Skocz do zawartości

Katalogi austriackie


rozmiar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Strona internetowa austriackiej firmy mojego ojca (www.boden-profi.at) już od ponad roku jest w necie, jednakże do tej pory nie spełniała ona praktycznie swoich funkcji, z racji braku jej wypozycjonowania. Powiem szczerze, że nawet nie jest chyba specjalnie zoptymalizowana. Strona zrobiona przez firmę oferującą tzw. pakiety internetowe (strona z szablonu, hosting i ponoć rejestracja w popularnych wyszukiwarkach). Wypozycjonować nie chcieli, a że sam mam teraz dużo czasu, to mógł bym sie tym zająć (gdy już sie tego nauczę :) ).

Serwis jest typową stroną firmową, z typowymi w ten sposób podstronami, niekomplikowany, choć przyznam już teraz, że jego estetyka poraża. Wyraźnym minusem jest brak możliwości ingerencji w kod HTML strony i, co za tym idzie, niemożność wprowadzenia słów kluczowych i ogólnie grzebania w metatagach.

Sprawdzałem w google.at i jest tam w zasadzie tylko dzięki wpisowi jej do płatnego katalogu-serwisu austriackiego (coś w rodzaju polskiej panoramy firm) przeze mnie rok temu. W zasadzie nie jest wypozycjonowana pod żadną frazę.

Konkurencyjność w tej branży (usługi budowlane, z ukierunkowaniem na podłogi drewniane elastyczne i wykładziny) w austriackim necie nie jest raczej zbyt duża. Samo hasło "bodenleger" to jakieś 41 tyś haseł w google.at, w czym praktycznie w top nie ma konkurencyjnych firm.

I teraz do meritum: czy jest w ogóle sens dodawanie tej strony do katalogów skoro nie mogę ustawić keywordsów itd., czy też nie ma to w tym względzie aż takiego znaczenia? Ten cały abonament kończy nam się jakoś w sierpniu i już zdecydowałem, że sam zrobię nowy serwis.

Jeśli mimo tego warto serwis pododawać do austriackich katalogów, to czy ktoś zna może jakieś przydatne austriackie adresy, spisy katalogów? Znalazłem na tym forum wątek o pozycjonowaniu tylko w katalogach niemieckich.

Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość w czytaniu.

Oferuję usługi SEO w zakresie j. niemieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności