Skocz do zawartości

Idea serwisu a jego nazwa


optyk

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wynika iż bardziej "user friendly" jest tutaj gorąca-oferta.pl - mozna z nia wiecej zrobic i wogole portal opiera sie na slowie "oferta"

W sumie skwar.pl tez jest cool... krotka, tylko czy latwa do zapamietania i czy nie bedzie sie zle kojarzyc :good: sam nie wiem juz...

Odkrylem jeszcze ze wpisujac adres wyszukiwarki google, pierwsze 2 litery GO, przegladarka uzupelnia je wyrazeniem goraca-oferta.pl (jezeli wczesniej byla odwiedzona) Jest to pewien trick ktory moze pokusic o zerkniecie czy nie bylo aktualizacji itp :P

uc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. arrival (cashnet) zrobił serwis z kodama rabatowymi. Pamietam tylko, że nazwa jest zwiazana z video, ale adresu nie pamietam. Natomiast podał tez przyklad 2 domeny, na ktora sie zastanawiali krainarabatow.pl - ja zapamietalem.

Wnioski do wyciagniecia samemu...

Zależy, ja akurat pamiętam właściwą nazwe - viveo.pl, choc od czasu czytania o niej na forum nie wchodzilem tam ani razu. Tej drugiej kompletnie nie pamiętam.

Co do tematu właściwego, ja wyznaję taką zasade, że jeżeli nie jest to strona mfa, czy w zasadzie tylko pod zarobek z reklam - robione masowo, to próbuję wymyśleć własną nazwe.

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy myslicie ze SKWAR.pl na tego typu serwis (nie nastawiony na masowy zysk z reklam) to dobra nazwa czy troche odstraszająca ?

Równie dobrze można zrobić przekierowanie lub jakieś zaplecze pod nazwą najlepszelaptopy.pl i przekierować ją na właściwy adres z wymyśloną nazwą - czy taki zabieg ma najlepszy sens ?

Tak jak już napisał merti:

Ja robie tak: glowny serwis, na przyklad sklep, idzie pod wymyslona nazwa tylko dla tego sklepu, oczywiscie dobrze jesli sie w miare kojarzy z branza. Niemniej chodzi o stworzenie marki.

Poza glownym serwisem tworze zaplecze [nie do konca chodzi o SEO] - forum tematyczne, jakis blog, serwis z informacjami i aktualnosciami z branzy - i on idzie pod nazwa juz nie wymyslona, tylko z wyrazem lub wyrazami kluczowymi.

uc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wiemy jak wyglada na przyklad nazywanie serwisow spolecznosciowych, zwlaszcza tych angielskojezycznych, wszyscy szukaja oryginalnej nazwy:

Bahu, Bebo, Mahalo, Badoo, Capazoo, Cloob, Flickr, Flixter, Gather, Geni, Imeem, Jaiku, Mixi, Nexopia, Plaxo, Ryze, Soundpedia, Woophy, Xing, Zoomr

Ciekawe nazwy, dzwieczne, wpadajace w ucho.

Zamiast nazywac Biuro Podrozy Aleksandria, czy Skwar (skwar w tym przypadku mialby dla mnie osobiscie wymiar negatywny, gdyz: a) kojarzy sie jedynie z ofertami urlopow z upalami i niekoniecznie pod palemka, :P skwarek to taki jakby odrzutek, reszta,

Dlaczego nie uzyc nazwy Planetopia np? :good: Bangaloo (ew. bangalu), holideo.pl, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wiemy jak wyglada na przyklad nazywanie serwisow spolecznosciowych, zwlaszcza tych angielskojezycznych, wszyscy szukaja oryginalnej nazwy:

Bahu, Bebo, Mahalo, Badoo, Capazoo, Cloob, Flickr, Flixter, Gather, Geni, Imeem, Jaiku, Mixi, Nexopia, Plaxo, Ryze, Soundpedia, Woophy, Xing, Zoomr

Ciekawe nazwy, dzwieczne, wpadajace w ucho.

Zamiast nazywac Biuro Podrozy Aleksandria, czy Skwar (skwar w tym przypadku mialby dla mnie osobiscie wymiar negatywny, gdyz: a) kojarzy sie jedynie z ofertami urlopow z upalami i niekoniecznie pod palemka, ;) skwarek to taki jakby odrzutek, reszta,

Dlaczego nie uzyc nazwy Planetopia np? :P Bangaloo (ew. bangalu), holideo.pl, itp?

Hmm chyba inaczej wygląda nazewnictwo w przypadku polskich serwisów społecznościowych - fotka.pl, nasza-klasa.pl moikrewni.pl - w tych przypadkach nazwa zbyt orginalna i fikuśna nie jest...

uc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności