Skocz do zawartości

Szybkie skoki pozycji - czy ryzyko filtra jest realne?


Tapir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jakiś czas temu zacząłem pozycjonować moja stronę pod kilkoma frazami. Pięła się ona w wynikach w tempie kilkanaście pozycji na tydzień. Ostatnio dobudowałem zaplecza (nie spamerskiego) oraz podpiąłem weblinka na 39k pkt które uzyskałem za stronę. Strona skoczyła znacząco w wynikach oraz zwiększył się trafik. Chciałem zapytać czy taki skok może przynieść ze sobą filtra? Przyhamować nieco weblinka? Zdjąć zaplecze? Czy może siedzieć spokojnie i się nie martwić? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bardzo wskazane jest, aby zaplecze linkowe miało pokrycie w samej stronie - choćby z tego powodu, że wysoka pozycja w relacji do ubogiej treści, strony słabo okodowanej z dużą liczbą linków wychodzących itp. może zwabić pracownika gugla, który uzna, że nasza strona nie zasługuje na tą pozycje i dowali jakiś filtr.

Jeśli Ci się nie śpieszy to linkuj powoli - ostrożności nigdy za wiele.

Wskazane też, aby systemami wymiany linkować zaplecze a nie właściwą stronę - gdyż nigdy nic nie wiadomo, co gugle tam kombinuje przeciwko systemom wymiany etc.

Też się bałem kiedyś, że szybki wzrost może spowodować filtr - nie ma tu jakiejś recepty, liczy się doświadczenie, wyczucie - wiek domeny też ma znaczenie, jest wiele czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo tych fraz? Moim zdaniem powinieneś robić swoje, skoro przynosi efekty to dobrze, ciesz się tym ;) Różnicuj anchory i tyle...

Właśnie fraz jest całkiem sporo gdyż tematyka strony jest bardzo rozległa.

Dzisiaj bardzo wskazane jest, aby zaplecze linkowe miało pokrycie w samej stronie - choćby z tego powodu, że wysoka pozycja w relacji do ubogiej treści, strony słabo okodowanej z dużą liczbą linków wychodzących itp. może zwabić pracownika gugla, który uzna, że nasza strona nie zasługuje na tą pozycje i dowali jakiś filtr.

Jeśli Ci się nie śpieszy to linkuj powoli - ostrożności nigdy za wiele.

Strona ma już koło 4 lat, 80 tys złapanych stron unikalnej treści i nigdy nie była pozycjonowana nawet katalogiem. Co do linków wychodzących to jedyne są do zaplecza. Na wszelki wypadek przyhamuje nieco pracę.

Filtra nie jest tak łatwo złapać tym bardziej na starszą podlinkowaną domene z różnymi anchorami.

Cieszy mnie to ;)

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję cały czas. W ciągu 3 dni, jeden keyword poleciał mi z 12 na ponad 550, przy czym obecnie nie linkowałem go ani trochę. Zawsze miał takie "naturalne" wyniki w google a tu nagle ######. Wyprzedzają mnie jakieś domowe stronki z interii. Poleciały też odwiedziny z tego tytułu. Czy to jakieś mieszanie w wynikach ze strony google czy jakiś dziwny filtr (tylko dlaczego miałbym go dostać na to słowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności