Skocz do zawartości

Firma - plusy i minusy


kozak222

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi miesięcznie 300zł (ZUS) ...

Reszta zależy od dochodu jakie masz :hi: (VAT zakładamy, że jest neutralny)

Bo płacisz podatek w 1 progu 19%

PLUSY: firmy zdecydowanie chcą fakturki za usługi ;) pozycjonować nie można chyba na umowę o dzieło np .. czy mi się wydaje? ;) zakupy do firmy wrzucasz w koszty + odliczasz vat :rolleyes:

Plus jest taki że zarabiasz ale jedno firma nie jest dla leniwych

Szukam młodych utalentowanych pozycjonerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak już ktoś wcześniej napisał - dla mnie głównym plusem jest to że mam nienormowany czas pracy, nikogo nad sobą. Z drugiej strony trzeba sie naprawde umieć dobrze zorganizować - w tym akurat czasem mam problem. Przez pierwsze dwa lata zus - to bajka - niecałe 300... tak naprawde zabawa w firme zaczyna się w momencie jak przechodzisz na pełną składke - 800pln ...to już albo zarabiasz konkretnie i płacisz albo nie i jedziesz zbierać porzeczki do hiszpani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie krotko:

plusy:

- sam sobie jestes szefem

- masz ubezpieczenie zdrowotne

- mozesz zarabiac na poziomie europejskim

minusy:

- zleci sie zaraz grupka firmek i innych ustrojstw, ktore beda ciagnely z Ciebie kosmiczne kwoty

- sam sobie musisz zorganizowac czas pracy

- sam sie musisz martwic, czy zarobisz na utrzymanie firmy, co nie jest latwe

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście takowe faktury wystawiam jak i daje do zaksięgowania (np faktury z zagranicy). Jednak do każdej faktury dołączam potwierdzenie nadania przelewu. Więc jak dla mnie i przynajmniej dla biura podatkowego które prowadzi księgowość Mojej firmy takie rozwiązanie jest dopuszczalne.

Najlepszym rozwiązaniem jest też biuro podatkowe które posiada ubezpieczenie na wypadek gdyby jednak coś się nie zgadzało w Twoich papierach ;) Wtedy z ubezpieczenia pobierana jest kara :blink:

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności