Skocz do zawartości

Papierosy...


Nett

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Widzę Navaloc że masz ten problem co ja, tylko że ja palę ponad pół roku tak średnio paczkę dziennie. Staram się rzucić, ale wszystko mnie wk****. Uważam że trzeba mieć jakiś mocny impuls, coś w stylu albo papierosy albo ..... . Niestety trafiam na dziewczyny palące hehe ;) więc nie mam jakiejś dużej motywacji :)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwietniu będzie rok jak nie mam problemu z fajkami po 18 latach palenia (ramka dziennie średnio a nieraz i 2)

rzucałem kilka razy, bez rezultatu, miesiąc, tydzień i powrót

w pracy znajomi chodzili na jakieś seanse magnetyczne, nie palili po 3-6 miesięcy i zaczynali palic, po czym znowu szli na seans i znowu nie palili 3-6, i tak w koło macieju, seans 50 zeta i mam liz na 3-6 miesięcy

pomyślałem , że to bez sensu i poszedłem rok temu do apteki po plastry albo po gumy do zucia, jak zobaczyłem ile mnie to będzie kosztować, to tak się wqrwiłem, że do dziś nie palę :]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko siedzi w głowie - trzeba przede wszystkim chcieć rzucić.

Dobrym wyjściem może być zainteresowanie się sportem - zapisz się na basen, siłownię czy choćby do klubu tenisowego.

Podjęcie decyzji na pewno ułatwiają ceny papierosów, które z dnia na dzień szybują w górę.

Też słyszałem pochlebne opinie o książce "Łatwy sposób na rzucenie palenia". Znam parę osób, które dzięki niej rzuciły. Książka ma ok. 50 stron, więc dosyć szybko można ją łyknąć - kto wie, spróbować nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NLP. Techniki programowania neuro-lingiwstycznego są dobre na wiele spraw związanych z psychiką - od fobii po nałogi :) Bodajże w książce "Umysł. Ja z niego wreszcie korzystać?" jest dokładny opis techniki rzucania palenia. Polecam.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palę od ok. 2 lat. Paliłem przez całe technikum i większość studiów, próbowałem rzucać wcześniej z użyciem tabletek itp. nic nie pomagało wracałem do palenia. Ostatni raz jak rzucałem przygotowałem się bardziej psychicznie. Ustaliłem sobie jeden dzień kiedy to się stanie, w trakcie jak mi się bardzo chciało palić starałem sie odsunąć tę myśl i oszukiwałem sam siebie że nie myślę o paleniu (nie było łatwo). Najważniejsze jest to że pomagało. Przyznam że 1 miesiąc był ciężki, co noc śniło mi sie że zapalam papierosa, ale im dłużej nie paliłem tym bardziej zależało mi na tym żeby już nie zapalić. Polecam się przygotować psychicznie i zaplanować cały proces rzucania niż specyfiki farmakologiczne. Życzę wytrwałości w rzucaniu palenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnej wielkiej filozofii psychologiczno-plasterkowo-nlpowej.

Masz motywację i silną wolę to po prostu rzucasz z dnia na dzień (żadne zmniejszanie, to niewiele daje), potem się gryziesz z tym że przez tydzień wszystko Cię boli i nie możesz się na niczym skoncentrować, ale to wytrzymujesz, o ile masz dostatecznie duże jaja.

Rzuciłem kilka lat temu z dnia na dzień (z ekstremalnego pułapu 4 paczek dziennie) i od tamtego momentu nie zapaliłem ani razu. Już po miesiącu człowiek się czuje się fizycznie zauważalnie lepiej.

A jak nie wiesz co zrobić z rękami, to jedz marchewkę - pomaga. ;-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie palę od 11 godzin, cholera sklep daleko :placze:

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to przede wszystkim problem natury psychicznej (psychologicznej?). Wszelkie pigułki, plastry i inne bzdety to tylko sposób na nabijanie kabzy producentów i oszukiwanie samego siebie.

Podstawa: chcieć to móc.

Nie oszukuj się w żaden sposób, np. że jak zapalisz jednego to nic się nie stanie.

Rzuć od razu, bądź surowy i bezwzględny dla siebie.

Potraktuj papierosa jako intruza w swoim życiu, nie utożsamiaj się z człowiekiem, który pali.

Cały dyskomfort związany z rzucaniem, ssania itp, potraktuj jako nagrodę i ciesz się z tego.

Nie rób żadnego wydarzenia z rzucania, po prostu przestań palić.

Powodzenia :-)

Tu nie ma żadnej wielkiej filozofii psychologiczno-plasterkowo-nlpowej. (...)

Podpisuję się pod tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że te plasterki to jakieś cudo? Zwykła naklejka... ale jak sobie ją nakleisz to wiesz że nie musisz palić bo przecież masz plasterek który wydziela nikotyne (czy coś tam) i jest Ci dobrze...

A nie lepiej za kazdym razem przy sieganiu po fajke ukluc sie w du*e, a nie jakies tam plastry miodowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..tak z ciekawosci sobie zapale tylko jednego fajka.." - tak to się można było tłumaczyć w podstawówce jak rodzice nakryli na paleniu, a nie po kilkunastu latach nałogu ;)

Zgadzam się z podejściu kilku osób: "nie chcę palić - nie palę". Tak jak napisał jeż - trzeba mieć jaja i tyle :)

Taka zasada zdaje egzamin w wielu innych przypadkach (nadmierne picie, jedzenie itd. itp).

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności