Skocz do zawartości

Jak wykorzystać rel="nofolow"


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

Ale domeny kupuje ja, serwery sa moje, katalogi moderuje ja, więc chyba mam prawo decydować jakie są tam linki :_)

jasne, Twoja sprawe, pytałeś o opinię tylko, więc dostałeś ;)

Ja nie wymagam zadnej treści :-)

treścią jest każdy wpis, któy Ci powiększy cały katalog, jeżeli nie wymagałbyś treści to sam chodziłbyś po necie i szukał atrakcyjncyh stron i tworzył opisy i dodawał do Swojego katalogu.

Takze ustalmy: wymagasz treści :P

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mówisz o różnych bazach katalogów.

Po 2 widzisz masz pecha oceniając małoznany i znany.

Bo dzieki domenie głównej Szookacz.pl która w marcu miała 150 tys unikalnych wejść i istnieniu od około 7 dni katalog.szookacz.pl nie jest on taki nieznany jak mówisz. I nie wpisy linkomaniaków są dla mnie ważne, nawet mam prośbę do linkomaniakow zeby sie niedodawali.

Po 2 w ciągu 4 dni istnienia wg. badania tutaj

https://standard.stat.pl/?menu=RANKING/RANKING

1. www.szookacz.pl

kategoria: Inne

267 miejsce w rankingu

27 miejsce w swojej kategorii

2. katalog.webwweb.pl

kategoria: Informacje

108 miejsce w rankingu

7 miejsce w swojej kategorii

I zapewniam Ciebie jak dojdzie do upludu na inne domeny partnerów i wprowadze ostateczną wersje wyszukiwania dla katlaogu i wyszukiwarki to znajdzie się szybko w top100

No i dalej sprawdż www.katalog.szookacz.pl i przeczytaj wymagania regulaminu przed dodaniem co jest napisane.

Wiec mowa o TITLE pozycjonującym jest jasno napisana zero keywords w title :-) i powiem ci że większość dodających spełnia t wymogi a ci co ich nie spełniaja nie uzupełniają treści serwisu bo dostają REJECT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :-), powiem ci Szy że coraz więcej katalogów pójdzie tym krokiem jak im ich bazki z google zaczną znikać a ruch na stronie maleć.

Zapewniam Ciebie że już spora częśc ludzi wiedząca o nofollow to robi ja znam ponad 10 kat które tak uczyniło

A ludzie i tak sie bedą do nich dodawali a za linki follow albo dowali zwrotasa albo płacili.

A Lord ja nie musze mieć wpisów żeby katalog się indeksował ;-).

https://64.233.183.104/search?q=cache:qWoFA...ooKACZ.PL&hl=pl

A zapewniam Ciebie że dzięki link nofoolow mam większy zyski niż straty więcej odwiedzających większy ruch - partnerzy mają większą korzyści z linków partnerskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od chwili zastosowania rel="nofollow" na katalogu jego moc i szybkość indeksacji wzrosła znacznie.

Nie czytałem wątku do końca, bo chyba trochę zeszło z tematu nofollow.

Wypowiem się odnośnie 1. postu:

Stosuję nofollow, linków do innych domen bez nofollow nie ma. Google indeksuje nowe strony jak szalone (tzn. BARDZO szybko). Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy dobre zlinkowanie, czy coś w tym rzeczywiście jest - podaję fakty.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 2 w ciągu 4 dni istnienia wg. badania tutaj  

https://standard.stat.pl/?menu=RANKING/RANKING

A coż to za wyznaczniki znaności serwisu ?? ;)

pomijając fakt, ze pokazuje to tylko storny, któe mają zainstalowane te statystyki ( i Ty, który krytykujesz gemiusa, wspierasz się jego statystykami :P ?? )

a ile osób zna serwis, który jest przed twoim katalogiem np.:

- republika.pl/gacek33online/

- www.waszewesele.pl

Wiec mowa o TITLE pozycjonującym jest jasno napisana zero keywords w title :-) i powiem ci że większość dodających spełnia t wymogi a ci co ich nie spełniaja nie uzupełniają treści serwisu bo dostają REJECT

więc powinieneś lepiej moderwać :P

przykład wpis ze słowem zabawki: https://www.katalog.szookacz.pl/szookacz14.htm, czy

https://www.katalog.szookacz.pl/szookacz26.htm - hotele w polsce nie są absolutnie wpsami ze słowami kluczowymi :P

Ale ogólnie to twoja sprawa, pytałeś o opinie i tyle

pzdr

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zeszlo :-) chyba żeby odstrasZyć innych właścicieli od teog kroku.,

A ja im go gorąco polecam bo i tak więcej zyskają niż stracą, chybaże wola mieć linki follow z 10 stronami w indeksie ze słąba moca.

A tak i tak do nich się będa dodawać. bo jak nabiora mocy to będą wyzej niz katalog FFA i maja szanse zdobyć popularność bo nikt jej odrazu nie zdobył LORDZIE :-) wiec ja liczę ze zdobędę a na ruch nie narzekam. Jak pisałem uników ponad 150 tys i ponad 2 mln poszukiwanych fraz nie skłania mnie do follow

LORD hehe wiesz uważam że to dobra moderacja, wyniki są OK :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Lord ja nie musze mieć wpisów żeby katalog się indeksował ;-).

czyli jesteś spamerem :P

spamujesz wyniki wyszukiwanie stronami bez zawartości ;)

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy katalog nie mial kiedys zawartosci i sie indeksowal.

Heh i niesie on w przyszlosci duzo wieksza wartosc dla wyszukiwarki niz katalogi FFA.

Wiec nie porownuj teog do spamowania - zbudowanie strktury katalogu jest koniecznością umożliwiającą dodawanie się ludzi do katalogu :-) bez struktury nie dodasz się do katalogu.

I zapewniam Ciebie ;-) o przyszłość tego katalogu sie niemartw będzie miał ruch i skuteczność a inni właściciele katalogów pojda moim krokiem jak zobacza co się dzieje z ich katalogiem, bo co im z katalogów jak nie będa się indeksowały albo zaindeksowanie ich będzie mocno czasochłonne naczym straca ich główne serwisy

Zapewniam Ciebie że widziałem gorsze katalogi a temu nic nie ujmuje :-)Ale wiesz akurat ciężko bym przejoł się ta opinia.

Zeby za dużo nie dyskutowac - zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie

KATALOGI REL NOFOLLOW jak mój czy KATALOGI FFA :-)

ja jestem przekonany że mój.

A co do statystyk GEMIUSa to nie korzystam do własnych obliczeń tylko do umożliwienia prowadzenia badań.

Ja mam swoje 3 rodzaje statystyk, serwerowe, wyszukiwarki i AWSTATS

https://www.szookacz.pl/statystyka/ to akurat pokazuje zachowanie się ludzi na szookacz.pl

Fajnie bronicie temat żeby inni właściciele katalogów nie zrobili nofollow :-)

No tak oni będa mieli moc i na 30 katalogach za pstrykniecie zdobęda power link a wam nie będzie gdzie budowac LP.

A na koniec wszystkie nofollow się dogadają i linki follow będa wymieniac między sobą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi szookpl na kilka pytań, bo się pogubiłem.

- jest sobie katalog A, który ma ustawione nofollow w linkach.

- jest sobie katalog B, który jest katalogiem seo friendly.

Katalog A ma wyższy PR i lepiej zaindeksowane strony w google (przez co jest na wyższej pozycji niż katalog ;)

Katalog B jest niżej notowany w google, ale tylko troszkę niżej bo przecież jest robiony przez fachowców seo i wypozycjonowany oraz zaindeksowany ichnimi sposobami.

dobrze do tej pory?

I teraz tak.

Dla klientów pozycjonujących swoje strony katalog A jest bezużyteczny, zatem zostawmy.

Choć Twoje szacunki o 60 odrzuconych 80 dodanych lub na odwrót mówią, że to całkiem pokaźna grupa. Nawet zaniżając te procenty pozbywasz się 30-40% chętnych.

Teraz katalog B, który z punktu widzenia seo jest doskonały i klienci pozycjonujący dodają się chętnie.

OK?

A teraz.

Klienci, którym zależy na wizytach katalog A jak i B będą oblegać równie chętnie, zakładając że wyszukiwanie w obydwu działa tak samo.

Oczywiście katalog A dostrzeżą szybciej, ale B też tam będzie niedaleczko.

No chyba, że cała pierwsza strona w google będzie należała do A.

Pytam poważnie bo nie wiem dlaczego szybsza indeksacja jest ważniejsza niż pełniejsza funkcjonalność katalogu.

Pomijam też sprawę ilości stron, te całe gadanie o jakości wyników jest, moim zdaniem, bez sensu. Teraz liczy się niestety tylko ilość. I jeśli klient zobaczy katalog z 10 linkami i katalog z 1000 wpisów to na który się zdecyduje?

I jeszcze jedno. Jak to jest - google nie weźmie Twoich i partnerów katalogów za duplicate content?

I jeszcze jakim cudem zrobiłeś 150.000 uniq w kilka dni? Toż to chyba banner na onecie tak nie przyciągnie. - no tak, to pytanie wycofuję, tak to jest jak sie nie śpi 48h i nieuważnie czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie w kilka dni

a w 30 DNI czyli 5 tys UNIQ dziennie co nie jest niczym wyjątkowym bowiem średnio mam 2000 uników bez męki na innych seriwsach.

Dlaczego uważasz że katalog A ma mniej wpisów od Katalog B.

Katalog A będzie miał wiecej wpisów bowiem jest wstanie importować baze z katalog B,C,D i niebawem będzie pobierał 200 tys urli zindeksacji które będa przypisane do kategoii katalogu + 7 dniowy reindeks.

Więc jest to lepsze rozwiązanie i lepsze wyniki skoro szuka wraz z kontentem

Dla przykładu powiem tak dla odwiedzającego wystarczy pierwsze 20 wyników dla danego słowa więc katalog B może mieć 50.

Wytłumacze ci róznice działań katalog A z nofollow a katalog B z follow.

Ja robiąc katalog A staram się połączyć wyniki katalog A z wynikami wyszukiwania i tak:

na www.katalog.szookacz.pl będzie katalog z nofollow gdzie będą dodawane strony a także indeksowane przez wyszukiwarkę lecz tylko domena główna - linki specjalne będa miały indeksowany cały serwis.

teraz pomyśl dzięki dodaniu sie do katalog A jako specjalny Zyskujesz więcej.

Katalog A ma za zadanie wzajmeną promocję. Czyli link za link. co jest w wielu wypadkach stosowane, do tego A będzie w forimie A1,2,3,4 co przy wymianie się opłaca. Pozatym link z wymiany jest opłacalny bowiem bez konkurencji z innymi linkami, tematyczny - więc jest seo friendly dla wybrańców którzy potrafią dostrzegać różnicę w jakości linków.

Zapewniam Ciebie że możliwość zdobycia 30 linków mocnych z różnych IP jest bardziej kusząca niż bieganie po katalog seo friendly.

Po pierwsze sztuczki Seo Friendly hehe czym się różni seo firndly od tego niczym.

Ja będę walczył o zachowanie contentu i silnego linka wychodzącego. Seo friendly żeby dac równą moc linkowi wychodzącemu gdzie jest ich np 15-20 a tutaj będą z 2-3 będzie musiał dużo bardziej do niego linkować - wręcz nie osiągalne jest rozłożenie mocy linków na 500 podkategorie w takim katalogu.

Tutaj użytkownicy linkuja do katalogu z domeny głównej PR i moc rozchodzi się na podkategorie.

Pozatym zauważ że to ja więcej daje niż biorę ;-).

Dupkicate Content heh to akurat prosta sprawa, będa się bardziej różniły niż DMOZ od DMOZa ;-) a też się indeksują.

Więc spokojnie o jego moc nie musze się martwić jak i o dodawanie się do tego katalogu.

Bo nawet jego kopia w 200 wersjach jest korzystna mimo że nie zodbywa LP.

Ale cóż nie jestem pierwszym autorem tego typu rozwiązania na katlaogu, robi tak coraz więcej osób i coraz więcej osób tak będzie robiło.

Wolę być tym pierwszym lub jednym z pierwszych którzy pomyśleli o rozwiązaniach dla siebie.

A i chyba przeceniasz możliwości polskich pozycjonerów ;-) z ich katalogami.

Znam kilka dobrych mocnych katalogów ;-) i wcale ja się z zadnym do nich jeszcze nie zaliczam.

Większość SEO FRINDLY powstała dlagenerowania stron i stopki z linkiem.

No ale cóż ja piszałem o rel nofolow jako rozwiązaniu

Więc polecam nadal bowiem moc serwisu się zwiększa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox DIDO, tylko tego płatnego mi odpal bo coś nie działa a miał działać ;-). Nie zwróciłem uwagi na jakim IPEK stoisz ;-) teoretycznie jeżeli masz na tych pulach ipeków swoje katsy to są dla mnie bezwartości bowiem moje sity stoją na tych IP ;-) więc to tak jakbym sobie zrobił sam linka do siebie.

A na poważnie uruchom mi tego linka płatnego bo świecił 3 dni i padł

wierz mi większość katalogów tak zrobiła i ma ładny PR na głównej i podstronach, pozatym robiąc nofollow link power idzie na jednego linka, w przeliczeniu na np. 5 tys podstron razy PR3 można darować sobie 10 mocnych katalogów które mają max PR 4 i 10 linków wychodzących na podstronie.

Już niebawem robienie katalogó SEO Friendly stanie się niemodne, każdy będzie wolał postawić po 10 kat włąsnych z różnym layoutem i dac sobie linka w stopce z wpisami nofollow.

NP. www.szukaj.bialystok.pl - nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nofollow to katalog zamienia Ci się po prostu w wielotematyczny sajt.

Co z linkowaniem sajtów powiązanych tematycznie? Co z teorią huba?

Czy np kategoria BUDOWNICTWO w katalogu który linkuje normalnie bedzie wyżej niż w katalożku z nofollow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dido, katalog jako katalog z założenie nie musi występować jako seofriendly, katalog do zbiór wpisów.

Np ja założyłem że wpisy follow są tylko z wymiany jak wiele innych katalogów dzięki temu ci co się wymieniają mają większą moc i bardziej im się opłaca dać linka do katalogu bowiem dostają to co oddają.

luknie tracertem na host.szook.pl i city4you.pl i katalog-stron.pl ;-)

A zauważyłem DIDO że coraz więcej osób tak robi, zbieram sobie wpisy na kata.1 a na kat. 2-30 robię sobie nofolllow i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności