Skocz do zawartości

Linkowanie do katalogów wzamian za Backlink


rozmiar

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Dziś nastąpił dla mnie swoisty D-Day, gdyż wreszcie zacząłem linkować stronę. Muszę przyznać, że zajęcie jest dość żmudne. W moim przypadku było to bitych 5-6 siedzenia przy kompie i wklepywania w sumie do 11 katalogów. Wynik oczywiście nie jest jakiś oszałamiający, a ja mam kilka wątpliwości.

Linkuję stronę do austriackich katalogów i część z nich chce Backlinka ode mnie do nich w zamian. Czy jest sens robienia jakiejś podstrony na swoim site z takimi backlinkami, czy też jest to niekorzystne dla mojej strony i mam olać takie katalogi.

W jaki sposób ocenić wartościowość poszczególnych katalogów: wadliwy PG? Ilość wpisów (szacunkowa) w katalogu - (za zasadzie dużo wpisów oznacza dobry katalog)? Czy jakoś na tzw. "czuja" pozycjonera, który sobie oczywiście trzeba wyrobić?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Oferuję usługi SEO w zakresie j. niemieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitych 5-6 minut? :)

Kichaj na katalogi, które chcą linka zwrotnego chyba, że są to katalogi, które mogą zapewnić Ci wartościowy ruch same w sobie (np. mocne katalogi branżowe). Takie możesz rozważyć.

O wartości katalogu świadczy wiek, podlinkowanie, struktura i sporo innych czynników. Czasem da się ocenić na pierwszy rzut oka. Czasem nie. Trudno streścić w kilku zdaniach.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki zwrotne warto dodawać jedynie do katalogów typu KCS, za które w zamian strona jest promowana na jakichś dodatkowych podstronach.

Wstawianie linków zwrotnych na nowo utworzonej podstronie nie da praktycznie nic tym katalogom, a Tobie tylko zepsuje wizerunek strony.

Jeśli mam być szczera, KCS jest jedynym katalogiem, do jakiego raz w życiu wstawiłam linka zwrotnego na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że co do podlinkowania to nie koniecznie ilość. Jeden link może być więcej wart niż 10 000 linków. Zależy skąd prowadzą. To, że np. yahoo pokazuje Ci jakieś linki to nie znaczy, że w google są zaindeksowane nawet, a googiel linków Ci nie pokaże.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki zwrotne warto dodawać jedynie do katalogów typu KCS, za które w zamian strona jest promowana na jakichś dodatkowych podstronach.

Wstawianie linków zwrotnych na nowo utworzonej podstronie nie da praktycznie nic tym katalogom, a Tobie tylko zepsuje wizerunek strony.

Jeśli mam być szczera, KCS jest jedynym katalogiem, do jakiego raz w życiu wstawiłam linka zwrotnego na swojej stronie.

Czyli w szczególnych przypadkach, jak piszesz, można to uczynić. A jak technicznie to rozwiązać na swojej stronie, żeby miało przysłowiowe "ręce i nogi"?

co do tego KSC to chyba "na oko" widać już, że jest niezły - Porządny, czytelny layout i duża ilość linków. Choć może sie mylę li nie jest to jakiś szczególny wyróżnik.

Czy w takim razie sądzicie o Sharelook będący swoistym klonem niemieckiego Sharelook , dającego szeroki dostęp do innych katalogów.

Jeszcze jedna kwestia. Czy płatne BL do mojej strony są dobrą inwestycją? Rozumiem, że w przypadku dobrego katalogu jakim wydaje mi sie być Sharelook jest to chyba sensowne. Ale przyznam, że ceny troche wala po kieszeni. Proponują np. natychmiastową redakcję mojego zgłoszenia w c. 5-6 dni i wprowadzenie do zasobów katalogu za 100 E. W innym wypadku uprzedzają, że trzeba czekać 3-4 miechy.

Jest jeszcze inna kategoria płatnych BL, tzw. linki z wyróżnieniem. Dają podkreślenie mojego linka w katalogu poprzez screen strony umieszczenie w kategorii linków sponsorowanych i takie tam. Co o tym sądzicie? Czy skupić się póki co na darmowych wpisach?

Dzięki za pomocne porady

Oferuję usługi SEO w zakresie j. niemieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności