Skocz do zawartości

Co sie stanie gdy zrobie kopie strony?


xs400

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem stronke, po kilku dniach google ja zaindexowalo wraz z podstronami. Bylem na 7 miejscu pod interesujaca mnie fraza (mala konkrencja). Dzis google.com przestalo widziec stronke, poczatkowo google.pl tez nie widzialo, a teraz niby tylko glowna widzi. Tak czy owak jak wpisuje "fraze" to mnie nie ma w ogole nawet na koncu. Nie wiem co jest ale (jak mi na tym forum sugerowano) stronka jest nowa i cuda moga sie dziac.

To byl dlugi wstep ;) a teraz do rzeczy. Jestem wkurzony i niecierpliwy (prosze nie komentowac :) ) wiec zrobilem kopie strony na innej domenie. Czy sobie zaszkodzilem? Jakie sa konsekwencje istnienia 2 identycznych storn na roznych domenach ( bo mam najdzieje ze sie tamta pierwsza jakos pojawi, chyba ze dostalem bana ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można - na porządku site:az tyle-:) - 99,98% w si - ale dla systemu to ok, tylko oglądalność około 0.

Trudnieszje jest trzymać site, i wtedy też będa ludzi a nie tylko botów.

Ale dla wartościowej strony zabawić się z kopiami - to biznes dla profesjonalistów SEO - dla osób ktore się mało znają: lepiej tego unikać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie eksperymenty wykazują że Duplicate Content tak w zasadzie nie istnieje :-D - został zamieniony na SI.

Wystarczy zmienić szablon strony, dodać 2 informacje np. "dziś urodziny obchodzą" i strona już zgubiła swe podobieństwo. DC istnieje tylko dla identycznych stron (np. kopia zrobiona przez proxy). Osobiście uważam że - i tu się TTSEO z Tobą zgodzę - google przestało bawić się w poszukiwaniu duplicate content na rzecz SI. Tzn, to co kiedyś było DC, dziś siedzi w SI i podlega naturalnej selekcji - A poszli po najmniejszej linii oporu - ta "lepsza" kopia dostanie więcej linków więc będzie poza SI, resztą nikt głowy sobie nie będzie zawracać i linkować, i to właśnie ląduje w SI i jest niewidoczne.

Niestety nie mogę podać przykładu bo bym musiał odkryć część swojego zaplecza, ale udało mi się już 13 artykułów (identycznych!) osadzić w top13 na niezbyt skomplikowanej frazie i przybywa, test miał wykazać raczej właśnie zabawę z DC. Gdyby DC istniało nie miałbym na to szans. Strony różnią się tylko szablonem. Jedyne co zrobiłem to podlinkowałem strony, aby wyszły z SI. Co więcej - nie wszystkie wyszły a są w topie.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest SI ?

A tak na marginesie to teraz po wpisaniu site:www... wyglada na to ze google.pl i com widzi moja strone. Widzi tylko glowna strone (a na poczatku widzialo wszystkie). Mimo ze strona jest widziana, to po wpisaniu frazy pod ktora bylem na 7 miejscu, nie ma mnie wcale! Skopiowalem fragment textu i dalem w " ". Tez nie pokazuje mojej strony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xs400, takie sa rezultaty jak za pozycjonowanie bierze sie ktos, kto nie ma o tym pojecia i do tego brak cierpliwosci. Jak nie wiesz co to jest SI to oznacza, ze nie czytales podstawowych watkow na tym forum. Wroc wiec do czytania zamiast zadawac idiotyczne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z calym szacunkiem Lesiu, ale Twoj text nic nie wnosi. Skoro to taki proste to napiszcie co to SI a nie piszecie bezwartosciowe texty ! W slowiniku tego nie znalazlem. Z reszta co za rozniac kto sie bierze za pozycjonowanie ?? Google tego nie wie czy sie znam! Zadaje proste pytania. Prosze o prosta odp. a nie uniwerslane texty , takie co moze kazdy na kazdym forum pisac. Lesiu nie wiesz co to SI i nie znasz odp na moje pytania - nie spamuj! nie nabijaj postow.

Wracjajac do tematu:

Dzieki temu forum i info ktrore stad zaciagnalem , skuamlem ze bez wysilku bede w top 10 w googe i bylem! tylko czemu zniklo to wszystko? Lesiu - nie dla tego ze sie nie znam :), to wynika z czegos innego (algorytm google, ban...) jak, sie dowiesz to napisz :P pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wysilku bede w top 10 w googe i bylem!

No widzisz, ja na początku każdą domeną jestem w TOP10, tylko potem trochę spadam :)

SI - supplemental index, czyli po prostu indeks uzupełniający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjasnienie.

po wpisaniu w google.com i pl site:www... widze ze moja strona jest znowu zaindexowana, wraz ze wszystkimi podstronami. Czyli bylem, zniknalem i znowu jestem. Jednyna roznica polega na tym ze wczesniej pod "glownym haslem" bylem na 7 miejcu, a na innych top1 albo top3 a teraz jestem na np 350 miejscu ;) Na inne frazy przydzialilo mi juz lepiej od 1 do 150.

Pozwole sobie zatem zadac jeszcze kilka idiotycznych pytan :)

1. czy jestem w golwnym indexie czy w SI ? A moze mozna byc w 2 na raz? Czy to z przeniesienia stronki do innego indexu tak spadlem?

2. co moze byc przyczyna spadku z 1 na 350 miejsce?

Jezeli to wszystko to najzwyklejsze objawy przy nowej strone oraz jakies "anomalie google" zwiazane z jego algorytmem to luzik :)

Moja konkurencja jest na pradwe slaba (celowo taka wybralem - strona sluzy glownie testom), zatem czy moge spodziewac sie w niedalekiej przyszlosci powrotu na top 10 ? Moja konkurencja to kilka stronek "na temat" w tym najlepsza to LP=3 i PG=3, cala reszta to tylko bzdety z ogloszen, allegro itd.

Co do kopii strony, jeszcze jej googiel nie zaindexowal, zrobilem ja bo myslalem ze doatalem bana albo cos...

4. Jak ja google zobaczy, to mam linkowac z niej do tej pierwszej i na odwrot? warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności