Skocz do zawartości

Katalogowanie nieskończonej strony


spookypld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po pierwsze jestem strasznym chaotą. To co robię robię częściowo dlatego, że mnie to jara a częściowo dlatego, że chcę pomóc mamie się zareklamować i przy okazji zdobyć jakieś doświadczenia na przyszłość.

Tworzę www i wygląda to tak, że co zrobię to od razu wrzucam na serwer i se to oglądam. No i teraz pytanie, na któe się spodziewam negatywnej odpowiedzi: Czy jest sens dodawać do katalogów www, do Google'a i innych systemów typu Linkuj stronę nieukończoną? Nie rozumiem wręcz zupełnie jak działają wyszukiwarki i pozycjonowanie. Czytam różne strony, ale wszystko co dostaję to jakieś poszlaki albo rzeczy, których nie widziałem, nie sprawdziłem i nie wiem jaką im przypisać "prawdziwość". To czytam, że keywords są mało używane, to potem czytam, że bardziej description, ale jak patrzę na niektóre strony to mi się wydaje, że ich description jest słąbo zrobione a mimo to są wysoko w rankingach. Czytam o jakichś systemach linkowania. (czytałem m.in. o tym linkuj, że to napedza liczbę wejść, ale potem strona leci z hukiem w dół w wyszukiwarce). To potem czytam, żeby jak najwyżej w witrynie umieszczać słowa kluczowe, robić anchor texty, a potem gdzieś wyłapuję, że często się zdarzają bany za ukrywanie treści w obrazkach (chyba, że chodzi o zgoła inne, wiadome treści, np. sex itp.). Potem czytam, że są jakieś PR, jakieś coś i dużo tego strasznie jest. Tak w sumie pisząc sobie też utrwalam wiadomości. Potem liczy się kontent, czyli zawartość strony. Najlepiej byłoby, żeby było jak najwięcej słów kluczowych w tekście, ale jak się przesadzi, to jest ryzyko filtra albo nawet bana :) Pomóżcie początkującemu ;P

Oczywiście to moja pierwsza strona. Strona główna jest pusta, z napisem "przepraszamy, trwają prace". Ale stamtąd jest link do prawdziwej głównej strony. No i nie wiem, czy to zostawić i kończyć stronę, czy może już trochę napędzać sobie wejść do nieskończonej "prawdziwej" strony głównej serwisu? Co o tym myślicie??

Aha. https://www.terapia.w8w.pl Wchodzi się klikając obrazek. Wszystkie rady przyjmę z pokorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto, aby Google zaindeksowało taką stronę, ponieważ w przyszłości domeny z "dłuższym stażem" łatwiej się pozycjonuje. Jeżeli jednak masz na stronie głównej napis "Przepraszamy, trwają prace" - żaden administrator katalogu nie zaakceptuje Twojej strony. Chyba, że dodasz stronkę do katalogów niemoderowanych.

A zacznij od linka do strony w sygnaturze na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytowałem. linka wrzucę w sig. strona niby jest przez google zaindeksowana (chyba, bo jak wpiszę adres to się wyświetla na ostatniej pozycji) Nawet Katalog WWW mnie bardziej winduje w górę niż strona sama w sobie (co mnie nie cieszy).

edit: Google już znajduje moją stronkę poprzez słowa kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić, czy strona jest zaindeksowana wystarczy wpisać w Google "site:domena.pl" :) Mógłbyś w ogóle podać link?

E: Bez sensu, już sam napisz na stronie w pliku "index.htm" tekst "Strona w budowie", a nie jest gotowy plik. A poza tym - lepiej zainwestuj we własną domenę i własny hosting. Jeżeli dobrze poszukasz, nie będzie Cie to kosztowało więcej niż 30 zł/rok. Moim zdaniem nie ma sensu pozycjonowanie darmowej strony na darmowym serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podałem w pierwszym poście (edytowałem go jak Ty pisałeś. I dałem link do sigu.

E: Bez sensu, już sam napisz na stronie w pliku "index.htm" tekst "Strona w budowie", a nie jest gotowy plik. A poza tym - lepiej zainwestuj we własną domenę i własny hosting. Jeżeli dobrze poszukasz, nie będzie Cie to kosztowało więcej niż 30 zł/rok. Moim zdaniem nie ma sensu pozycjonowanie darmowej strony na darmowym serwerze.

No tak :) Właśnie o tym nie pomyślałem. Czyli w sumie pozycjonowanie jest zbędne na tę chwilę. Z hostingiem to ciężko jest. Chciałem na Bielsko.Pl to sam adres (wyleciało mi słówko) jest 50 zeta, a jeszcze hostingu trzeba szukać. Myślałem więc o OVH i ewentualnie wykupieniu domeny (o przypomniało mi się słowo)

Czyli reasumując mogę to wrzuciś do katalogów niemoderowanych, bo po jakimś czasie co najwyżej zmienię adres!

Dziękuję za pomoc mardag.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzę www i wygląda to tak, że co zrobię to od razu wrzucam na serwer i se to oglądam. No i teraz pytanie, na któe się spodziewam negatywnej odpowiedzi: [...] Najlepiej byłoby, żeby było jak najwięcej słów kluczowych w tekście, ale jak się przesadzi, to jest ryzyko filtra albo nawet bana ;) Pomóżcie początkującemu ;P

Najlepiej samemu zweryfikować podane przez ciebie przykłady. Jednak podstawą jest: "Content is King, but linking is Queen" :)

rkaszta.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności