Skocz do zawartości

Moc linków


Sebabukos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

od jakiegoś czasu zacząłem się interesować tematyką mocy linków pozycjonujących. Oczywiście zaczerpnąłem trochę opinii w środowisku :)

No i muszę powiedzieć że jestem trochę rozdarty... moi znajomi podzielili się na dwa obozy ... jedni sądzą , iż głównym wyznacznikiem mocy linków jest PR ... inni natomiast sądzą iż PR poszedł już w odstawkę i liczy się teraz przede wszystkim BL . Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto aby osiagnac pr5 wystarczy na nowa domene skierować jeden link z pr 4-5-6 i samo wskakuje,

Reasumując - nic Ci polinku z pr5 który posiada 1-3 bl z jakiś tam domenek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy wy robiliście te testy ? Bo obecnie skierowanie na stronę kilku linków PR5 wcale nie gwarantuje otrzymania przez nią PR5. Strony z Jakimś wyższym PR wcale nie muszą być bardziej wartościowe niż te z niższym i zazwyczaj nie są. Na wartość strony wpływa wiele czynników.

Osobiśćie jeśłi chce sprawdzić jaką siłę może mieć link z danej strony nie patrze na jej PR ale na to ile ma BL w yahoo i z jakiego źródła one pochodzą oraz jaki procent z nich jest linkiem tematycznym oraz patrze na wiek takiej domeny. UWażam że jest to bardziej wiarygodne niż sugerowanie się pejdź rankiem

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze takie pytanko dla potwierdzenia... jeżeli w pełni sugeruję się tylko PR , przy doborze linków , nie popełniam błędu... ?

Czyli inaczej .. jeśli kupuję link PR=5 , to mam pewność że będzie on mocny?

To nie takie proste. Np. jeśli z tej strony o PR5 wychodzi już 500 linków to Twój 501-szy nie będzie mocny... Poza tym czy to link ze strony o zbliżonej tematyce?

Moim skromnym zdaniem najlepszy jest link ze strony, która jest wysoko w wynikach na hasło, które jest anchorem. Czyli jeśli chcesz być wysoko na hasło "barszcz czerwony" to zamieść link ze strony, która już wysoko stoi na to hasło. I może mieć PR0 a dla Ciebie link z tej strony będzie lepszy niż ze strony o PR5.

Ostatnio robiłem takie testy:

Słowo kluczowe to nazwa leku - dość łatwe hasło. Dawałem linki z SWL na podstronę A, opisującą ten lek. Strona po dodaniu ok. 90 linków, po 2 tygodniach weszła z miejsca poza top100 na top1.

Wtedy dałem z niej link (anchor ten sam - nazwa leku) do strony B (również podstrona, ale innej domeny) również zawierającej opis tego leku. W dniu dodania linku strona B była ok. 50 miesca w Google. Po 5 dniach weszła na top2, a później przegoniła domenę A i weszła na top1.

Jaki z tego morał....

Lepszy jeden link ze strony mocnej na dany anchor niż 90 linków z przypadkowych stron.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnnie i Ciocia.

Wszystko się mogło zdarzyć, a potwierdzasz dokładnie to co już dawno zostało opisane czyli moc domeny na daną frazę określa pozycja jaką osiąga ta domena na tą frazę. Oczywiście można to sztucznie wywołać pozycjonując zaplecze pod właściwe słowa i z zaplecza pozycjonować domenę właściwą. Ale to chyba nic nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnnie walker, obstawiam, że albo tą drugą stronę lepiej zoptymalizowałeś, albo więcej dostała mocy przez linki wewnętrzne, bo kilka razy podobnie linkowałem, tyle że nie podstrony, a główną i nigdy linkowana nie przeskoczyła linkującej.

[edit] poprawka stylu

Dokładnie tak było. Strona B jest większa i ogólnie ma więcej BL niż A. Tak więc ostateczna lepsza pozycja strony B najprawdopodobniej z tego wynikała.

Chciałem bardzej zwrócić uwagę na fakt, iż 1 link tematyczny może wiele zdziałać - w odpowiedzi na temat wątku. Więcej niż kilkadziesiąt linków przypadkowych.

Choć faktycznie, to że strona B przeskoczyła podstronę A to efekt nie samego linku tylko czynników które wymieniłeś - warto o tym wspomnieć.

Właśnie biorę się za takie testy na trudniejsze frazy. Czy ciocia_hela wie może, czy efekt "1 linka" będzie równie dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnnie - przy łatwych frazach, łatwo o takie linki. Przy trudnych, gdzie pierwsze 100 wyników jest pozycjonowane na daną frazę, ciężko o dobry tematyczny link, bo konkurencja nie zamieści linka do Twojej strony, tak jak Ty nie zamieścisz do jej. Wtedy pozostaje mocne linkowanie zaplecza na daną frazę, by wytworzyć mały monopol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozumiem. Ale ciekawy jestem czy gdybym taki link zdobył, to jaki będzie efekt. Mam parę znajomych stron wysoko w wynikach na dość trudne hasła i chcę sprawdzić jaki progres zrobi strona w tym "trudnym środowisku". Oczywiście nie liczę na to, że jeden link ze strony z top1 da aż taki efekt jak przy łatwym haśle, ale ciekaw jestm co się stanie.

Bo nawet przy dość trudnych hasłach część stron jest linkowana z zaplecza nie tematycznego i zawdzięcza swoje pozycję ilości a nie jakości linków. I chce sprawdzić, czy jeden mocny link coś da i co da. Czy wyprzedze strony linkowane systemami.

Planuje m.in. hasła: bilety lotnicze, zdrowie, apteka, oraz trudniejsze, jak zdobędę linki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę swoje 3 grosze.

Dla testów zrobiłem stronę o załóżmy "asdasdd" - strona główna plus 2 podstrony, na podstronie te samo nasycenie frazy asdasdd. Na stronie głównej po jednym linku do podstron z anchorem asdasdd + link do strony zewnętrznej - strA. Na podstronie 2 jeden link do strony zew - strB. Obydwa linki zew. oczywiście z anchorem asdasdd. Zapodałem do strony głównej 2 linki. W zupełnie innym serwisie dałem kilkanaście linków do strC. Strony A B i C nie mają w kodzie frazy asdasdd.

Wyniki:

1. strona główna

2. podstrona 2 strony głównej

3. strona z linkiem do str głównej

4. druga strona z linkiem do str głównej

5. strB

6. strC

7. strona, na której są linki do strC

8. strA

Czyli, link ze strony głównej dał mniejszą moc niż podstrona. Ciekawe, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności