Skocz do zawartości

Gallery 2


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zainstalowałem i przetestowałem dość dogłębnie oprogramowanie co się nazywa Gallery2 ;)

Jestem właśnie na urazówce w pobliskim szpitalu ponieważ z wrażenie wyskoczyłem z okna.

Przecież to arcydzieło.

Macie podobne odczucia? Sorry za temat taki trochę nadmuchany ale musiałem się z kimś podzielić moją euforią. ;)

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd go możesz ściągnąć to arcydzieło: https://codex.gallery2.org/Gallery2:Download

Ale screenshoty nic Ci nie powiedzą bo design galerii jest ubogi. Liczą się możliwość! To jakby OsCommerce wśród galerii.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś samo G2, czy jako dodatek do innego CMS-a?

Pytam bo dodałem ją niedawno do Drupala i chyba nie do końca podzielam twoją euforię.

Tzn, działa i ogólnie jestem zadowolony z efektu, ale skakanie pomiędzy dwoma zupełnie innymi panelami admina, żeby to dograć trochę mnie.. zmęczyło. Też bym z okna skoczył, ale się boję bo mieszkam na 16 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem samą galerie. Hmm może masz jakąś obciętą wersję.

Najlepszy jest sposób ściągania dodatkowych modułów. Wszystko robi automat. Ty tylko wybierasz co chcesz zainstalować. No i dodawanie zdjęć prosto z windowsa do danego albumu bez wchodzenia do panelu admina!

Automat sam skaluje fotki i przesyła nawet te duże w błyskawicznym tempie. Kurcze dużo tego jeszcze by wymieniać ale muszę iść do roboty. ;)

Poelcam.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam gallery już kilka lat i też w sumie jestem zadowolony ;)

Chociaż mój zachwyt moze nie jest tak wielki jak Sanchez Spinoza ale mi sie podoba.

Pięknie się integruje z większością używanych przez mnie skryptów więc ma duży ++

Teoretycznie też można samemu zintegrować to z czymkolwiek przy średniej znajomości PHP

Co do wad: to tak jak napisał lynks "kobyła straszna" :) dużo opcji dużo miejsc gdzie można coś popsuć, pewnie też sporo rzeźbi po bazie mysql :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić tą kobyłkę, mimo dużych rozmiarów samego skryptu i ciągle powiększającej się bazy danych, to jednak jest bardzo dużo możliwości konfiguracji, dużo dodatkowych modułów ogólnie wychodzi na plus :P wg mnie najlepsza z tych open sourcowych galeryjek :)

searching.. bing.com

Hunting in Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, po bazie rzeźbi niczym Wit Stwosz. Samo otwieranie strony głównej trwa u mnie około 5 sekund.

Ale uważam jednak że warto.

mam pierwszy problem z Gallery2 :) otóż jak wkleić kod Google Analytics? na index.php nie widzi, na main.php nie widzi, i na theme.tlp też nie widzi.

Całe to gallery2 działa na cachu więc podejrzewam że google nie widzi kodu bo nie ma jeszcze update strony ale po wykasowaniu całego cache też niewidzi.

Ktoś z was może używa jakiś statystyk na tych galeriach?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i bez problemu działa :)

1)jak masz katalog ze skórka , to tworzysz w tym katalogu katalog local (np. themes/carbon/templates/local/)

2)kopiujesz tam plik który chcesz zmienić z orginalnego szablonu (np. cp themes/carbon/templates/album.tpl themes/carbon/templates/local/)

3)Dokonujesz zmian czyli dopisujesz kod adsence w pliku themes/carbon/templates/local/album.tpl

Oczywiście musisz wiedzieć jaki szablon używasz :)

Doprecyzuj o co chodzi "Ktoś z was może używa jakiś statystyk na tych galeriach? "

O jakie konkretnie statystyki pytasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oczywiście o Google Analitycs. Po twojej instrukcji (z mała korektą) oczywiście działa :) dzięki.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem, jak ustawić polskie znaki w tej galeri (nie widzi liter ąść itp.) ? W PA nie ma opcji zmiany kodowania a jak ręcznie zmieniam w theme.tlp to nic nie daje.

Nie wiecie jak to ustawić?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności