Skocz do zawartości

Router D-Link DI-524 jako AccesPoint


yavaho

Rekomendowane odpowiedzi

Mam router ADSL i router DSL(WiFi). Ten drugi chce wykorzystać tylko jako acces point.

Jak jest tak połączone:

internet > Router ADSL > Router DSL > komputery

to mam po drodze dwa routeru i nie moge wejść do konfiguracji tego pierwszego.

Jak podłacze tak jak chce mieć:

internet > Router ADSL > AccesPoint > komputery

to nie wiem jak sie dostać do ustawień tego drugiego?

Czyli jak ustawie sobie router D-Link DI-524 jako AccesPoint to nie wiem jak wejść w jego ustawienia aby mieć dostęp szczególnie do opcji WiFi ?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yavaho DI-524 chyba jest poprostu routerem AP WIFI, nie posiada modemu DSL.

Też kupiłem 3 dni temu di-524.

Więc konfiguracje musisz zrobić tak ;)

Podłącz router do prądu, następnie kablem do kompa, wpisz 192.168.0.1 pojawi się okno wpisz admin bez hasła, run wizard zmienisz hasło i tam ustawiasz dalej. Jeżeli Twój router 1 przypisuje IP wewn. to w DI-524 musisz w ustawieniach WAN wpisać ip, bramkę, dns które przypisze router adsl.

Jeżeli byłby to dynamiczny IP, też masz tam odpowiednie ustawienia.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie o to chodzi.

Jeżeli DI-524 pracuje normalnie jako router to wszystko wiem jak zrobić i wszystko mi działa OK z jednym małym wyjątkiem - nie moge wtedy bezpośrednio wejść w konfiguracje tego pierwszego routera ADSL ktory jest przed DI-524 - musze w tym celu na chwile przepinać kabelki aby sobie pogrzebać w konfiguracji tego pierwszego.

Ale gdy podepne DI-524 tak aby pracował jako sam assces point - wtedy jako wejście nie uzywa się w ogule portu WAN tylko jeden z portów LAN i wyłącza sie w nim DHCP . W takiej konfiguracji DI-524 pracuje jak zwykły switch z opcją WiFi. On wtedy przecież nawet nie ma nadanego numeru IP z pierwszego głownego routera. No i w takim układzie jaki mam wpisać IP aby wejść w konfiguaracje DI-524? Nie wiem jak sie do niego dostać aby sobie wtedy poustawiać opcje WiFi

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny router, i wydaje mi się że wystarczy w sekcji LAN zmienić "IP Address" na inny adres niż routera ale w tej samej klasie ( czyli routera masz 192.168.0.1, to ustawiasz DI-524 adres powiedzmy 192.168.0.2 ). Moim zdaniem powinien być widoczny pod tym adresem po LAN-e. Nie testowałem tego, ale wydaje mi się że to analogiczna sytuacja, jak bym teraz wyciągnął kabel WAN, to internetu nie mam ale dalej mogę sie dostać do routera w sieci wewnętrznej wywołując jego, wewnętrznego IP, ważne by te IP nie kolidowało z innym IP w sieci i było w tej samej klasie adresowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się jakoś to połączyć. Wlasnie Inco podpowiedział mi o tym IP ;)

Po mimo że DI-524 bedzie pracowal jako switch to trzeba mu ustawić w LAN adres IP z tej samej klasy co pierwszy router narzuca i wtedy można wejść do jego ustawień (pamietając ten IP).

A więc tak:

Podłączam do kompa tylko DI-524 i ustawiam mu jakiś IP z klasy głownego routera.

Wyłączam mu DHCP (wtedy chyba zaczyna pracować jako switch)

Wtykam kabel z routera ADSL do jakiegoś portu LAN (WAN nie bedzie wykorzystywane w takiej konfiguracji)

Odświerzam IP na komputerze i działa

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie raczej ta konfiguracja nie przejdzie. Musze podac WAN, modem adsl ma wyjście RJ45, gdy podłącze switcha na każdej karcie sobie ustawiam IP przydzielone do DSL, jednak nie bardzo widze jak ustawić AP jako stwitch by na karcie łączącej się z AP ustawić IP przydzielone od TPSA tak jak robie to gdy podłączam kompa do switcha kablem - tzn. chodzi mi o ustawienie na karcie IP publicznych, musiałbym mieć modem router, ale tpsa nie chce udostępniac konfiguracji.

Co do DI-524 bo testuje od 3 dni, jednak mam spore problemy - na jednym z kompów - drugi się łączy bez problemu.

Jak zerkam w logi DI-524 (mam blokade na Mac adresy), wykazuje, że to nie ja się chce połączyć tylko jakiś inny mac adres z kosmosu - mimo że to ja w tym czasie się łącze, po kilku próbach udaje się nawiązać połączenie (widzi Mac adres mojej karty).

Drugi problem to szyfrowanie WPA. Ustawiam w DI-524 haslo np. forumoptymalizacja, wpisuje w karty, łącze się. Po kilku godzinach np. staram się znowu połączyć - nie mogę. Zerkam w ustawienia AP a tam np. wyłączone szyfrowanie, bądź zamiast forumoptymalizacja jest forum1ptymalizacja, czyli zmienia mi 1 literke. Ogólnie masakra i nie wiem co z tym zrobić.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie raczej ta konfiguracja nie przejdzie. Musze podac WAN, modem adsl ma wyjście RJ45, gdy podłącze switcha na każdej karcie sobie ustawiam IP przydzielone do DSL, jednak nie bardzo widze jak ustawić AP jako stwitch by na karcie łączącej się z AP ustawić IP przydzielone od TPSA tak jak robie to gdy podłączam kompa do switcha kablem - tzn. chodzi mi o ustawienie na karcie IP publicznych, musiałbym mieć modem router, ale tpsa nie chce udostępniac konfiguracji.

Jak byś to opisał jaśniej to można by było pewnie jakoś rozwiązać, podpowiem że router ma wbudowaną obsługę PPPoE, wiec spokojnie powinien współpracować z modemem DSL. Zresztą tak samo w wypadku Yavaho, radził bym router ADSL ustawić jako modem podłączyć do portu WAN, skonfigurować PPPoE i wszystko będzie działało normalnie.Ostatnio tak ustawiłem znajomym i działa bez zarzutu.

Jeśli chodzi o rozłączanie się nie łączenie to możesz spróbować z aktualizować firmware, lub oddać na gwarancji, ostatnio słyszałem że jakoś sprzętu d-link się bardzo posypała( mi się ostatnio spaliła karta d-linka ;) )

Edycja: Dobra chyba już zrozumiałem( cały dzień mnie głowa boli i słabo jarzę ) o co ci chodziło, to bardzo proste, musisz w DHCP podać dany macadres kary wifi i nadać mu na sztywno adres podany z TPSA. Lub zrobić odwrotnie, nawet tak będzie lepiej, ustaw te IP na karcie, wyłącz pobieranie IP i ustaw im IP na sztywno, tak będzie lepiej bo nie bedziesz tracił czasu gdy karta będzie pobierała IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inco obecnie poprostu podłączone mam do WAN, przypisuje jedno z IP które mam przydzielone od TPSY, a wifi rozdziela już po 192.168.0.100 +

Chciałem zamienić obecny modem Adsl na modem Adsl Router jednak tpsa nie daje takie możliwości.

Tak więc obecnie mam modem ADSL

Podłączam switcha do switcha komputer

wklepuje mu IP, bramke, dns

Chciałbym:

Podłączyć AP do modemu DSL - coś jak switch a na kartach WIFI które łączą się z AP ustawić sobie publiczne IP na kazdej karcie które mam przydzielone od tpsy, tak jakby AP WIFI było przezroczyste, a jedyną jego rolą był właśnie rozsył sygnału dostarczany z modemu DSL

Czyli:

Podłączam wifi nr 1. ustawiam bramka 84.11.11.25

maska 255.255.255.248

DNS od tpsy

IP danego kompa 84.11.11.26

IP danego kompa 84.11.11.27

IP danego kompa 84.11.11.28

IP danego kompa 84.11.11.29

IP danego kompa 84.11.11.30

tak robie za switchem. W przypadkuAP Wifi nie bardzo wiem jak zrobić switch wifi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak robie za switchem. W przypadkuAP Wifi nie bardzo wiem jak zrobić switch wifi,

Normalnie w AP nie wlaczac funkcji routera i po sprawie ;]

I w usludze DSL TP mozna sobie zmienic modem tylko musisz sobie odszukac login i haslo wklepac w modem i bedzie dzialac

I mieszacie nazwy np "Router ADSL > Router DSL" Co to jest chyba mialo chodzi o "Router z wbudowanym modemem ADSL" ?? z tym ze "Router DSL" co to jest?? modem adsl czy tez router z modemem adsl? a DSL to ogolnie sie mowi na uslugi ktore sa na modemach adsl ;)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mieszam ;). Napisałem modem ADSL do usługi DSL Tpsa.

Co do haseł - nie można sobie odnaleźć co do modemu - a Tpsa nie podaje. Nie mam routera z wbudowanym modemem, tylko modem adsl - do niego wpinam switcha, do switcha co tam chce kompy badz AP.

Postaram się wyłączyć router w AP i zobaczyć co z tego wyjdzie :).

Breja nie włączać ok, ale kabel RJ z modemu podłączyć pod WAN czy wejście LAN ?, rozumiem że w konfiguracji WAN nic nie wpisywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam mojego D-Link DI-524 wpiętego w sieć LAN ;)

TPSA -> Nasz serwer -> switch -> mój router -> kopmy po wi fi i po lanie :)

Ogólnie radzę uważać aby router nie spadł z wysokości 1,5m... U zleciał tak kilak razy i wi fi jak by troche gorzej działa :P Chociaż i tak już swoje wysłużył, mam go ponad 1,5 roku.

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziałało

podłączyłem do modemu jako LAN, nie wyłaczałem nic routera , dhcp, poprostu wpisałem do karty wifi w kompie dane od dostawcy.

Tylko teraz musze dokupić kabel, bo ten od switcha idzie do AP - wejście LAN, musi iść jeszcze jeden do AP do Wan - by inni mieli adresy z puli prywatne a jeszcze inni z publicznej.

A może ktoś wie jeszcze to bo się nie bawiłem.

Mam kartę sieciowa, konfiguracja - w jedną kartę wbijam sobie dodatkowe IP, w zaawansowanych jest taka możliwość np. wpisania 20 dodatkowych.

Odwołując się po tych IP z zewn do kompa wsio all działa, jak zrobić by można było np. zmieniac głowne IP uzywane w danym momencie jako wyjściowe. Jako wejściowe działają wszystkie.

Głównym IP podczas odwoływania się do np. www jest IP podane w głównej konfiguracji, dodatkowe działają tylko gdy ktoś się odwołuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie pomoge ale pod linuxem w perlu (w php nie) podobno jest opcja ze sie wybiera z ktorego ip zapietego na karcie ma uzywac. Dobre do odpytywanie g czy tez innych sztuczek z potrzeba wiekszej ilosci ip a hostingi shared maja np kilkanascie ip zapietych na karte wiec mozna poszalec.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności