Skocz do zawartości

Wzajemne linkowanie a SEO.


muzycom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę was o poradę. Od początku grudnia stałem się członkiem interesu rodzinnego :)

Buduję stronę oferującą usługi i produkty tylko jednej marki.

Strona tematycznie jest związana z naszymi usługami. Została zaindeksowana na początku grudnia. Jej site systematycznie rośnie. Na chwile obecna to około 30 stron docelowo koło 70. Są to głównie porady dotyczące stosowania naszych produktów.

Chcę dalej rozbudowywać stronkę, jednocześnie robiąc sobie zaplecze. W planach:

- sklep

- forum

- encyklopedia branżowa

- katalog branżowy - moderowany

Wszystko w jednej tematyce.

Największy priorytet kładę na stronę. Chciałbym, aby z artykułów, które się na niej znajdują, było linkowanie bezpośrednio do sklepu. Pytanie jak to najlepiej optymalnie poukładać na serwerach?

Linkować między sobą będą:

strona i sklep

forum i strona

forum i sklep

katalog i encyklopedia

Pozostałe linkowanie:

katalog -> strona

encyklopedia -> strona

Wymyśliłem to sobie w następujący sposób: (nie ukrywam, że koszty niestety mają znaczenie)

1 serwer - strona + forum (forum w subdomenie?)

2 serwer - sklep i katalog na innej domenie (tu mam największe wątpliwości (czy to ma sens ? :/ ))

3 tani serwer - encyklopedia

Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem to sobie w następujący sposób: (nie ukrywam, że koszty niestety mają znaczenie)

1 serwer - strona + forum (forum w subdomenie?)

2 serwer - sklep i katalog na innej domenie (tu mam największe wątpliwości (czy to ma sens ? :/ ))

3 tani serwer - encyklopedia

Wszelkie uwagi mile widziane.

Bardzo dobry pomysł , weź wszystko w nazwa.pl będzie Ci bardzo łatwo tym zarządzać i postawić jeszcze możesz parę domen pod zaleczę na tych serwerach które weźmiesz

Z powodu spadku SITE punktów brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam nazwa.pl osoby co mają lub mieli na tym hostingu swoje zaplecze powiedzą Ci dlaczego. Jest też spoeo wątków na ten temat na PiO

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa.pl na taki serwis nie jest dobrym rozwiązaniem. Śmieci tam można trzymać, ale jak coś poważnego to raczej nie. Poczytaj sobie w dziale o hostingu. Najlepiej bierz kei.pl lub home.pl (ja mam ten drugi, ale teraz o nim różne słuchy chodzą, ja bynajmniej nie narzekam).

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności