Skocz do zawartości

Jak wybrac...


mc_biat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chailbym zrobic strone o architektach, ale mam dylemat jaka domene wybrac i jakie kluczowe slowa sa najwazniejsze i najczesciej wpisywane w google...

czy pozycjonowac ja na : architekt? biuro architektoniczne? projekty domów? domy?

Nad którym słowem sie najbardziej skupic?

Czy jedynym wyznacznikiem tego bedzie wpisanie w google tych slow kluczowych i zobaczanie ile jest wyników?

architekt = 7,030,000

biuro architektoniczne = 251,000

projekty domów = 12,900,000

domy = 21,900,000

I jesli mamy wyników np 22mln tzn ze to slowo jest najwazniejsze?( akurat domy nei sa najwazniejsze )

Wejsc na pierwsza strone która wyskakuje na hasło" projekty domów" i zobaczyc jakie ma slowa kluczowe?

Czy slowa kluczowe to po prostu nasza fantazja i umiejetnosc analitycznego myslenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże, liczba wyników nie jest żadnym wyznacznikiem.

W ustaleniu popularności słów mogą pomóc ci narzędzia:

https://www.google.com/trends

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

Z twojej wypowiedzi wywnioskowałem że pozycjonowanie chcesz robić sam. Miej na uwadze że takie projekty domów to bodaj jedno z najsilniej obsadzonych haseł w pl. Dlatego pod uwagę radziłbym brać nie tylko popularność frazy, ale także jej trudność, bo bez sensu byłoby poświęcić sporą ilość czasu i pieniędzy na pozycjonowanie, gdzie maximum będzie druga strona wyników.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście poleciłbym Ci na początek rozpocząć pozycjonowanie fraz niszowych.

Tak jak wspomniał sz3lo, dobrym narzędziem jest : https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal :-) wpisujesz dane słowo i sortujesz według natężenia poszukiwań :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruj się tym co najczęściej jest wpisywane w google tylko STOSUNKIEM tego co jest najczęściej wpisywane w google do trudności pozycjonowania. Dość łatwe są np: "architekt wnętrz", "biuro architektoniczne", "projektant wnętrz", "pracownia architektoniczna", "budowa domów jednorodzinnych", "plany domów" itd.

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google External daje trochę odmienne wyniki w stosunku do rzeczywistości,idealne narzędzie więc to nie jest.Na pewno pozwala dobrać jakąś określoną grupę słów do dalszego badania.

UX+SEM=ROI!

mail:dszpak(malpa-at)gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej słow bedziesz pozycjnowal, tym wieksza ogladalnosc. Takie nizszowe frazy są naprawde cenne, jak jest ich duuuuuuuuzo

uwaga_ico.jpgDarmowy serwer pod stronę, zaplecze, spam: - 250 mb pojemnosc dysku, - 100 gb transferu, - MySQL, cPanel, - Brak reklam Rejestracja w 1 minute. Bonusowo: teksty piosenek, sms, kawaly, sennik, przyslowia, teledyski tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy kolejność wyrazów w frazie ma znaczenie(miętowa herbata/herbata miętowa)? Jeśli tak to jak bardzo wpływa na wynik wyszukiwania?

i w sumie drugie pytanie: Google Trends przedstawia na osi X czas a jaka jest jednostka osi Y. Chciałbym wiedzieć jak można sprawdzić ile jest zapytań np o zieloną herbatę np dziennie.

GIMP Fajna grafika i to za darmo: gimp typography effect, gimp snow effect, glass org gimp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo zrób stronę "Architekci" a nie architekt, dom, budowa domu, kreślenie domów, itp.

Po drugie primo nikt nie wie i nikt ci nie odpowie jakich słów kluczowych najlepiej użyć. Możesz to wyczytać z Google Adwords!

Po trzecie primo to, że słowo ma 22 mln nie oznacza, że jest najważniejsze, ale że jest popularne.

Słowa klucowe z metatagów (keywords) nic od dawna nie robią (poza nielicznymi wyjątkami wyszukiwarek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności