Skocz do zawartości

.html na końcu adresu podstrony?


marynistyka.org

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym rozpoczął pozycjonowanie... od optymalizacji samej strony... :D Niestety nie oszukujmy się - wykonanie nie jest najlepsze, sugeruję zacząć od tego. Można zlecić komuś wykonanie... więc priorytetem powinna być estetyka i funkcjonalność.

Przede wszystkim w 100% się z Tobą zgadzam i mam świadomość, że mojej stronie dużo brakuje choćby do normy - wynika to na pewno z mojej niewiedzy, jest to pierwsza stworzona przeze mnie strona (na podstawie porad z PIO :) ), ale być może porad tych przeczytałem zbyt dużo, lub wiele z nich źle zrozumiałem... stąd taki bałagan na mojej stronie...

Przyznam, że "grzebanie" w niej traktuję hobbistycznie, uczę się na niej, jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałem co to metatagi, title, pozycjonowanie, itd... ale masz rację - tak w niej "grzebiąc" sam już czasami nie wiem poprawiam - czy psuję :(

Wracając do Twojej wypowiedzi - jaki byłby orientacyjnie koszt optymalizacji moich 4 stron (głównej i 3 podstron)? Uważasz, że powinienem moje "dzieło" oddać w końcu w ręce kogoś kto się na tym zna? A co ze sklepem - czy on również wymaga "pomocy" kogoś z wiedzą na temat tego co robi? Przyznam szczerze, że nie wiem jakie są ceny takich usług, nigdy się tym nie zainteresowałem, choć wielokrotnie nad tym myślałem - ale moje przychody z internetowego handlu :D (bardzo niewielkie, niestety) od razu jednak studziły mój zapał związany z poszukaniem kogoś kto zajmuje się tym profesjonalnie. Podobnie zresztą ma się sprawa dotycząca pozycjonowania - PR mojej strony głównej na dzień dzisiejszy = 0 :( (po wielu, wielu godzinach i miesiącach spędzonych nad tymi stronami - uwierzcie, osobie będącej zupełnym laikiem w tych sprawach każda czynność zajmuje o wiele więcej czasu niż komuś kto wie co robi :) )

Serdeczne dzięki za zainteresowanie

Pozdrawiam gorąco

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam uzasadnić ?? To, że w adresach nie powinno się używać dużych/wielkich liter ? - to chyba podstawy :)

Podstawy czego ? Pozycjonowania? :)

Google nie rozróżnia małych liter od wielkich.

Nie ma też znaczenia, jakimi literami wpiszesz w przeglądarkę url.

To, jakich liter użyje na stronie webmaster zależy tylko i wyłącznie od jego poczucia estetyki i smaku.

@marynistyka.org

na tej stronie jest teraz 404.

W ogóle nie rozumiem, po co zmieniałeś linkowanie wewnętrzne. Co chciałeś osiągnąć?

Teraz google musi Ci od nowa zaindeksować podstrony.

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy czego ? Pozycjonowania? :)

to są poodstawy "pisania stron", a nie pozycjonowania, znajdź w tym temacie mój pierwszy post, a zauważysz że dla przeglądarki jest to jednak różnica, choc nie tyle dla przeglądarki, a dla serwera gdzie masz hosting i nie ma to nic współnego z estetyką :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ noone

zgodnie z zaleceniami Kolegi

marynistyka.org, poprawiaj linki na swojej stronie tzn. aby nie skazywały na KONTAKT.html tylko na kontakt.html (nie używaj dużych/wielkich liter w adresie).

(a poza tym zastanowiłem się nad tym, że faktycznie wszyscy mają podstrony i ich adresy małymi literami) zmieniłem KONTAKT.html, OFERTA.html, WSPOLPRACA.html na marynistyka.org/kontakt.html, wspolpraca.html, oferta.html - dlatego w starych adresach, dużymi literami mam 404, linkowanie wewnętrzne to pryszcz w porównaniu z linkowaniem np. z każdej aukcji w Allegro :) a zastanawiam się gdzie jeszcze mogłem mieć linki zewnętrzne do adresów podstron dużymi literami :(

Wiecie co Panowie - im dłużej nad tym myślę tym bardziej dochodzę do wniosku, że powinienem przestać się dotykać do tej strony i zlecić to komuś, kto się na tym zna :) ... bo tak to tylko psucie i psucie :blush:

PS/ Jeszcze do czegoś Wam się przyznam - dopiero gdy przeczytałem Wasze komentarze zastanowiłem się i to dosyć nerwowo co z moimi linkami zewnętrzymi z wymiany w /wspolpraca.html - na szczęście sprawdziłem i wszystkie mam do adresu strony głównej, której nie ruszałem... jednakże raesumując kolejny raz okazuje się, że moje hobby i zaangażowanie w samodzielne "ulepszanie" strony osiąga skutek odwrotny, a głos osób, które się znają na tym o czym mówią (głównie z PIO) jest jednoznaczy... "burdel straszny kolego na stronie macie" :)

Pozdrawiam serdecznie - wszystkiego dobrego

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności