Skocz do zawartości

Moc linków a ich ilość


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stronę do której (wg. yahoo) prowadzi ponad 20,000 linków.

A do strony mojej szanownej konkurencji 4,000

Wiem że mają zapewne mocne linki a ja mam głównie linki z katalogów i stron do PR4 ale

żeby taka przepaść w ilości linków między naszymi stronami na jedno hasło dawała mnie na 4 miejsce a konkurencje na 1 ?

Czy w takiej sytuacji jak mam o wiele więcej linków wystarczy mi zakupić mniej mocniejszych linków niż konkurencji?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz padło - "szklana kula"

Nikt nie jest jasnowidzem - rozumiem twoją teorie ale bez historii domeny ciężko wywnioskować opinie.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać że nie same linki pozycjonują stronę. Może warto pomyśleć o optymalizacji strony?

Moja strona jest opart na quickcarcie. Uważam że pod kątem optymalizacji jest ok.

Co do historii domeny to domena którą ja pozycjonuje ma 2 lata, pozycjonowana przez katalogi systematycznie nie więcej niż 30 linków dziennie przez 6 pierwszych miesięcy potem cyklicznie koło 50 linków miesięcznie. Od grudnia 2007 systematycznie po 20 linków dziennie w tym precle. Domena przeżyła jeden filtr na okres około 30 dni. Tyle z mojej historii

Historia konkurencji, wiek domeny około 3 lat. Przez pierwsze 2 lata i 11 miesięcy PR=0, ilość linków prowadzących około 3,000. Praktycznie nie istniała w G. Od miesiąca jest na pierwszym miejscu pod interesującą mnie frazę.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wiele czynników, ograniczymy się do spekulacji.

Uważam że pod kątem optymalizacji jest ok
- a konkurencja? Stosunek kod/treść/słowa kluczowe, jakość kodu, ilość contentu, linkowanie wewnętrzne etc.
ilość linków prowadzących około 3,000
- jesteś pewien? Moim zdaniem można się tu machnąć... poza tym ilość nie przekłada się na jakość.
taka przepaść w ilości linków między naszymi stronami na jedno hasło dawała mnie na 4 miejsce a konkurencje na 1
- 1 a 4-te to przepaść? Tu się toczą zacięte boje o wskoczenie do top20, a awans nawet o jedno oczko jest na wagę złota :D

Moim zdaniem jakość o niebo wyprzedza ilość. Wnioskuję, że nie masz tematycznego zaplecza. Czy konkurencja takowe posiada? Bez tego nie ma co walczyć o mocno konkurencyjne frazy.

Przez pierwsze 2 lata i 11 miesięcy PR=0
- PR nie jest żadnym wymiernikiem, wpływ PR systematycznie maleje a jego obliczanie kuleje - związek z pozycją czysto statystyczny.

Gdybym wiedział o jakie strony chodzi może mógłbym powiedzieć więcej. Jest też taka ewentualność, że filtr, który dostałeś zaważył na pozycji lub wciąż jakiś posiadasz (typu -3 pozycje). Do rana sporo czasu, możemy sobie pogdybać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pilsener, chętnie bym pogdybał ale idę spać :)

Co do contentu konkurencji to nie ma żadnego. Same wyniki z bazy danych w postaci cyfer (kodów produktu)

A ja mam kontent myslę w porządku. Robiłem testy w programach sprawdzających. Wolę nie mówić domenami dla dobra sprawy. 1 a 4 miejsce i skok i jedno oczko to faktycznie trudna rzecz ale konkurencja skoczyła o 30 oczek :D

Tu nie chodzi już o pierwsze miejsce bo serwis konkurencji jest do bani w porównaniu z moim tylko chodzi o honor. No i o prestiż :)

Muszę się przyglądnąć ich linkom. Mówisz że muszę zdobyć linki na tych samych stronach? :D

Obawiam się że będzie trzeba zainwestować trochę więcej pieniędzy.

Liczę na to że wykupił pozycjonowanie na 3 miesiące z góry i po 3 miechach uzna że mu się to nie kalkuluje i spadnie z powrotem na 40 miejsce.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności