Skocz do zawartości

Czy można w ten sposób pod kątem SEO zakładać subdomeny?


kaczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, czy można z punktu widzenia seo budować następującą strukturę subdomen:

Jest sobie serwis motoryzacyjny. Każdy z działów serwisu ( a dział to jedna marka pojazdu ) ma postać:

www.serwis.pl/audi.html

www.serwis.pl/bmw.html itd itd.

Pozycjonowanie serwisu głównego mija się z celem dla kilkunastu ( dziesięciu ) rodzajów samochodów.

Pozycjonowanie poszczególnych podstron - kłopotliwe

W związku z tym wymysliłem coś takiego, żeby dla każdej marki założyć subdomenę ( audi.serwis.pl, bmw.serwis.pl ), subdomena ma przekierowywać na stronę o danym pojeździe

audi.serwis.pl -> www.serwis.pl/audi.html

I pozycjonuję już poszczególne subdomeny.

Nie wchodzi w grę przerobienie serwisu, np. na postać www.serwis.pl/audi.

I teraz pytania:

Czy taki model google wogóle akceptuje, czy raczej potraktuje to jako zabronione praktyki?

Czy pozycjonując w taki sposób będę mógł skutecznie wypozycjonować poszczególne subdomeny?

Jeśli tak, to jakiego rodzaju przekierowania użyć?

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele są słuszne.

Nie wiem co widzisz kłopotliwego w linkowaniu podstron, ale z tym nie polemizuję, to indywidualne preferencje.

W przypadku gdy subdomeny oprzesz o tę samą templatkę (szablon) i dasz linki na stronie głównej do subdomen a w subdomenach dasz link do strony głównej, google dosyć szybko stwierdzą, że subdomeny są częścią serwisu.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności