Skocz do zawartości

.html na końcu adresu podstrony?


marynistyka.org

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam

mam taki problem, który części z Was wyda się pewnie śmieszny, a części wnerwiający (bo pewnie już ktoś to poruszał - ale nie potrafię znaleźć :blush: )

Mianowicie adres strony głównej wpisuję w linijkę adresu - marynistyka.org - i jest w porządku.

Ale coś zepsułem we wszystkich podstronach, ponieważ po wpisaniu np. marynistyka.org/OFERTA lub marynistyka.org/WSPOLPRACA wychodzi mi coś takiego:

marynistyka.org/WSPOLPRACA :)

Natomiast podstrona o którą mi chodzi wychodzi z końcówką .html (dowiedziałem się o tym godzinę temu, gdy katalog, do którego się dopisywałem stwierdził, że na stronie współpraca nie ma linku zwrotnego, chociaż chwilę wcześniej go tam umieściłem).

Jak zlikwidować to coś :blush: , aby podstrony ponownie miały adres bez .html na końcu?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Wszystkiego dobrego

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie problem przy dodawaniu do katalogu, ale kiedyś wpisywałem tylko w linijkę adresu np. marynistyka.org/WSPOLPRACA i wychodziła gotowa podstrona, a teraz gdy zobaczyłem że wychodzi (chyba) index tej podstrony, to chyba jest trochę problem - po pierwsze chyba nie wszyscy powinni mieć dostęp do wszystkich katalogów i plików z których zbudowana jest dana strona, a po drugie to adres (nawet podstrony) bez html na końcu jest łatwiejszy w użyciu - tak mi się wydaje i tak mi się wydaje :) że kiedyś było - nie mogę jakoś do tego wrócić :) ?

Dzięki i pozdrawiam

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... chyba, a raczej na pewno, czegoś nie rozumiem :blush: , ponieważ plik index.html mam - jest to plik mojej strony głównej i ta otwiera się po wpisaniu nazwy bez .html na końcu, natomiast pliki podstron (3 dokładnie - tyle mam podstron + sklep, ale to inna historia, nazywają się tak jak w tytule podstrony, tzn. oferta.html, wspolpraca.html i kontakt.html) i właśnie te 3 podstrony wyświetlają mi się z końcówką .html, a po wpisaniu w adres samej nazwy (bez .html) wyświetla mi się ten index danej podstrony, a chciałbym aby po wpisaniu np. marynistyka.org/wspolpraca wyświetlała się po prostu podstrona a nie jej index.

Dzięki za cierpliwość :unsure:

Pozdrawiam

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź te 3 strony, dodaj do osobnych 3 katalogów i będzie po kłopocie:

twojastrona.pl/podstrona1/index.html

twojastrona.pl/podstrona2/index.html

twojastrona.pl/podstrona3/index.html

i tym sposobem będziesz mógł linkować np do kontaktu przez: twojastrona.pl/kontakt/

Moja wiedza na te tematy jest znikoma więc nie gwarantuje że to będzie dobre rozwiązanie, ktoś mądrzejszy pewnie się zaraz wypowie :)

Pyszny Precel | Katalog stron

Ranking polskich firm hostingowych - dodaj hosting, zaopiniuj lub oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pliki podstron (3 dokładnie - tyle mam podstron + sklep, ale to inna historia, nazywają się tak jak w tytule podstrony, tzn. oferta.html, wspolpraca.html i kontakt.html) i właśnie te 3 podstrony wyświetlają mi się z końcówką .html, a po wpisaniu w adres samej nazwy (bez .html) wyświetla mi się ten index danej podstrony

Dzieje się tak ponieważ masz foldery o takich nazwach. Zmien nazwy tych folderów, albo umieść w nich pliki index.html z zawartością np. oferta.html. Wtedy po wpisaniu https://www.marynistyka.org/oferta wyświetlona zostanie oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Faktycznie - miałem katalogi z tą samą nazwą - pomogło, z indexem.

Teraz tylko muszę potworzyć katalogi z nazwą a w środku np. oferta.html - będę miał trochę przerabiania stron ( :) ponieważ to moja pierwsza strona w życiu index.html, oferta.html, wspolpraca.html i kontakt.html mam w jednym katalogu, wszystkie grafiki dio nich również... ale człowiek uczy się całe życie...)

Bardzo Ci dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam serdecznie

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - tak zrobię, dzięki bardzo.

Tylko poprawię od razu do nowych adresów, tzn. aby nie wskazywał KONTAKT.html, tylko index.html w katalogu kontakt - mam z tym trochę zamieszania, bo jak potworzyłem nowe 3 katalogi (takie jak podstrony) i w każdym strona to index.html to otwiera stronę tak:

marynistyka.org/wspolpraca

tzn. zero grafiki, czcionki, itd - czyli muszę każdą z 3 podstron postawić od nowa ;)

Ale, dzięki za radę.

Pozdrawiam

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marynistyka.org

tzn. zero grafiki, czcionki, itd - czyli muszę każdą z 3 podstron postawić od nowa

Ustaw sobie w sekcji head <base href="twojadomena.com"> na podstronach.

@Mlody

możesz uzasadnić?

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mlody

możesz uzasadnić?

https://www.forum.optymalizacja.com/INDEX.php?showtopic=46729

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=46729

niby to samo, a kliknij ;)

wielkość liter ma znaczenie, nie znaczy to, że nie można korzystac z duzych liter, chodzi raczej o konsekwencje, jak sie uzywa duzych to niech uzywa się wszędzie :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie w sekcji head <base href="twojadomena.com"> na podstronach.

Przede wszystkim dziękuję Wam bardzo za porady.

@noone - wstawiłem w sekcji head frazę, którą mi poradziłeś - pomogło trochę, ale niestety nie całkiem - jest TAK

Poza tym zastanowiłem się nad tym wszystkim i pomimo Waszych rad będę chyba zmuszony pozostać przy wersji tych 3 podstron z html na końcu - dlaczego?

Nie jestem wielkim specjalistą od tworzenia stron internetowych, ta jest moim debiutem (co na pewno widzicie przez łzy ze śmiechu :) ), ale gdy mam wszystko (stronę główną - index.html i 3 podstrony: OFERTA, KONTAKT, WSPOLPRACA (wiem, że doradzacie aby zmienić nazwę na małe litery, ale z powodów poniżej chyba również tak pozostawię) wiem przynajmniej gdzie czego szukać.

Tworząc 3 katalogi na 3 podstrony, w każdym z nich uzyskam index.html (który na razie nie bardzo zdaje egzamin :( ) uzyskam 4 x index.html w różnych katalogach - obawiam się trochę o moje umiejętności do ogarnięcia tego ;) ale to nie jest główny powód -

adres marynistyka.org/WSPOLPRACA.html mam podany jako zwrotny do wszystkich linków marynistycznych z wymiany, które mam na tej stronie, do katalogów również - teraz musiałbym prosić wszystkich moich "Partnerów" o zmianę w linku, który jest na ich stronie.

We wszystkich aukcjach na Allegro i eBayu mam link do strony głównej i podstrony /KONTAKT.html - również do wymiany.

To tak na szybko co przyszło mi do głowy odnośnie istnienia moich odnośników i linków do podstron w sieci - wydaje mi się, że nie mogę tak sobie bezkarnie teraz zmienić końcówki, bo zastanawiając się nad tym, to praktycznie zmiana adresu strony ;) A nie bardzo chyba można prowadzić bezkarnie po 2 takie same podstrony (z html i bez)?

Tak więc trochę za późno zorientowałem się, że moje podstrony są zakończone html (wczoraj gdy katalog do którego się dopisywałem stwierdził, że nie ma backlinku na podstronie /WSPOLPRACA - swoją drogą ciekawe jak dotychczas szło mi z wymianą :blush: - musiałem robić copy-paste) no i chyba już tak pozostanie.

Przepraszam, że wczoraj w uniesieniu nad tym, że coś "zepsułem" rozpocząłem taki głupi temat - ale przynajmniej dzięki Waszym radom (dziękuję Morpheus) zmieniłem nazwy katalogów i nie wyświetla mi już indexu po wpisaniu nazwy podstrony bez html :brawa:

Dziękuję Wam bardzo za rady i pomoc

Pozdrawiam gorąco

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś też doradzić - ja bym rozpoczął pozycjonowanie (choćby proste dodawanie do katalogów, pozyskiwanie linków w inny sposób itp.) od optymalizacji samej strony - gdyż to się ZAWSZE opłaca - linki mogą wyparować, frazy się zmienić a dobrze zaindeksowanego i zoptymalizowanego serwisu nikt Ci nie odbierze. Czas poświęcony na dodawanie do katalogów lepiej wykorzystać na naukę HTML'a i CSS. Lubię bardzo marynistykę, kiedyś nawet jeździłem na zawody :D Niestety nie oszukujmy się - wykonanie nie jest najlepsze, sugeruję zacząć od tego. Można zlecić komuś wykonanie, postawić na darmowym szablonie - nie są to duże koszta, ujednolicić to wszystko jakoś - mamy pomysł, mamy treść, tylko podać internautom na tacy. Marynistyką raczej interesują się ludzie starsi, więc priorytetem powinna być estetyka i funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności