Odnosiłem się jedynie do tego, że skoro już system stosuje punktowanie za ilość site, to nie ma sensu pisanie, że serwis z site=1 jest mniej wartościowy dla systemu niż serwis z site=20k, bo autor tego drugiego dużo więcej dostaje w zamian. Stroną z site=1 mało wnoszę, ale i mało 'wynoszę'.

Na biężąco (naprawdę) moderowany precel

Naszyjniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony głównej dobrze podlinkowanego "śmietnika" google "zje" linka tak samo jak z każdej innej.

Mnie nie chodzi o stronę główną, a kopia dmoz to tylko przyklad strony majacej dużo podstron rzeczywistych, a mało zaindeksowanych. Chodzi mi o to że systemy (wiadomo ktore) liczące punkty za site, a sieją linki wszędzie gdzie popadnie (lub wejdzie boot). W takim przypadku z dwóch stron o takim samym site w google, bardziej wartościowa jest ta, która jest lepiej zaindeksowana. Za to niestety nie ma punktacji.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam ten system.

Dałem 15 linków (do podstron) do systemu, najpierw po 2k potem dałem im ~5k dla każdego i jak wszystkie były zaindeksowane to teraz 12 zostało wyindeksowanych, zostały tylko 3...

Jestem strasznie zawiedziony i zdenerwowany tym faktem. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare domeny i żeby 5000 punktów wywalało z indeksu? Dobrze to nie świadczy...

przeciez to nie ma znaczenia. linki przychodzace nie moga zrobic krzywdy Twojej stronie, szczegolnie jesli jest "stara". jakby mogly, moznaby wylaczyc kazda konkurencje.

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolalbym mieć jednego linka na stronie z site 1 (byla by to głowna strona) niż kilkaset na podstronach strony z site 50k

Do tej strony z site=1 wszystkie linki prowadzą właśnie do głownej. A śmietników mało kto linkuje wgłąb, jest male prawdopodobieństwo że do takiej podstrony bedzie prowadził bezpośredni link z zewnątrz.

Inna sprawa to nie wiadomo czy strona z site=1 dostaje taką samą dużą paczke z SWL (z taka samą ilością linków) co strona z site=50k ? Jestem ciekawy jak to jest rozwiązane w seonet?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, zainstalowałem skrypcikna phpbb3, wszystko ładnie wyświetla jest okey, ale nie da się aktywować strony ponieważ pisze, że Brak instalacji... Czy może mi to ktoś wyjaśnić? Lub dać jakiś działający na 100% sposób instalacji? Bo zrobilem to troszke po swojemu.

Na stronie jest napisane ogólnie pod phpBB a niestety trójka się nieco różni i nawet owych plików nie ma ;)

EDIT

Okej dałem sobie rade :P to jednak poprostu tak skrypt działa, a ja robilem wszystko ok. Napisze instrukcje w najbliższym czasie na supporcie i tutaj jesli ktos chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare domeny i żeby 5000 punktów wywalało z indeksu? Dobrze to nie świadczy...

Afraelku co za bulwersacja :)

Mnie przy 4 średnich frazach (dałem 4k na zestaw 1k na fraze-wywaliło mnie w kosmos nawet nie wiem gdzie mam strony szukać ;))

Z seonet naprawdę ostrzegam...:)

Z pozoru nie kopie ale jak przy...ekhm właśnie.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności