Skocz do zawartości

Jaki Linux?


Fidma

Wybór dystrybucji.  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która dystrybucja "na początek"?

    • Ubuntu
      21
    • Kubuntu
      5
    • Xubuntu
      1
    • openSUSE
      2
    • Fedora
      1
    • Mandriva
      6
    • Gentoo
      1
    • Xandros
      0
    • inna ... (jaka?)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co polecacie na start? Dystrybucja ma być "klikana", wszelkiej nauki pracy z konsolą jak najmniej lub wcale o ile jest to możliwe. System ma być przeznaczony na komputery dla starszych osób, typowo do Internetu i prostych prac biurowych.

Drugim kryterium jest "jakość" pracy, system ma działać szybko i sprawnie na niezbyt nowych maszynach.

Jeśli możecie obszernie uzasadnić swój wybór będę wdzięczny :blink:.

P.S. Porównywałem na https://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie/ i wypełniłem ankietę m.in. na https://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?lang=pl ale chodzi mi o Wasze subiektywne opinie o pracy z różnymi dystrybucjami.

404.tf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knoppix czyli debian (tylko odpalany z płyty CD - można go łatwo zainstalować na dysk) bardzo prosty i przyjemny *jak na linuxa :blink:

Jesli chcesz cos super prostego to Mandriva a jak coś hardorowego to Gentoo

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mandrivie siedzą i bawią się moi 10 letni siostrzeńcy, system tak prosty, ze aż mało ciekawy. Ubuntu i pochodne zbyt oddaliły się od Debiana, przez co to dla mnie śmietnikowe systemy.

Debian i tylko Debian ;)

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę gentoo :] sam używam od 5 lat.

Ale to nie dla osób starszych... nieobeznanych z tematem...

jak potrzebujesz czegos przystepnego polecam Ubuntu

poproszę więc o 5 powodów dla których Ubuntu jest lepsze od Mandrivy ?

Patrząć z punktu urzytkownika, a nie programatora :)

Polecam Mandrive, działa zawsze :) Mam ten system od lat(począwszy od Mandreaka 7.0 ), czasem się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności