Skocz do zawartości

auditing domeny ????? Jak to zrobić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Śiweża domena typu Bank.pl Jest dla mnie warta 59zł - to znaczy tyle samo co domena urkun.pl czy blikolop.pl - nie ma szansy, żeby ktoś szukła banku wpisując bank.pl - owszem znajdą się jacyś geniusze którzy w ten sposób pojawią się na stronie ale nie wygenerują obrotu.

Marak również w internecie jest ważna - many.pl .. manoy.pl ... money.pl cholera jestem polakiem i nie wiem jak to się piesze - to przykład jednej z najgłupszych nazw domen jakie widziałem .. ich sukces to nie siła domeny a marki którą stwożyli - gdyby od razu postawili na łatwą nazwę marki byli by znacznie dalej.

Pisałem to kilka razy portale to onet.pl wp.pl interia.pl a nie portal.pl - pasaże i wyszukiwarki sklepów to 9sekund.pl skapiec.pl gemino.pl ceneo.pl a nie zakupy.pl - takie są prawa rynku i ludzkiej psychiki - jak stworzyć marę butów, która nazwya się buty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrtn mylisz sie.

Bardzo waznym czynnikiem jest relacja marka-produkt (a konkretnie kojarzenie marki z produktem).

Statystyczny Kowalski szybciej skojarzy skapiec.pl niz jakies gemino.pl czy ceneo.pl z aukcjami internetowymi, nie mowiac juz o zapamietaniu adresu.

Przyklad z money.pl tez nie wiem czy trafny bo kazdy madrzejszy czlowiek (do ktorego przeciez jest kierowany tenże portal) wie jak sie pisze "money" smile.gif

Jak dla mnie domena Bank.pl jest warta conajmniej 10.000 zl. Czemu? Bo szalenie ulatwia promocje marki (a to sa niebagatelne koszta). Co do tego wpisywania to tez sie mylisz smile.gif Znam osoby ktore przy szukaniu jakiegos produktu pierwsze co wpisuja to produkt.pl lub .com

:D

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znam osoby które wpisują buty.pl czy koszule.pl - jeszcze nic nie kupiły w sieci. Jeżeli małbyś rację to najwiecej książek sprzedawało by się na book.com, a najlepesze wiadomości byłyby na news.com. Busines Internetowy jest zdumiewająco podobny do tego reczywistego i zasady promocji marek też to dotyczy.

Z moany.pl mylisz się strasznie każda nie-fonetyczna nazwa z myśłnikiem, czy dziwolągami to utrapienie dla użytkowników sieci - tak samo niestandardowe końcówki biz, info. Nie wspomnę tu o ludziach z lekką dysortografią (jak ja) których jest 10%. Szybko wykonany test many.pl z mojej rodziny na 12 osób tylko jedna wpisała prawidłowo (szwagier zna angielski) - pozostałe znają np.: super niemiecki i francuski i wpisywały różnie - abstrahuję od mojej żony i siotry, które inteligentnie sprawdziły w słowniku!.

Ale jak ktoś chce płacić za takie rzeczy niech płaci. Wiem, że w rzeczywistości taka nazwa utrudnia promocję marki , bo nie nadaje marce uniklnego charkteru ale wolna wola pseudobiznesmenów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniadze.pl to masakra lepiej zlotowka.pl czy grosik.pl ;-)

A wracając do domeny drukarnia.biz to razem ze skryptami które mają błędy i nie sprawdzają formularzy - odrobiną linków z płatnych boksów, PR 3 i nie funkcjonującym serwisem (nikt mi nie wmówi, że storna bez adresu firmy i NIPU coś naprawdę sprzedaje) wyceniam na jakieś 250 zł. Ale generalnie nie widze potrzeby pchania się w polska_nazwa .biz.

Troszkę przecząc sobie powiem, że jeszcze z takim bank.pl coś by się dało zrobić (lista banków, pomoc prawna) ale drukarnia.biz ??

Żeby nie było, że jestem sceptykiem to najwięcej zapłaciłem za domenę bez serwisu 700 zł .. ale zgarnąłem piecioletnią domenę .pl z PR 4 na starcie i czteroliterową nazwą fonetycznie jednoznaczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domeny na allegro - na początku tej działalności można było coś ciekawego znaleźć, następnie zaczęły się pojawiać oferty: super poradnik, kup, zacznij sprzedawać domeny i zarób ileśtam złotych... Bez sensu zupełnie rejestrują domeny i czasami znajdują jeleni, którzy to kupują, jak to na allegro.

Ja sam bym nie zapłacił za pustą, lub praktycznie pustą domenę, naprawdę mam jeszcze pomysły, żeby znajdować niezarejestrowane domeny, lepiej poświęcić godzinę na pokombinowanie, niż wydać kupę kasy...

Jeżeli chodzi o nazwę domeny, to dzisiaj rano moja dziewucha się chwali napisem na kremie "idoveyou.pl" - jej się bardzo spodobało. Ok, pomysł ciekawy, Ci, którzy znają angielski raczej zapamiętają. Jednak przy wyborze tego typu nazwy, jak to przeczytasz w radio?

Bawiłem się kiedyś w czaty i miałem serwis zayafka.org (pomysł był innej osoby, zacząłem wspomagać powiedzmy po 5 miechach istnienia ) - Ci, co znali, wiedzieli jak wpisać, ale w radio internetowym nie dało się tego w żaden sposób przeczytać.

Ps. Strona, o której mowa, zupełnie mi się pod FF rozjeżdża.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Troche dziwi mnie szal cenowy na allegro jesli chodzi o domeny

w innych krajach rynek domen rozwija sie dosc dynamicznie

a niektore domeny sama nazwa generuja duzy ruch np www.emule.pl

a poaztym niedlugo moze byc problem z dostaniem w miare fajnej domeny zwiazanej z tematem serwisu za cene 100zl

domena jest warta tyle, ile ktos za nia da

tez sie pod tym podpisze to najczesciej uzywany sposob wyceny :)

przyklad sandsms.com - 30,000$ :shock:

[bilety lotnicze] [strony www poznań]

"No se ganó Zamora en una hora"

Masz wolne domeny? Zaparkuj je! i zarabiaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę probelmów ze znalezieniem domeny związanej z działanością firmy nawet za 100 lat. Trzeba tylko poszukać. Można znależc jeszcze fajne 5literówki na COM bo z 4-litrowych zostały tylko typu: kxkh.com ;-)

zarejstrowałem przed chwilą za 35 zł netto domenę COM składająca się z dwóch znanych skrótów (i powiązanych ze sobą tematycznie) i nie widzę probelmów w promocji tej nazwy - ważniejsze jest wypozycjonowanie tej doemny.

Ostatnio znalazłem np.: iseos.com - łatwo podać ja nawet polakowi przez telefon - niestety wahałem się i nie zdążyłem zarejestrować :).

Sokoro można znaleśc coś w COM to 10 razt jest ławtwiej w PL

Dowód dotyczący drukarnia.biz - a czemu nie:

poldruk.biz, drukarnie.us, drukowanie.org, drukuj.org, drukuj.us, drukujemy.net, drukujemy.info, drukpol.net, drukpol.org, printpol.com, printpol.net, printpol.org, wydruki.org, wydruki.biz, zamowdruk.com, dodruku.com

wszystkie tak samo bezsensowne i mało kojarzące. Powtarzam tylko całkowity brak wyobraźni może skłonić do kupowania pseduosuperdomeny za wiecej niż kosztuje u rejestratora. Wyjątkiem mogą tu być domeny .. które i tak sa już zajęte.

ciekawostki: z wolnych domen, które jakieś jełopy mogły by kupic na allegro lub ebay : JohnPaul2.biz, systemvista.net, osvista.net, osvista.org, popebenedictXVII.info, pozycjonowanie.us, seopl.biz, seopl.us.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności