Skocz do zawartości

Czy każdy "precelek" musi być inny?


Fiant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Pozycjonerów :P

Jako, że jestem początkującym to mam do Was takie pytanko. Otóż dowiedziałem się o czym takim jak presell. Ponoć efekty tego zabiegu są dość dobre. W necie jest mnóstwo tego typu stron, więc myślę, że trochę pracy i jakiś tam pozytywny wymiar tego działania będzie.

Ale nasuwa mi się takie pytanie: Czy za każdym razem muszę pisać tekst od nowa, czy po prostu mogę napisać raz, a porządnie i potem wklejać to codziennie do 5 precelków?

Byłbym wdzięczny, gdyby odpowiedź była dość konkretna bo stwierdzenie - lepiej pisz inaczej za każdym razem nie jest dość przekonywujące :)

I mam jeszcze takie pytanie "Bonus": Czy dodawanie adresu strony www do swojej sygnaturki ma jakieś wymierne korzyści odnośnie pozycjonowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, gdyby odpowiedź była dość konkretna bo stwierdzenie - lepiej pisz inaczej za każdym razem nie jest dość przekonywujące :)

Niestety życie jest brutalne. Oczywiście możesz nie różnicować wpisów ale wtedy albo Cię wytnie admin - albo zrobią to same google (myślę o wpisie w preclu a nie o stronie pozycjonowanej - wpis w tym przeclu google przesunie u siebie do SI i efekt będzie taki jakbyś tej strony wcale tam nie dodał) .

Możesz natomiast stosować "triki" jak: zamiana słów (synonimy), przestawianie kolejności zdań i szyku w zdaniach. To już jest coś.

Bardziej upierdliwe będzie podlinkowanie tego wpisu - bo nawet unikalny, niepodlinkowany wpis jest niewiele wart.

Myślę, że odpowiedź konkretna.

I mam jeszcze takie pytanie "Bonus": Czy dodawanie adresu strony www do swojej sygnaturki ma jakieś wymierne korzyści odnośnie pozycjonowania?

Tak, pod warunkiem, że zrobisz to umiejętnie :P Ale uważaj, bo wielu ze spiskową wizją świata (a tu prawie sami tacy) twierdzi, że tu węszą ludzie z google i nie wiadomo co z tym robią.

edited: literówki

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam podlinkować te wpisy by zrobić to najlepiej i najbardziej perfekcyjnie? Sorki za pytanie (bo pewnie jest banalne), ale dopiero zaczynam :P

Zacznę od najlepszych precelków póki mam jeszcze chęci i trzeba będzie po prostu pisać do każdego osobno. Nie będę się bawił w przeróbki ;)

Odnośnie sygnaturek: Nie zrozumiałem trochę tej aluzji :) Ale mam nadzieję, że to coś daje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sygnaturek: Nie zrozumiałem trochę tej aluzji :P Ale mam nadzieję, że to coś daje :)

Nie, aluzji żadnej w tym nie było a jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam. Dać - daje - link to link.

Podlinkowanie do precla tak najprościej- na jakieś swojej zaindeksowanej stronie (dowolnej - ale nie tej pozycjonowaniej bo będą linki zwrotne) tworzysz podstronę "linki". Tam umieszczasz linki do precli (najlepiej max. po 10 na jednej podstronie. Masz więcej wpisów, tworzysz więcej podstron). Jako anchor linku dajesz słowa kluczowe (np. tytuł artykułu), a jako link - link do swojego artykułu w tym preclu.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Linkując ze śmiecia zbyt dużo nie osiągniesz.

Możesz dodawać linki do swojego wpisu do katalogów, możesz linkować wpisy z precli z innych precli, możesz przeznaczyć kilka punktów w jakimś systemie wymiany.

Możesz też olać precla, postawić autobloga albo sklepik partnerski, zdobyć punkty do systemu wymiany i linkować wprost z niego. No ale wtedy wszyscy początkujący od razu wiedzieliby co mają robić i nikt nie bawiłby sie w tworzenie precli i unikalne wpisy :P

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpav

IMHO masz 99% racje - bardzo dobry post!

Tylko dobre unikalne wpisy dają tyle co kilka k punktów z systemu.

Oczywiście można wszystko ilościowe załatwić, ale imho prościej pomyślic o jakość (i ilość) - wtedy oszczędza się 50% punktów w systemach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz natomiast stosować "triki" jak: zamiana słów (synonimy), przestawianie kolejności zdań i szyku w zdaniach. To już jest coś.

Bardziej upierdliwe będzie podlinkowanie tego wpisu - bo nawet unikalny, niepodlinkowany wpis jest niewiele wart.

Myślę, że odpowiedź konkretna.

edited: literówki

Czyli każdy wpis w preclu muszę podlinkować na innej stronce? Czy może wystarczy, że w tym preclu zawre linki do mojej stronki?

Poproszę o uściślenie

Oferuję usługi SEO w zakresie j. niemieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy wpis w preclu muszę podlinkować na innej stronce? Czy może wystarczy, że w tym preclu zawre linki do mojej stronki?

Poproszę o uściślenie

Tak, wpis w preclu powinien być podlinkowany na innej stronce.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić kilka domen w system wymiany linków. autoblogi, autostrony, autofora, autokatalogi, dmoz, qlweb, wiki, fora pod boty, kopie youtube, kopie rss znanych stron, biblie.

Postawic sobie pytanie, zaplecze ma być dobre pracujemy nad nim wiele czasu, dobrze linkujemy i osiaga jakiś trafik i cos tam zarabia z AS.

Czy śmieć stawiany w 15 minut, pózniej zapominamy, powiem szczerzę połowy 90% moich spamów nei pamiętam adresów bo to za dużo.

Zadaj sobie pytanie, czy chcesz pozycjonować jak pozycjoner, kupa kasy wydawana w serwisy, które z czasem moga sie rozwinąć i dobrze zarabiać.

Czy być spamerem, postawić 30 stron dziennie, cos tam wyczesać z AS, PP i sprzedaży ptk w systemach wymiany linków.

Przełomowy Program partenerski? Swój własny sklep w 5 minut? Zarabiaj duże pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy wpis w preclu muszę podlinkować na innej stronce? Czy może wystarczy, że w tym preclu zawre linki do mojej stronki?

Poproszę o uściślenie

Tak, wpis w preclu powinien być podlinkowany na innej stronce.

Hmm, a czy mógłbyś tak łopatologicznie mi to opisać. Jak rozumiem najpierw strzelam coś na kształt quasi-artykułu w preclu. W tymże linkuje moja stronę. Następnie linkuje artykuł z precla (mój wpis w preclu). Tylko gdzie go linkować? Póki co kataloguje, a tam tylko w zasadzie biorą strony główne. Dodam, że linkuje rodzinny biznes na Austrię, więc żaden ze mnie spec.

I jeszcze jedno pytanie: czy katalogując stronę zawsze mogę używać tego samego opisu dla strony, czy należy raz na jakiś czas ten opis zróżnicować. Chodzi mi o wypełnienie opisy w formularzu katalogu. Ja staram się czasem coś zróżnicować, szczególnie w przypadku spisów branżowych, stron bardziej wartościowych.

Oferuję usługi SEO w zakresie j. niemieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za każdym razem muszę pisać tekst od nowa, czy po prostu mogę napisać raz, a porządnie i potem wklejać to codziennie do 5 precelków?

Lepiej, aby teksty były unikalne. Różne precle tolerują śmieci, ale na spektakularne efekty bym nie liczył w takim przypadku. Napisz raz tekst, dopisz do niego dużą liczbę synonimów i stosuj to narzędzie: https://mix.fabrykaspamu.pl/ Taki artykuł za każdym razem wystarczy tylko trochę dopracować: tu coś wstawić, tam wyciąć, pozmieniać kolejność. Jeśli zrobisz to dobrze, to nikt się nie czepi.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności