Skocz do zawartości

SWL - taki myk


Ustawka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mamy sporo systemów na rynku, jest powszechnie wiadome że nie warto dodawać wartościowych serwisów itp itd. Jak przekonać ludzi by dodawać w miare dobre strony (i by to się im oplacalo).

Mam taki pomysl :

Zakladam że ludzie mają strony z PR0, PR2 jak i PR5.

Czy jakby bylo tak że : user doda stronę do systemu z PR2 to jego linki będą wyświetlane na stronach z PR2.

Myślę że taki myk sklonilby ludzi do budowania lepszego zaplecza pod systemy.

ot taka moja propozycja :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr dzis nic nie znaczy.... jakie kryteria oceniały by czy strona jest wartościowa czy też, że jest to śmieć?

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukis, a wszystko to robi człowiek (ocenia), który tu na PiO wyzywał użytkownika systemu i straszył pobiciem, a następnie zmniejszył ilość pkt za stronę...

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wynagradzania dobrych domen - jest masa możliwości.

Np. uważam że błedem jest naliczanie użytkownikowi 100% punktów w momencie dodania strony.

Bowiem taki użytkownik nie wnosi tyle samo co użytkownik będący w systemie z domeną dłużej niż 30 dni.

Zobaczyć przykład można tutaj na wykresie.

https://83.19.186.29/chart/licznik.php?url=...w.e-weblink.com

Po 30 dniach istnienia domeny w systemie naliczane jest już 100% punktów, od 1 do 30 wzrasta.

Ten algorytm ktory jest tutaj to 1/3 gotowego, zwraca także uwagę na out linki co przeciez także ma wpływ na moc sysemu.

Dlaczego user posiadający 20 out linków z site:10 K, ma dostać tyle samo co user posiadający 3 out linki i site:10 K.

Jak skoncze pozostala czesc algorytmu podam linka.

Czy wg. Was naliczanie w skali czasu i zliczanie out linków to dobre rozwiazanie, ja oczywiscie sobie stosuje to do wewn. systemu by rowno rozkladac sobie moc.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zwracać uwagę na BL. Np. qlweb z 10 linkami, a qlweb z 10 000 to roznica. Google szybciej zobaczy nasz link - jest na to większa szansa.

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BL takze, oczywiscie w tym co robie także bede zwracal uwage na BL.

Jednak Out Link ma dla mnie tez znaczenie, czy user ma 15 systemow na stronie i 30 linkow w stopce swoich , czy tylko 1 system.

Na tym powyzej już analizuje out linki i zmniejsza pkt czym wiecej linkow wychodzacych, tak wiec osoba posiadajaca 5 systemow na stronie, dostanie mniej pkt niz osoba posiadajaca 1.

Mysle ze w weblinku by sie to dobrze sprawdzilo, do tego wlasnie naliczanie z opoznionym zaplonem :) 30 dni na Max punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnych algrotymów oceniających wartość strony, ja preferuje najprostsze rozwiązania i minimalne obciążenie a dlaczego ? bo nie che mieć za 2 lata tej samej prędkości co nasza klasa

Za chwile będą nowe serwisy wielokrotnie zapowiadane jako rewolucyjne zapewne one będą wyliczały właściwą wartość strony, Ja jednak pozostanę przy najprostszym rozwiązaniu bo zależy mi na funkcjonalności i szybkości.

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale to co masz wyzej w linku, w zaden sposob nie zwieksza obciazenia.

Obliczenie czasowe - dla 10 a nawet 100 tys domen zaden problem.

Ja mysle że wprowadzenie punktacji na outlinki to koniecznosc. Bowiem z kazdym systemem zaplecze slabnie.

5000 domen z 1 systemem jest mocniejsze niz 5000 domen z 2 systemami.

Zliczanie out linkow - wystarczy tylko z glownej, bo tam sie instaluje kazdy system = zero obciazenia.

Brak rozrozniania mocy domeny na podstawie chocby out linkow to duzy blad, szczeg. przy naliczaniu za PR.

Oczywiscie to propozycja :) dla systemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. uważam że błedem jest naliczanie użytkownikowi 100% punktów w momencie dodania strony.

Bowiem taki użytkownik nie wnosi tyle samo co użytkownik będący w systemie z domeną dłużej niż 30 dni.

Dlaczego użytkownik systemu rotacyjnego wnosi więcej do systemu po 30 dniach niż po 24h?

PS

I co by się działo z tymi brakującymi punktami? :)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostego powodu.

Dostając 30 k pkt np. za domene 50 K pkt - googlebot widzi linki systemowe z upływem czasu.

Tzn że user dodający się dziś nie daje dla systemu tyle samo co user dodający się 30 dni wczesniej.

Nie chodzi o to czy są to linki randoms czy stałe, tylko o to jaka czesc site: w google jest dla google widoczna już z zainstalowanym systemem.

W 1 dzien - niech widzi 1 K po dodaniu nowej domeny do systemu.

A obecnie user ktory dodal nowa domene dostaje tyle samo co ten z domena ktora w systemie jest dluzej.

Jednak to ta druga domena wnosi wiecej.

Badz inaczej mozesz Lola to sobie wyobrazic - czy jezeli dzis dodam do systemu 5 tys domen, to system bedzie tak samo mocny jak po miesiacu.

Chodzi poprostu o ilosc pol emisyjnych widzianych przez google z danej domeny, z uplywem czasu jest ich poprostu wiecej.

W takim czyms nie ma czegos takiego jak brakujace pkt. Sa to poprostu punkty przyznane, ktore sa w obiegu, przyznane na bazie algorytmu, nie ma jakis punktow z tego tytulu gdzies tam latajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann bardziej niż punkty za PR.

Po drugie w systemach masz mniej szans spotkac tak duze zroznicowanie w jakosci serwisu, predzej w ilosci posiadanych out linkow.

Jestem przekonany że w systemach 80% stron jest prawie rownych sobie jakosciowo, roznia sie jedynie out linkiem, BL i site.

Predzej dobrze okresle tym sposobem moc serwisu, dodajac do tego BL i PR, niż tak jak to jest robione obecnie.

Bowiem Out Link i BL ma wplyw na to jaka moc ma link wychodzacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , piszesz ze nie masz racji ale jednocześnie piszesz ze takie strony są rzadkością w systemie, to nie chodzi to to że są rzadkością chodzi to ze ten algorytm jest błędny, wartość strony nie zależy od ilości linków wychodzących a dobrze wiesz od czego a tego nie jesteś w stanie stwierdzić , pozatym statystyczny użytkownik systemu to taki co rozmnaża po 200 czy 300 katalogów i jego to szczypie czy dostanie o 10 tys mniej za stronę bo i tak ma 200 spamiar więcej od porządnej strony.

I rzecz którą rozumieją nie liczni , super mechanizmy i intelitengne algorytmy mogą mieć jedynie zastosowanie w systemach stałych a nie w rotacyjnych a dlaczego to chyba sam weisz

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności