Skocz do zawartości

Jak wykorzystać rel="nofolow"


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

;-) dlatego kurka nie wiedziałem że na jednym serwise nawet mam to samo ip czyli 122 bo w wiekszości mam dedykowane np. https://65.254.54.124 tyle że dedykowane IP wykorzystuje do różnych innych celów, a uruchom do szookacza tego pay linka bo jego mam na innym serwie.

Bo wiesz o tym że robienie sobie linków na tym samym IP to jak zrobienie sobie podstrony.

Jak uruchomisz mi tego linka daj znać na prv.

A co do nofollow, to akurat jak mówię o tym głośnia ale wiesz ile katsów już tak ma jak usłyszało i mocy nofollow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nofollow, to akurat jak mówię o tym głośnia ale wiesz ile katsów już tak ma jak usłyszało i mocy nofollow

Ile ?? sporo ??

przestałbyś już Szook opowiadać bajki !!

próbujesz wmawiać ludziom, że będą mieli korzyści z wpsiów do Twoich katalogów, tworzysz dziwne teorie i "bezbłędnie" przewidujesz przyszłość :)

A prawda jest taka, że chcesz poszerzyć sobie swoje serwisy i wzbogacać katalog, żeby zarabiać na AdSense czy linkach płatnych, a nie chcesz dać w zamian linka i próbujesz wmówić, że tak jest dobrze, że tak się teraz robi etc.

Pokaż kilka poważnych katalogów, które wprowadziły nofollow, albo przestań tworzyć mity.

Twoje katalogi, Twoja bajka, tylko nie wmawiaj ludziom, że to dla ich dobra.

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahahaha zaczynam lubić te lektury :mrgreen:

Smutna niedziela wchodzę czytam i już mam dobry humor

Michał pobieraj opłaty za posty antydepresyjne to lepsze od Adsense

:mrgreen:

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordzik to chyba niewyraźnie czytasz, bo follow mają ci ludzie co się wymieniają i to jest normalne, znam sporo kat. które nawet niedodzą z nofollow jak niedasz im linka zwrotnego.

Ale cóż Twoje teorie akurat mnie nie zadziwiają, jest spora grupa która sprawdziła jak działa nofollow :-).

Zapewniam Ciebie że ci co dodają się z wymiany nie żałują

bo za 1 link dostają po 15-30 z kilku domen i IP.

A nawet więcej bo są przypisani na stałe do np. 50 słów tematycznych, zawsze mają link tematyczny, wartościowy i czym dłużej tym więcej na danej domenie

https://www.szukaj.szczecin.pl/?c=9

https://www.katalog.szookacz.pl/szookacz16.htm

https://www.szukaj.bialystok.pl/?c=16

Wiadać że masz blade pojęcie o tym co mówisz, i zapewniam Ciebie ;-) ci co się wymienili są bardzo zadowoleni,

a że niebawem wprowadze jeszcze więcej osób do systemu to będa jeszcze bardziej zadowoleni.

Dlaczego prosta sprawa mocne linki sponsorowane ;-) coś czego ty nie będziesz miał ;-) i prosze nie mówi w imieniu innych bo się nieznasz i nie umiesz wycenić opłacaloności wymiany linków.

Zapewniam Ciebie kazdy chce za jednego linka dostać 15 linków z różnych domen a do tego z min. ilością linków wychodzących.

Drogi i lordzie i rozumiem Twoją troskę ty żeby na słabo popularne hasło wypozycjonować musisz biegać po 200 kat. a ja robię to jednym kliknięciem i to tak ciebie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niewyraźnie czytasz, bo follow mają ci ludzie co się wymieniają

No tylko oni

bo za 1 link dostają po 15-30 z kilku domen i IP

mówisz 15-30 a wymieniasz 3, ile ich jest tak naprawdę, działających i zindeksowanych przez wyszukiwarki ??

Wiadać że masz blade pojęcie o tym co mówisz
bo się nieznasz i nie umiesz wycenić opłacaloności wymiany linków

Możesz napisać, skąd takie przekonanie i po czym to widać ??

rozumiem Twoją troskę
i to tak ciebie boli

No to niestety źle rozumiesz, nie bolą mnie Twoje działania, tylko sposób w jaki przedstawiasz wyimaginowane korzyści z nich płynące.

Jakbyś mógł jednak powiedzieć mi, gdzie źle rozumiem Twoje działania związane z "siecią" katalogów:

1. tworzysz jeden katalog "matkę" i sieć kilkunastu/kilkudziesieciu (??) katalogów opartych o katalog główny

2. katalog główny jak sama nazwa wskazuje i logika podpowiada będzie przez Ciebie promowany, aby miał dużą odwiedzalnośc, wpływy z adsense i linków z wymiany ( bądź może kiedyś z płatnych )

3. niestety ten sam katalog nie bedzie dawał nic dla dodających, poza nadziejami na dużą popularność, gdyż linki wychodzace będą z atrybutem nofollow

4. na szczęście pozostaje bliżej nieokreślona w liczbie,czasie i przestrzeni lista katalogów, które będą miały follow, ale coż z tego, jeżeli nie bądą one promowane, nie będą dobrze zindeksowane ( bo to Ty twierdzisz, ze serwis z linkami nofollow indeksuje się szybciej i lepiej niż z follow), czyli nic z nich nie będzie wynikało dla potencjalnego użytkownika, a jeżeli bedzie to dość mało.

Podsumowując chcesz żeby ludzie dodawali się do Twojego katalogu, tworząc przy okazji mit o jego popularności i korzyściach płynących z dodania dla standardowego ( nie wyminennego, czy płatnego ) wpisu. Dzięki temu zbierasz content, rozbudowujesz katalog licząc na zyski.

Minus jest taki ze nie dajesz nic w zamian, a już czymś ocierajacym się o oszustwio jest wmawianie potencjalnym wpisującym, że jest zupełnie odwrotnie i będą mieli z tego korzyści.

prawdziwe korzyści będą mieli:

Ty oraz osoby, które dodadzą link za link zwrotny lub w przyszłości kasę

Niestety żadnych superkorzyści dla osób dodajacych zwykły wpis nie mam

gdzie się pomyliłem ??

A i jeszcze, załużmy, ze jednak zastawanwiam się nad dodaniem jakiejś strony do Twoich katalogów, ale nie chcę tego robić na darmo, podaj mi listę katalogów, gdzie bedzie dodana moja strona, żebym mógł sprawdzić.

I daruj sobie ogólniki tylko prosze o konretne odpowiedzi

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie każdemu system jest pisany.

A korzyść dla ludzi którzy sie dodają to jest fakt że są w coraz większym katalogu, w katalogu który w ciągu miesiąca będzie na 100 domenach a jak zdobędzie swoją moc to każdy będzie mógł go pobrać i będzie na 300 domenach, i zapewniam Ciebie nawet zwykły wpis na 300 domenach jest wstanie wygenerowac ruch na stronie.

Pozatym wielu ludzi skusi się na includ katalogu bo: nie wymaga duzo miejsca około 150 KB, bo w zależności jaką tematykę strony prowadzi taki będzie miał katalog co wpłynie pozytywnie na jego własną stronę.

Np. ktoś z dzwonkami będzie miał dostęp do dodatkowej bazy na temat telefonów itd. ktoś z autami będzie miał dostęp do bazy na temat motoryzacji.

Więc katalog nie zepsuje mu tematyki a dotego z podstron tematycznych zrobi sobie linka w stopce co wzmocni jego serwis.

Za miesiąc skończe około 30 kontentow i zapewniam Ciebie każdy zechce, bo każdy kat. będzie indywidualny i pasujący do strony na która się go includuje

Katalog nie został stworzony do budowania LP ludzią którzy się dodadzą i chcieliby wpis gratis.

Mam prawo pobierać opłaty za link specjalny jak żądać linka zwrotnego.

Opłaty nie pobieram a żądam linka zwrotnego co jest normalne.

Wpisz sobie w google katalog stron i przelec kilka katalogów które wymagają linka zwrotnego za zwykły wpis na 1 domenie.

MINUSÓW JAK PLUSÓW heh no wiesz ;-) jednak mało wiesz o mocy linków z wymiany, wierz mi sa dużo bardziej wartościowe bo niesą rotacyjne przypisane są do contentu i są stałe, więc sugerujesz że wymiana z katalogiem jest minusem - no to fak masz dużą wiedzę ;-)

I dalej widze nie rozumiesz, ja potencjalnemu uzytkwnikowi nic nie wmawiam.

Nie mówię żeby się dodał a będzie the best.

Pozatym widzisz powiem ci tak - czy nie będzie miał korzyści - może z LP nie, ale akurat co do indeksow katalogów to się niemartw z tym linkow powerem indeksuje sie w 7 dni nowy.

Pamiętaj że każdy katalog pokazuje się w wynikach Google, na jakieś tam słowo, wchodzący na katalog znajduje linka i wychodzi na stronę która jest wpisana.

Więc ma korzyść bo za jednym klikiem jest w wielu miejsach.

Widzisz ja nikogo nienamiam dodawajcie się dla Link Popularity, dyskutowaliśmy już o tym, nie zależy mi na wpisach dla pozycjonowanie, bez tego mam co moderować, i większość wpisów odwalam bo są niezgodne z regulaminem.

Ciągle mylisz pojęcie namiawiam i wmawiam,

Ja namawiam ale do wymiany linkami a to sie akurat bardzo opłaca.

Nie podam ci listy katalogów - bowiem 3 nowe katalogi wystarczają aby się opłacało wymienić linkiem.

Wierz mi że dając ogłoszenie ze za 1 linka na 1 podstronie daje 150 linków na 3 domenach i każdy jest happy.

Wiec załóżmy że z wymiany jest 1:1, 1 domena z 50 słowami za 1 link na jednej podstronie i tak się opłaca to wymieniającemu.

A to że robię to na wielu domenach jest moją dobrą wolą :-) poza umowną czego nie obiecywałem wymieniającym i mimo to się wymieniają ;-).

Za 2 tygodnie udostępnie dostęp do modyfikacji layouty i bazy danych gdzie każdy nowy partner zamiast dmoza pobierze katalog mojego systemu, Zdobędzie tysiące podstron które się szybko zaindeksują i jeszcze linka na wszystkich innych katalogach które są w systemie.

Jak dla mnie to jest logiczne budowanie systemu katalogów.

I żebyś nie zadawał więcej pytań to wymiana jest 1:1

Ja żądam 1 link na jednej podstronie i daje linka na 1 domenie ;-)np na 20 podstronach tematycznych.

Pozatym o zasadzie wymiany pisałem w ogłoszeniu.

Więc tobie się to może nie opłaca ale zapewniam Ciebie innym tak ;-).

I dobrze że w śród nas są tacy co im sie nie opłaca a tacy co widza z tego korzyści.

Jakby wszyscy wiedzieli że sie to opłaca to raczej niebyłobby sensu robić takich katalogów, bo szanse byłyby równe a tak będą ci co wiedzą że im sie opłaca i sa w kat i tacy co uwazają ze nie opłaca i niema ich w katalogu.

I powiem ci dlaczego tym rozumnym z wymiany katalogów się to bardzo opłaca bo w wypadku systemów musieli dawać swoje strony na start i budowe mocy systemu, tutaj wejdą do systemu który już będzie miał link powera. I każdy nowy systemowisz wprowadzający kat. zostanie przez miesiąc promowany jako nowy user dostając linki tematyczne do nowego katalogu co przyczynie się do szybkiej indeksacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągu miesiąca będzie na 100 domenach a jak zdobędzie swoją moc to każdy będzie mógł go pobrać i będzie na 300 domenach

czekam :)

MINUSÓW JAK PLUSÓW heh no wiesz ;-) jednak mało wiesz o mocy linków z wymiany, wierz mi sa dużo bardziej wartościowe bo niesą rotacyjne przypisane są do contentu i są stałe, więc sugerujesz że wymiana z katalogiem jest minusem - no to fak masz dużą wiedzę ;-)

masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego ??, gdzie wspomniałem i linkach rotacyjnych. napisałem, że fakt, iż na stornie będą linki z nofollow przedstawiasz jako plusy, a w rzeczywistości są minusami i tyle.

Widzisz ja nikogo nienamiam dodawajcie się dla Link Popularity

no właśnie chodzi o to, że tak mówiąc, że jak sią dodadzą, a na głównym katalogu będzie nofollow to i tak będzie gites bo na 30 ( a teraz już niebawem 300 ) będzie z follow i da to ludziom super LP

A namawiasz dla tego ludzi żeby się dodawali bez wymiany za wyimaginowane linki z follow z 30 ( 300 ) innych domen i adresów, bo wiesz, ze nie masz najmniejszych szans na stworzenie duzego, atrakcyjnego katalogu tylko na zasadzie wymiany i w związku z tym najmniejszych sznas na to, żeby ludzie includowali Twój katalog.

I tyle,a sądząc po ilości wpisów nie mylę się

P.S. i jako ciekawostka

przypisane są do contentu

to co robią linki do stron z oponami na kategorii komputery :)

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie tam jest jeszcze stary system rotacyjny który zaczełem wycofywać.

Dalej mylisz pojęcie - ja nie mówię że inne katalogi będa miały follow.

Katalogi partnerskie będą miały nofollow na linki dodane i follow na linki partnerskie.

Widzisz popularność DMOZ jest tak wielka bo jest na tak wielu domenach.

Zapewniam Ciebie ten też będzie ;-).

Ciągle ci tłumaczę że user z wymiany ma obiecane 1:1 linki

A system wymiany contentowej polega na przypisaniu danego linka do danej grupy słów i niema prawa się świecić na nietematycznych kategoriach chyba że zawiera ona takie słowo.

A w systemie wcześniejszym rotacyjnym działającym jak mini linkor linki były przypadkowe, lecz zauważając ich słabszą moc postanowiłem je przypisać na stałe i do contentu.

Nie musisz się martwić o popularność tego katalogu, jego formę atrakcyjności.

Zawsze wyszukujesz jakiś problem, tak jak wpierałeś mi że w Wp mam najwiecej słów nie potrafiąc przeanalizowac wpisu w katalogu, jak ja ci mówiłem że niemam najwiecej to ty także wpierałeś że mam, myląc pojęcie co to tyle samo lub mniej.

Ale niech ci będzie powodzenia życzyć mi nie musisz.

A zapewniam Ciebie ci co zdają sobie sprawę z jakości tych linków bardzo chętnie się wymienią. ;-).

Zapewniam Ciebie że inni userzy widzą korzyść z wymiany :-) a pozatym nadal nikogo nienapastuje że MUSI :-), wręcz przeciwnie.

Tu będzie inna zasada niż w systemie nie każdy będzie mógłbyć.

Będą pierwsi i ci pierwsi będą głosowali o każdym następnym.

Każdy nowy przyjęty będzie głosował nad przyjęciem następnego.

Nie będzie pustych indeksów, sztucznych indeksów z niezasadnych stron,

zresztą szczeg. są dla partnerów nie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest piekne i nawet mistrz Lem by się nie powstydził takiej fantastyki, ale niektórym ludziom faktycznie lepiej się żyje w świecie iluzji :)

Ale może uda się szookaczowu osiagnąć popularność Dmozu, w końcu wielcy tego świata też na początku byli wyśmiewanie przez im współczesnych

BTW Dmoz jest popularny dlatego, ze dodanie od niego miało duży wpływ na pozycję w googlu

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mylisz pojęcie - ja nie mówię że inne katalogi będa miały follow.

tutaj Twoja odpowiedż na pytanie Szy z tego wątku:

https://www.forum.optymalizacja.com/ftopic4806-0.html

na 30 będzie follow  

a na całej reszcie rel nofoolow.

:)

To jak w końcu ??

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości powiedz mi, bo tak mi wpierałeś więcej mniej że ja mam taki spam w wp a ty taki boski jestes pozycjoner.

Skopiowałeś technike którą my pozycjonerzy znaliśmy od roku

https://biznes.szukaj.wp.pl/katalog_zmien.h...l=polishseo.com

nawaliłeś keywordsów zgapiając technikę bo sam nic nie wymyśliłeś.

Na tym polega twoje pozycjonowanie ? na kopiowaniu kogoś pomysłów i wiedzy ?

Ale wiesz coś cięko sie starasz skopiowałeś zrobiłeś keywords spam i lipa jesteś dalej nisko , cos chyba ci nie wysżło :-)

Twoje keywordsy ty czyściuki pozycjonerze amatorze:

pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie,pozycjonowanie, pozycjonowanie

Dumny jesteś z kopiowania pomysłow innych kolegów :-)? bo mimo to efekty osiągasz marne - może też mi zaraz powiesz że mam iluzje

Tak na 30 jest follow a na partnerskich i moich nowych domenach nofollow.

Mylisz 4 rozne bazy katalogow.

Masz wątpliwości porównaj baze z szukaj.szczecin.pl i szukaj.bialystok.pl

Mam łącznie 8 roznych baz linków z których także niezamierzam ci się tłumaczyć.

A będę budował rózne bazy różnie je łączył itd.

Tym się różnimy że ja kocham inwestować i dla mnie 30 domen to pryszcz.

Gdybym występował w top100 to napewno bym się tam znalazł.

Sęk w tym że nigdy sie nie dowiesz jakie to katalogi na jakich domenach na jakich IP, na jakich DNS i na kogo jest domena.

Bo to wszystko zawsze jest inne ;-)

Sam powinieneś zauważyć że już się nie łapiesz z którym szookiem rozmawiasz i czy szook to nie szook a tamten to też szook czy nie szook ;-) i tak jak nie wiesz ktore domeny sa kogo, który szook a nie szook, kto pisze do Ciebie też nie wiesz, cała sztuka w tym wszystkich że ja zawsze mówiłem że szook to 1 element ;-).

Dzięki elementowi 1 inne elementy szook moga działac spokojnie bo wszystkie ataki skupiają się na szook element 1 ;-) a inne elementy działaja spokojnie bez zbędnych zaczepek., Bo szook element 1 potrafi wytknać lamerstwo pozycjonerowi z polishseo Lordowi który mimo skopiowania techniki na wp osiąga zaszczytne miejsce poniżej 10 :) i nazywa się pozycjonerem.

dodanie do dmoz ma duży wpływ na pozycje w Google ?

pomaga, ale zapewniam Ciebie większość pozycjonowanych stron nie jest w dmozie i jest np. 1

Zapewne nie osiągne nawet 0,00001 popularności takiego katalogu ale nie natym mi zależy ;-).

I jak widze to ty żyjesz w świecie iluzji, bo mi może nie zależeć na Google, bo docieram z reklamą do ponad 30 tys uzytkowników miesiecznie którzy maja blade pojęcie o słowie POZYCJONOWANIE.

ale zapewniam Ciebie że inne wyszukiwarki mam obstawione, a nie opłaca sie marnowac link powera dla słowa pozycjonowanie na google.

Twój świat iluzji jest taki że w żadnej wyszukiwarce nie osiągasz wyników - dosłownie w żadnej nawet w szukaczu.

Zgapiłeś częśt techniki na wp i przyspamiłeś masakrycznie licząc że się wybijesz lecz twoje amatorstwo pozwoliło ci osiągnać chyba z 12 pozycje.

Więc niemów mi kto ma świat iluzji bo dla mnie jesteś amatorem który nawet polskich wyszukiwarek nie potrafi rozpracować.

Wierz mi ja niemam problemow z osiąganiem pozycji w polsckich enginiarkach i znam takie myki jakich ty długo nie będziesz znał.

Tyle że jestem sprytniejszy od Ciebie na swoich stronach ich nie stosuje żebyś niemógl zgapiać jak techniki z WP, tyle że widzisz tak zgapiasz nieumiejetnie że mimo tego masz pozycje do d.....

Więc Twoje słowa o tym że żyje w świecie iluzji są mało wartościowe, jesteś pozycjonerem od paru lat którego walą na łeb chłopaki co zajmują się pozycjonmowaniem od tygodnia.

Wierz mi rozmawiam z wieloma, biją Ciebie wiedzą na 3 głowy.

A najgorsze jest to że ciągle udajesz że potrafisz pozycjonować i że wiesz coś na temat zasady linkowania i obliczania mocy linków i na temat samego algorytmu google,

wnioskując po tym że masz małe pojęcie co to jest content link i jaką ma moc w stosunku do zwykłych linków wiem napewno że nie znasz zasad budowy rankkingu przez google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, ze coś Ci powiem:

1. co wspólnego mają techniki pod wp z tematem naszej dyskusji ??

2. co wspólnego mają umiejętności pozycjonerskie z tematem naszej dyskusji ?

I Twoje wszystkie uwagi nie na temat, pseudo obelgi etc mało mnie zajmują.

tekstów w stylu:

Sam powinieneś zauważyć że już się nie łapiesz z którym szookiem rozmawiasz i czy szook to nie szook a tamten to też szook czy nie szook

nawet nie chce komentować

I rozumiem tylko, że moje uwagi co do Twoich katalogów są słuszne, czym spowodowałem niczym nie uzasadniony atak z Twojej strony

Zakończę moją rozmowę z Tobą cytatem:

"... nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu , a potem przebije doświadczeniem..."

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zgłupiałem :mrgreen: a tamat z wesołego zrobił sie drażliwy 8) zamykam.

Taka ewolucja od godziny 12 do 20.42

z jakiegos niejasnego powodu nadal chcę mi się śmiać za co wszystkich przepraszam

K.B

Podstawa prawna zamkniecia zaasaby ogólne regulaminu Punkt B :mrgreen:

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności