Skocz do zawartości

www.seo.net.pl


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jakoś tak kiepsko:

1 wyrazowa trudny anchor podlinkowana na 58000 linków stałych widzianych przez panel google pozycja 13-sta dałem 3000pkt na wejściu 3 anchory 80% na pozycjonowany anchor, wejście na pozycję 11-stą na 24h po czym spadek na 14-stą

1 wyrazowa średnia fraza google.pl na 2 pozycji 8000 linków wg. panelu google dołożyłem 1000 - spadek na 6-stą pozycję

1 wyrazowa średnia fraza na google.pl na 6 pozycji 9000 linków wg. panelu, dołożyłem 3000 - spadek na 9-tą

1 wyrazowa średnia fraza 19 pozycja 1400 linków - spadek po 800pkt na 24

Ogólnie na 30 anchorów wzrost na 4 o 1-3 pozycji - spadki j/w na 6 najważniejszych frazach, reszta bez zmian - w sumie na początek użyłem 20000pkt - strony dobrze oblinkowane - zrobiłem załozenie, że system działa uczciwie i za link u mnie jest 0,9 linka wyświetlanego dynamicznie i ustawiłem wszystko tak, żeby linki dynamiczne stanowiły nie więcej niż 15% linków stałych.

Chyba, że jest to chwilowy spadek przed skokiem o kilka pozycji - chociaż ten efekt zawsze wydawał mi się zależny od powtórnego przejścia robota przez linki stałe - więc tu nie powinien miec miejsca.

Obecnie 4 doba w systemie - poczekam jeszcze tydzień na wyniki.

efekty po 4-5 dniach zobaczysz jak dasz razy 10 lub razy 20 z tego co dałeś zamiast 2 tys to daj 20 tys , 30 tys na frazę. Przy obecnym przyłożeniu nie zauważysz różnicy nawet po miesiącu, Jakie kol wiek ruchy w frazach są widoczne przy naprawdę przy dużych przyłożeniach powyżej 50 tys na frazę, ja indexuje spamiary po 10k na anchor

Z powodu spadku SITE punktów brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hej,

odpowiadając na pytania:

Yeden: zauważ, że pobranie pobraniu nierówne, przykład: 1 pobraniem jest wylosowanie linków przez

stronę, która ma site > 100,000 tak samo jak przez stronę, która ma site 100.

Nasz algorytm uwzględnia te różnice. Dodatkowo testowany jest nowy mechanizm rozdawania linków w zależności od site.

Efekty na frazy widać w zależności od trudności frazy, ilości już prowadzących linków, etc.

Przykładowo proste frazy to 250-1,000 punktów, średnie 1,000 - 5,000, a na trudne frazy każdy

ma swoje rozwiązania...

Czas, po którym można mówić o stabilnych efektach zaczyna się od tygodnia/dwóch w górę.

System seo.net.pl jest niegorszy od żadnego systemu dynamicznego obecnego na rynku

(mowa o tej samej jednostce punktów, np. 100k), co z resztą potwierdzają sami użytkownicy, ciągle

dodający nowe strony do systemu.

W chwili obecnej kilkanaście tysięcy linków dopalanych przez seo.net.pl znajduje się w top 10.

Dodaliśmy nowy skrypt instalacyjny obsługujący sockety, użytkownicy, którzy mieli problemy

z dodaniem swoich stron do systemu mogą sprawdzić najnowszy skrypt

i cały czas pracujemy nad analizą i rozbudową systemu.

Pozdrawiam

Paweł, www.seo.net.pl project manager

potęga umysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hay Krupek.

Tak z ciekawości - to żart z tym pobranie pobraniu nie jest równe - oczywiście że nie jest.

Tylko ilośc punktów powinna generować taką samą ilość pobrań. Tym bardziej że system nie pobiera punktów za ilość emisji linka. Gdyby tak było - zgoda 100 K punktów może generować różną ilość pobrań do różnych paczek.

W skrypcie klienta nie zauważyłem nic takiego co wysyłałoby informacje o tym ile razy dany link został wylosowany.

Tak więc jeżeli nadaje linka 10 K pkt, robie drugiego w tym samym czasie 10 K pkt a po 24 h liczba pobrań znacząco się różni to świadczy o jakimś błędzie rozdzielania linków do paczek.

Co do przydzielania linków względem wielkości site: - dobre rozwiązanie, zresztą sam kiedys o takim rozwiązaniu pisałem. Wielkość paczki zależna od site i innych czynników.

Jakbyś mógł napisać o co chodzi z tym że system wie kiedy za te same 100 K punktów wysłać wiecej linków do paczek a do innych nie. Bo ja poprostu tak na prosty rozum to analizuje. Pobranie nie mówi o ilości odsłon a system w żaden sposób tego nie konroluje. A obserwowałem co wysyła w GET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jednak pewna rzecz, ktorej nie uwzglednia żaden system - stopień zaindeksowania strony. Jeżeli porównamy dwie kopie dmoza, to kopia mająca 100k site jest lepsza od tej co ma 1k - to jest oczywiste. A co z inną stroną np. jakimś preclem, która ma site rowny 200? Jest 5 razy gorsza od dmoza z sitem 1k? Chyba nie, bo prawdopodobieństwo trafienia z linkiem na zaindeksowana podstronę jest w takim dmozie znikome, wielokrotnie mniejsze niż w przeciętnym preclu o site 200. Tylko wycena systemów (Seonet i eweblink) przeczy temu. Jestem ciekaw Twojego zdania Krupek.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

na szybciutko: matematyka dużych liczb.

Szook: pewne założenie teoretyczne: 1,000 pobrań na dobę, linki A oraz B.

Link A "trafia" na 1,000 stron z średnim site = 10,

Link B "trafia" na 1,000 stron z średnim site = 100,000.

W obydwu przypadkach jest po 1,000 pobrań czy będzie różnica w mocy pomiędzy linkami A i B?

Algorytm minimalizuje efekty "różnicy mocy" pomiędzy stronami z site różniącymi się rzędami wartości,

stąd wynika różna ilość pobrań na dobę linków przy tej samej ilości punktów.

Yeden: Zgadzam się, że stopień indeksacji strony nie jest jeszcze brany pod uwagę.

Jeżeli chodzi o systemy dynamiczne teoria vs praktyka: przyjrzyj się dziennej indeksacji precla z site = 200,

a dmoza z site = 1,000 (gdzie site zapewne będzie rósł; w obydwu przypadkach zakładamy przyrost nowych linków).

Główną mocą systemów dynamicznych są linki, które Google pamięta jak najdłużej, czyli na 100,000. podstronie

(którą Google odwiedza raz na miesiąc) jest link i jest on "statyczny" przez dłuższy okres (czas reindeksacji).

To właśnie linki z serwisów z dużym site dają stabilność pozycji w systemach dynamicznych.

W przypadku stron z z małą ilością site, strony znacznie częściej są reindeksowane, przez co rotacja linków jest

bardziej widoczna (odczuwalna) na skokach pozycji.

Pozdrawiam

Paweł, www.seo.net.pl project manager

potęga umysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krupek prosta matematyka:

Ilość pobrań taka sama, wielkośc paczki różna w zależności od ilości site.

I brak bałaganu.

Tak więc powiedz mi czym się różni - mniejsza ilość pobrań bo na mniejsze strony od sytuacji większych mniejszych paczek w zależnosci właśnie od wielkości site:.

Jeżeli na strone site: 100 trafi paczka 20 linków a na strone site:10 tys trafi paczka 1000 linków - da to ten sam efekt.

Dlatego uważam że ilośc pobrań powinna być taka sama za każde 100 K pkt, a algorytm powinien już różnicowac wielkość paczek by rand był podobny.

Zresztą rand jest zawsze losowy, więc to tylko rozwiązanie minimalizujące złe rozdzielanie linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szook: proponowane przez Ciebie rozwiązanie teoretycznie jest prawie optymalne.

Na tym etapie jednak wszystkie strony w systemie dostają ilościowo takie same paczki,

różnice pomiędzy jakością korygowane są ilością.

Testujemy wariant trochę bardziej rozbudowany uwzględniający też subdomeny

ale jak sam wiesz każdy test wymaga odpowiedniej próbki oraz czasu... oraz interpretacji.

Pozdrawiam

Paweł, www.seo.net.pl project manager

potęga umysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się Paweł,

ja tylko wiem że efekt byłby podobny - albo i tak sami bo to kwestia tylko rand i wielkosc/czestotliwosci tego co jest losowane.

Tylko roznicowanie paczek wprowadza mniejszy bałagan userowi.

O ile ja to zrozumiem co piszesz - jaki jest cel. To dla wiekszosci nie.

Np. wyobrazmy sobie klienta A i B, zaglada do panelu. jedno konto ma 100 k i drugie a ma rozne pobrania i zaczyna sie nerwówka o co chodzi.

A gdyby była taka sama ilość pobrań a system już wewn. algorytmem by rozdzielał odpowiednio paczki to system działałby jak ma działać a klient wiedziałby że 1000 pobrań to 100 K i wszedzie tak samo.

Przy rand ogolnie cieżko jest konkretnie powiedziec o optymalnosci.

Bo to los, los z ilosci zalezny od czestotliwosci odslon skryptu systemowego.

Gdyby dysponować np. badaniem 1 mln domen o różnym site i analizować zachowanie googlebota wyciągając średnią.

Np. site: 100 K srednio posiada 200 wizyt na dobe, site: 10 K - 200, 1 K - 100, 100 podstron - 20.

To już byłoby lepiej, choć nadal to tylko średnia.

Ew. rozwiazaniem jest analiza ruchu robotów, czyli klient wysyła jaki był ruch na jego domenie i na tej bazie dodatkowo jest budowana punktacja i wielkosc paczek.

Bo tak samo mozna powiedziec ze na jednym site: 10 K, BL 10 K bedzie 2 K robotow jednego dnia, a na drugiej nawet mocniejszej domenie 10K, 10 BL bedzie na dobe tylko 100 robotow.

Sam przyznasz że tak naprawde jest zbyt wiele czynników by to przewidziec. Zapewne wiekszosc to widzi po swoich www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, ja bym proponowal dobudowac bardzo bardzo prymitywny i maliutki modul linkow stalych jedynie w celu wzucania tam stron dla indeksacji.

Bylo by znakomicie. linkme niezaindeksowanych stron nie przyjmuje, "nisza rynkowa" jest wolna, a wiadomo,

czesto jest potrzeba na szybko wzucic na ruszt z 50-100 stronek do zaindeksowania i zapomniec o nich na tydzien-dwa.

linki rotacyjne do tego slabo sie nadaja, zreszta dla nowych domenek sa niebiezpieczne duze ilosci roacyjnych.

Taki maliutki modul linkow stalych oczewiscie jest ogromem pracy, ale moze pomyslisz na tyn temat chociaz wstepnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dlatego do linkowania nowych stron do poczatkowej indeksacji uzywam linkorn gdyz rotacyjne moga niestety zaszkodzic, wrzucam i zapominam na wiele miesiecy,

pomysl polaczenia rotacyjnego ze stałym systemem jest w sumie dobry ale wg mnie nie do konca do polaczenia w tym samym module systemowym

musiały by byc to dwa zupełne odmienie systemy w kazdym wzgledzie choc mogly by byc w tym samym panelu administracyjnym dla zwyklych uzytkowników

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

krupek A ta kombinacja fraz to według ciebie, jaka jest - asus x gstation ( koniecznie nam odpowiedz )

Wyniki 1 - 10 spośród około 10,400 dla zapytania asus x gstation ;)

asus x gstation 42 50 43 41 46 41 42 41 43 50 44 44 40 44 40 37 37 37 35 38 38 32 40 58 51 61 57 48 6 5 4

Zaczynalem bez systemu od 4 pozycji ale teraz jestem pod wrazeniem mocy seo.net przydzielone punkty prawie 2k i efekty super :)

Jednym slowem jak nic nie zrobisz z tym systemem to raczej nie masz szans :). ( KICHA )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

alumilut: to jest właśnie to o czym pisałem kilka postów wcześniej, na proste frazy! 250-1,000 max,

Twoja jest wybitnie prosta i optymalna ilość punktów to 50-100! przedobrzyłeś i masz tego efekt.

Jeżeli chodzi o ów 2,000 punktów to nimi w systemie wyciągam z 5 trudniejszych fraz od Twojej do top 10...,

a z innej beczki zobacz, że te punkty od czasu ich przydzielenia wygenerowały ponad 5,000 pobrań...

Pozdrawiam

Paweł, www.seo.net.pl project manager

potęga umysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności