Skocz do zawartości

Wycena zrobienia serwisu


Pozycjoner.pro

Rekomendowane odpowiedzi

btw. https://infojama.pl za 2k ? za 10 k? ;) hahahaha. Pomyliły Ci sie sumy, miales na mysli 200 zł chyba...

Jasna sprawa, 200zł to odpowiednia cena za serwis na bieżąco uaktualniany, ze sporym forum dyskusyjnym, posiadający niezłą renomę i istniejący non-stop od 2002 roku. Ja tam na miejscu właściciela bym go za 200zł oddał z pocałowaniem reki... :)

Nawet gdyby nie chodziło o ten serwis a samą layout + porobienie działów (jako tako, żeby to działało, nawet nie wypełnione treścią) to i tak Twoje 200zł jest bardzo śmieszną kwotą...

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Również cena średnio śmieszna, jednak tutaj faktycznie może się udać co prawda wynik będzie pewnie bardzo daleki od pierwowzoru, ale podobno trabant to też samochód :)

Słuchaj Slawek22, mogę się podjąć za 15 tyś zrobienia podobnego skryptu do tego wyżej wymieniony( w oparciu o darmowego CMS ), znajdź klienta na wyższą kwotę,a reszta twoja. Czas realizacji 2 miesiąca, oczywiście faktura, gwarancja i jakiś tam suport. Jak jesteś taki biznesmen to ja naprawdę mówię poważnie, możesz trzasnąć nic nie robiąc kupę szmalu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admim to pokaż Twoje serwisy za 200PLN. 200PLN za infojama, pewnie 500PLN za gazeta PL :) Podaj jeszcze cenę za google ;)

Nie mówimy o inwestowaniu 10^12USD tylko 20k PLN. To kwota jaka moim zdaniem jest potrzebna żeby taki serwis ruszył i był dobrze napisany, to jest minimum, jeśli ci się poszczęści. I nie będzie żadnych wymyślnych optymalizacji ani nic takiego, po prostu to za tyle będzie działać/wyglądać pro tak jak tamten serwis. Bo on wygląda pro a nie jak jakiś jportal z darmową templatką (nie żebym twierdził że na jp nie da się zrobić nic fajnego). Admim chcesz budować małe portale tanim kosztem na JP? To po co gadamy o dużych przedsięwzięciach pisanych od podstaw?

Jak już masz skrypt to musisz zapłacić za content, pozycjonowanie, etc. Wiesz może się zdziwisz, ale za to też się płaci. Albo możesz skorzystać z mojej rady i zrobić to sam. Albo zrobić taki projekt z kumplami i wtedy wyjdzie 100pln za serwer. Proste.

Może posty takie jak moje zniechęcają początkujących. I dobrze. To IMO lepsze niż czytać banialuki, że serwisy które są w sieci od lat i mają ugruntowaną pozycję / dobrze przetestowany kod można mieć za paczkę orzeszków ziemnych. Z samą Infojamą na początku były dość duże problemy, głównie przez niedopracowany skrypt i dobrych parę tygodni minęło zanim to dobrze zaczęło chodzić. Były też "pomysły" żeby to przepisać na ASP (wiadomo portal promujący microsoft lepiej żeby był na ASP niż na PHPie). I to upadło, bo kiedy ludzie zobaczyli ile z napisaniem czegoś takiego byłoby roboty to dali sobie spokój. Choć sam skrypt był chyba parę razy zmieniany i nie wiem ile czasu poświęcili na to, żeby w końcu IJ zaczęła znośnie chodzić. Jak już kupisz tę infojamę za 200PLN'ów to nie zapomnij mi napisać na PM, żeby udowodnić jak bardzo się mylę ;)

@Inco: Była mowa o skrypcie i grafice, autor wątku stwierdził, że chce od podstaw. 15K w oparciu o darmowy CMS to rozsądna kwota. Druga sprawa, że projekt pisany w oparciu o CMS nie będzie nigdy tak dobry jak coś pisane od podstaw. Wielokrotnie tutaj dawałem propozycje i specyfikacje projektów. Nikt nie był nawet w najmniejszym stopniu zainteresowany (może dlatego, że były po angielsku). Poza tym ja piszę skrypty a nie pośredniczę ;) Konkurencja zbyt dużą ;) Pośredników masz pełno w sieci, wystarczy poszukać i można znaleść ciekawe oferty :D Jeśli chcesz powalczyć o jakiś projekt to może na początek sprawdź rentacoder.com albo odesk.com jak chcesz to Ci podam mój Id afiliacyjny, jak zrobisz coś większego to ci poślę połowę jako BP (oczywiście jak jesteś zainteresowany bo tam jest jakieś 5% więc dużo nie będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... wyjechalem jakiś czas temu z kraju w poszukiwaniu lapszego świata, a tu okazuje się że wystarczy znać php i jakiś system bazy danych żeby zarabiać, a trzymam was - osoby udzielające się w tej dyskusji, kokosy. Bo jak czytam ten wątek to mocno mnie ciekawi jak wiele tych serwisów, o których piszecie, że kosztują miliony, udalo wam się sprzedać. Moje doświadczenie jest następujące - zawodowcy, często posiadający gotowe rozwiązania (szybkość wykonania nawet bardziej złożonego projektu i jego jakość, przetestowane wcześniej rozwiązania, itp), skłonni byliy podjąć się takich zleceń taniej niż tacy kolesie, którzy tylko mówią że za takie .. a takie pieniądze tobysię nie podjęli. A więc stawiam tezę, że kolesie, Wy, którzy piszecie na ten wątek - nigdy nie zrobiliście takich systemów za miliony. A jeśli się mylę, to proszę o przykłady.

Miałem już nieprzyjemnosć pracowania z graficzką, która zanim dostarczyla mi pierwszy projekt to wynarzeała się że za mało biorę kasy od klientów, i że ceny rynkowe są inne, itp. Jak zwykle w takich sytuacjach, takie staropolski przysłowie jest - krowa co dużo ryczy, mało mleka daje. Przepraszam za wiochę - ale już tu była w wypowiedziach z cyklu 'ja pracuję tylko za miliony'. Oczywiście dostarczna przez nią grafika była niewarta nawet zajmowania miejsca w śmietniku. Słowem - chętnie obejrzę prace za miliony tych z pośród udzielających się w tej dyskusji, którzy takowe dostają.

A żeby uciąć wszelkie dyskusje, a zwlaszcza te typu: 'ja za takie pieniądze to nie ruszyłbym palcem .... ' autora postu proszę o kontakt - office at tartanproject.com - chętnie, wspólnie z współpracownikami, podejmę się wykonania tego serwisu za 2000 zł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no widze ze temat poraz kolejny walkowany i klotnie miedzy tymi co sie cenia- tymi co nie zdzieraja, a moze maja dobre serce :)

wedlug mnie wiekszosc wpisow to swieta racje 2tys to jest za malo.

W poczatkowej fazie okreslilbym jaka ilosc ludzi ma ciagnac CMS...

poza tym sama optymalizacja strony kodu uzycie odpowiednich argumentow ,by bylo bardzo SEO :lol2: wyniesie Cie nie mniej niz 1k

a juz nie wspomne o zrobienie jakiegos modulu pod SEO, a z tego co widze to jest troche dzialow na tej pccenter ,wiec moja rada na platny sie nawet nie wybieraj CMS wez tez pod uwage konkurencje jesli ma byc to strona ala pccenter z 2tys...

Natomiast co do darmowego scryptu drupal i joomal powinna sie sprawdzic w 60%,lecz podkreslam powinna

co do grafiki jesli chodzi o zmiany w serwisach typu pccenter grafika powinna byc jak najprostsza to jest kilka batonow ladnie podkreslajacych nawigacje stronki i lekki banerek bez wytryskow ;) wiec mysle ze od 200 do 500zl spokojnie znajdziesz kogos no a jesli

chodzi o zmiany kodu w szablonie wedlug twoich widzi misie to juz

dojdze css pewnie i java wiec nastepne koszta , potem co do zmian na darmowych CMSACH typu drupal i joomla to zobaczysz jak trudno jest znalesc odpowiedniego programiste ktory sie tego podejmie juz

nie wspomne o joomli a jak nawet to za jeden mod,component licz od 500 do 2tys zl ...

a gdzie contect uzupelnienie bazy downlodu jakies testy i forum platne vbiuletyn ( chodzi przede wszystkim o bepieczenstwo ) dlatego warto zainwestowac w platny system forum ...

Reasumujac okreslilem Ci koszt wykonania kilka rzeczy to i tak jest tanio ,decyzja powinna juz sam pasc i nalezy do ciebie ...

Moja rada proponuje zaczac do czegos malego :artykuly,maly downlod, blog ,forum ( darmowe scrypty )

i zbierac kase na lepszy system pod twoje widzi misie i wez pod uwage jeszcze domene ( chyba ze juz masz jakas fajna )

ale to i tak nie wrozy ci sukcesu ! tym bardziej jesli strona bedzie ala pccenter ,teraz sie liczy pomysl i uniqalnosc moze warto nad tym pomyslec ? bo mysle ze te 2k moga sie przeobrazic przy niezlej wizji na ebiznes w milony zl...

Pozdrawiam i zycze sukcesow i nie bierz sobie tego opisu tak do siebie grunt ,aby sie nie poddawac i uwazac na oszustów i kretaczy :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby uciąć wszelkie dyskusje, a zwlaszcza te typu: 'ja za takie pieniądze to nie ruszyłbym palcem .... ' autora postu proszę o kontakt - office at tartanproject.com - chętnie, wspólnie z współpracownikami, podejmę się wykonania tego serwisu za 2000 zł.

pozdrawiam

Jesli chodzi o to co napisales to albo jestes z tych nielicznych co robia za 2k serwisy ( szlachetne )

ale najlepsze ze z opcjami ,ktore sa ci nieznane :jezyk1: bo admina nie widziales

albo nie wiesz co piszesz i skazujesz projekt na porazke ... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie bierz do siebie tego postu. Żeby zarabiać wystarczy znajomość PHP i mySQL, wystarczy nawet znajomość samej bazy. Tak samo jak wystarczy znajomość naprawiania kranu czy umiejętność kopania rowów. Co to oznacza? Że jeśli nie umiesz na tym zarobić to niestety musisz się doszkolić a problemem nie jest tutaj w żadnym wypadku owo PHP/mySQL. To praca jak każda inna. Nie wiem czemu się dziwić i po co dorabiać do tego jakąś społeczną ideologię.

Co do projektów:

bountyjobs.com

demo.ilance.com

Żeby uniknąć oskarżeń o zdzierstwo: fleetassist.com za 300PLN dawno temu ;)

Ostatnio trochę klonów z Yahoo Web UI, np klon treecontrol. https://developer.yahoo.com/yui/examples/tr...fault_tree.html Skompresowany kod JS YWU ma 200kb, kod napisany pod serwis ma 10kb i nie wykorzystuje tabel, poza tym się nie sypie. No i przy 500 elementach każde załadowanie stony czy wyświetlenie komopnentu się nie kończy 10 sekundowym zwisem przeglądarki tylko wszystko się ładuje od razu. Ten element YWU się implementuje w 5 minut, od podstaw można napisać i zaimplementować optymalnie pod serwis w 7-10 dni. To odnośnie "gotowych rozwiązań" proponowanych przez "zawodowców". Tu jest właśnie ta "subtelna różnica" (bo klient w czasie kolejnego zwisu nie ma ochoty wyrzucić PC przez okno) i dlatego napisanie CMS'a jest droższe od instalacji.

Nie piszemy, że serwisy kosztują miliony. 10-20k to nie milion. Niestety twoja cena to nic nadzwyczajnego, zaraz wyjaśnię dlaczego: Otórz cena wydawała się tak dobra, że wszystkie firmy, co ja gadam, nawet dzieci neo piszące skrypty powinny przy niej już dawno zbankrutować. Zaś twoja firma powinna przekształcić się w międzynarodową korporację.

Postanowiłem zobaczyć portfolio, pierwsza z brzegu strona, na prawdę nie szukałem tylko kliknąłem "pokaż źródło" i od razu walnęło po oczach:

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><SPAN style="FONT-SIZE: 8pt; COLOR: maroon; FONT-FAMILY: Arial"><o:p> </o:p></SPAN></P> (to samo kilkadziesiąt razy)

Druga strona

<a href="java script:;" onmousedown="toggleDiv('box2');toggleDiv('box1');">In the Press</a>

Gdyby to było na wielkim portalu to wiadomo, zdarza się bym się nie czepiał, ale to są bardzo małe "stronki" (wizytówki). Tzn. mechanizm: strona główna i linki do paru podstron. To można zrobić nawet w frontpage i nie trzeba żadnego CMS-a ani nawet PHP. Czyli jakiegokolwiek PHP na tych stronach praktycznie nie ma. Nie znalazłem nawet forumalrza kontaktowego czy komentarzy userów.

Podstawowe błędy: Brak cudzysłowów w atrybutach HTML (tak, XHTML to nie jest), SEO (doorway pages), strony całe we flashu i brak wersji tekstowej, standardowa fascynacja XHTML'em (czyli HTML-owy śmietnik) i niepoprawny doctype, skopana nawigacja robiona ewidentnie pod roboty, linki do tego samego z innym tekstem jeden pod drugim, etc. Przypominam, że mówimy o prostej, statycznej wizytówce a nie o portalu. Znowu w kontekście "zawodowców" - to są podstawowe błędy. O doorwayach się mówi od 10 lat, żeby je wyrzucać. Niestety taki zaśmiecony kod w większym projekcie skończy się katastrofą i pisaniem od nowa.

Oczywiście takie strony spełniają swoje zadanie, ale wykonanie tego ma się nijak do wykonania __klonu__ PCA. Twoja firma robi wizytówki. Twierdzisz, że potraficie zrobić rozbudowany CMS a ceny przedstawiane przez nas to zdzierstwo. Teza dość śmiała biorąc pod uwagę wykonane projekty. Cena... myślę, że bierze się stąd, że "pisanie CMS'a" to dla was przycisk zainstaluj po wgraniu skryptu na serwer (sorry jeśli się mylę, jeżeli jest inaczej powinniście poprawić portfolio bo jedynie na tym się opieram pisząc tego posta).

Niestety chyba trochę pomyliłeś pojęcia bo jeśli za PCA chcesz 2000PLN, to to co jest w portfolio powinno kosztować 200PLN. Nie dlatego, że jest złe, uważam że cena 2000 jest OK - tylko dla zachowania skali. Faktycznie, jeśli za strony które masz w PF byś brał kilkanaście K to byś w niedługim czasie był milionerem :jezyk1: Bo są ładne, ale żeby je wykonać wystarczy grafik bo zdaje się, że najtrudniejszym "pomysłem" jeśli chodzi o skrypty jest tam funkcja include albo... instalacja gotowego skryptu bez jakichkolwiek przeróbek.

Przykłądy pierwsze z brzegu (od góry z portfolio)

https://www.runtimeproductions.com/

https://www.thetreatmentplace.co.uk/

https://www.eccentric.pl/

https://www.kjestate.com/

Dziwię się, że osoba która pracuje w firmie nie zaznaczyła czy wykona rozwiązanie od podstaw czy skorzysta z czegoś gotowego (od początku była mowa o rozwiązaniu dedykowanym i unikalnej grafice). Wydaje mi się, że niestety popełniasz błąd który robią najbardziej początkujący: dla ciebie napisanie CMS'a i zainstalowanie CMS'a to jedno i to samo. Pisałem o wykonaniu od podstaw, ty nie dostrzegasz różnicy. Na wykonanie od podstaw takiego projektu jak PCA IMO Twoja firma nie ma potencjału i przy takich cenach nigdy mieć nie będzie. Bo nikt nie będzie pracował za 300zł na miesiąc. Realna "zapłata" wyniesie jakieś 1600PLN (o kosztach samego skryptu VB już pisałem) i chciałbym bardzo zobaczyć efekt końcowy (szczególnie jeśli chodzi o CMS bo strona to raczej prosta sprawa, wystarczy trochę czasu na skopiowanie fukncjonalności).

Żeby porządnie zrobić klon PCA potrzeba kilkumiesięcznej pracy minimum dwóch osób które się znają na rzeczy. I to dość dobrze. Jeśli uważasz, że 20K to dużo to nie wiem ile chcesz zapłacić tym dwóm osobom miesięcznie jeśli uda się ten projekt zamknąć w 2m. Jeśli u ciebie programista zarobi te standardowe 2-2,5k/m to miesięcznie masz 7-8k kosztów zatrudnienia. 16k dla pracowników a jak projekt nie pójdzie po twojej myśli i trafisz na upierdliwego klienta?

Podsumowując 2000PLN... za strony które są w portfolio, powiedziałbym, że cena jest "normalna" a nie jakoś szczególnie atrakcyjna. Druga strona do której mógłbym się odnieść - fingermade.com niestety nie działa. W google też nie ma kopii. Grafika - ok. Kod - lipa.

edit: znalazłem fingermade pod adresem https://anestezjolog.com/portfolio.html (??). Podobnie grafika ok, niestety kodem jest jeszcze gorzej. Po prostu masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od nowa ;) Super genialnego pisanego od zera skryptu za 2000zł nikt nie zrobi. AAAAle uważam, że za te 2tys można zrobić świetny portal oparty na jakimś skrypcie i dać te pieniądze na dogłębną przeróbke i stylowanie. Uważam, że może to być nawet lepsze rozwiązanie niż płacenie grubej kasy na początku za super ło żesz portale. To wystarczy na baaardzo długo, az pewnego czasu jesli zadbasz o wszystko to serwis sobie sam zarobi na ten nowy super genitalny skrypcik którym się będziesz chwalił nam tutaj za jakiś czas pewnie :jezyk1: Reasumując, za 2k można zrobić bardzo dużo, a jak słysze to co mówią tutaj ludzie o swoich cenach i cenieniu się jest naprawde wygórowane i jest skierwoane w stwarzanie pozorów w branży. Bo jak dobrze poszukasz to znajdziesz kolesia który za 200zł zrobi Ci super grafike i dostosuje do portalu. Taka prawda, czekam na lincz :)

OT:

Adam Krywko: Przeznaczanie 2k zł na totka ma mizerne szanse ;) przeczytaj jeśli nie czytałeś https://skeczor.info/news.php?readmore=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilgesu: za 2k zrobisz portal "na skrypcie", zgadza się. Dla mnie klon to klon. Taki portal nigdy nie będzie wyglądał / działał jak pierwowzór. Przypuśćmy, że jestem takim klientem który nie wie ile czasu zajmuje napisanie dedykowanego CMSa. Wybieram ofertę firmy za 2k a mój "klon" to wordpress z darmowymi pluginami i jakąś tam grafiką, teraz jestem nie wkurzony, ale wk***. 2k za "darmowy skrypt"? :jezyk1: "Przecież to jest za darmo!" ;) No i się zaczynają jazdy że "dzieciak sąsiada takie strony to gratis robi po szkole, etc".

Bo jak dobrze poszukasz to znajdziesz kolesia który za 200zł zrobi Ci super grafike i dostosuje do portalu. Taka prawda, czekam na lincz

Wiesz ja widziałem takie przykłady projektów za parę stówek na PiO. Darmowy skrypt, darmowy szablon i nic nie działa. Zdanie zmienię, kiedy zobaczę coś lepszego. Na początek może... z działającymi linkami i po polsku. Do 500 PLN. Dla mnie to abstrakcja, żeby dobry grafik się znał na skryptach i integracji. Tak... wiem, że "wystarczy" "tylko" przetłumaczyć, tutaj machnąć photoshopem lekko, tam HTML popsuty poprawić, te warningi w PHPie się przykryje zerowym error_reporting i "mamy prawie dobry portal" napisany na skrypcie bloga :P. Słowo prawie nabiera nowego znaczenia, w chwili kiedy trzech userów na niego wejdzie bo taki "portal" będzie "prawie działał" ;)

Ostatnio kupiłem grafikę za 100, niezłą ale była to jedna podstrona a resztę dorobiłem sobie sam. Nie portal, gdzie tych podstron jest 10 + forum.

Ja piszę o konkretnych projektach i mówię ~ile kosztują. Ty twierdzisz, że ktoś tam, gdzieś tam. Giertych podobno widział smoki a ja dalej nie mogę nigdzie zobaczyć taniego i dobrze wykonanego projektu :) Widziałem portfolio Andrzeja - grafika ładna. Lepszy kod HTML i ogólnie kod pod SEO można zrobić zapisując pod wordem dokument jako HTML i puszczając automat "czyszczący". Dla mnie taki HTML i bałagan na stronach całkowicie dyskwalifikuje firmę.

Zgodzę się, że można tanio, ale jakość jest mizerna lub tylko zadowalająca. Z resztą popatrz na portfolio Andrzeja i sam sobie odpowiedz na pytanie jak się te strony mają do PCArena, nawet już nie patrząc na kod, tylko np. 10 takich samych linków jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku poszukiwań znalazłem kogoś, kto zgodził zrobić się CMSa z funkcjonalnościami podobnymi do standardowych wersji popularnych darmowych CMSów (tj. zarządzanie newsami, artykułami, downloadem, galerią, komentarze, księga gości, proste statystyki, sondy, rejestracja userów itp.) za 2000 zł. W zamian za to otrzymałem w zasadzie półprodukt, najdalej wersję pre-alpha. Teraz lista koniecznych poprawek wygląda tak:

1.1. Po wysłaniu formularza rejestracyjnego przenosi do pustej (białej) strony.

1.2. Nazwę usera powinien móc zmieniać tylko administrator. Brak możliwości ukrycia adresu e-mail. Nie da się ustawić avatara.

1.3. ---

1.4. Nie nadaje poprawnie dat rejestracji (30.11.1999 dla nowotworzonych kont). Nie ma podanej sumy zarejestrowanych kont.

1.5. Cytując punkt z opisu: „Podstrony dla grup – po wejściu przez link „Wielka Rada” pojawia się lista grup (tabela z kolumnami: podlinkowana nazwa, opis grupy i liczba członków). Na stronie konkretnej grupy tabela z kolumnami: nick (podlinkowany do profilu), ranga, punkty. Uporządkowane wg rangi (każda ranga ma swój numer – najniższy na dole tabeli, najwyższy na górze), bez nawigacji.”

1.6. Nie pokazuje poprawnie daty ostatniej wizyty, chyba z tego samego powodu, co w 1.1.

1.7. Brak tej funkcji lub linku do niej.

1.8. ---

1.9. Brak tej funkcji lub linku do niej.

1.10. ---

1.11. Chcielibyśmy, aby sonda, komentarze do niej i archiwum sond było dokładnie tak samo, jak w obecnej wersji

1.12. Nie działają.

1.13. Nie ma. (?)

1.14. Brak pól na email, temat i antybota.

1.15. Odsyłam do punktu 1.15. opisu.

1.16. Nie byłem w stanie sprawdzić, bo nie mogłem nic wrzucić

1.17. ---

1.18. jak w 1.16.

1.19. jak w 1.16.

1.20. ---

1.21. jak w 1.16.

1.22. Brak.

1.23. ---

1.24. ---

2.1. Nie ma możliwości wprowadzenia linku do pliku html.

2.2. Brak edycji domyślnego description (dla strony głównej).

2.3. Brak.

2.4. Brak.

2.5. ---

2.6. ---

2.7. ---

2.8. ---

2.9. ---

2.10. Ogółem – nie mogę niczego do galerii dodawać, bo nie mogę wybrać kategorii, do której obrazek ma być przypisany. To samo zresztą dotyczy downloadu.

2.11. ---

2.12. Tu z uwagami poczekam, aż będę widział, jak to wygląda na stronie.

2.13. ---

2.14. Brak możliwości banicji ip (link przekierowuje na stronę działów; to samo z backupem).

I zastanawiam się teraz, co z tym zrobić :/ Funduszy nie zostało już dużo (zaledwie 500 zł), a chciałbym wystartować na nowym CMSie już od kwietnia. Zapewne znalazłby się ktoś, kto by wprowadził te poprawki i za 500 zł, ale czy warto zaryzykować i znów sięgać po usługi kogoś o wątpliwym profesjonalizmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek ,

chyba niedokladnie zajrzales na moje portfolio - po pierwsze, pewnie ze na www.thetreatmentplace.co.uk są błędy, ale wynikają one z tego że zaimplementowałem prosty, własnoręcznie napisany system newsów. Udzieliłem instrukcji obsługi, ale jak właściciel woli copy-paste - to znajdziesz w kodzie będy. Nic na to nie poradzę, że klient wbrew instrukcji obsługi przekleja z worda teksty. To jest jego strona.

Poza tym

https://validator.w3.org/check?verbose=1&am...tplace.co.uk%2F

nie musisz klikać, oto odpowiedź - <H2 class=valid>This Page Is Valid XHTML 1.0 Strict!</H2>

Słowem, nie wiem gdzie zajrzałeś, ale chyba nie na moją stronę.

Nigdzie nie napisałem, że wszystkie moje strony to wielkie CMS-y, a jedynie że mam takie w swojej ofercie i tych nie raczyłeś obdarzyć komentarzem. Słowem - wypowiadaj sięna temat tego portfolio jak je zobaczysz.

Poza tym - jedna z moich stron jest na tabelkach - napisana w 2005 roku, od tego czasu unikam. Poza tym żadna z moich stron nie jest zaopatrzona w doorway page - nie wiem gdzie to znalazłeś. Ale powiedz, może czegoś nie zauważam. Poza tym - jeśli klient przychodzi do mnie i chce stronę w technologii flash to ja mu mówię i wadach i zaletach, a następnie pozwalam podjąć decyzję. Jak nie chce wesji tekstowej to czy jest konieczność zmuszania go do tego? https://www.runtimeproductions.com/ - to firma dzialająca od 10 lat i mająca szereg podfirm w każdym niemalże kraju świata, nie potrzebowali wersji tekstowej pod seo, bo wszystkie ich serwisy są po pożądanymi slowami kluczowymi na wysokich pozycjach i nie ma potrzeby. Nawet grafikę sobie sami zrobili - ja zajmowałem się flash + action script.

To może jeszcze raz zachęcę - www.TartanProject.com - zajrzyj zanim skrytykujesz.

Oki, część druga.

Zajrzałem do twoich stron.

Jedyna która się waliduje to ta, o której piszesz, że zrobiłeś lata temu za 300 zł.

No cóż - proponowałbym właśnie pozostać na tym poziomie. No faktycznie nieladna - ale to już ty powiedziałeś.

https://demo.ilance.com/ - 72 blędy html, w większości właśnie blędy składniowe.

https://www.bountyjobs.com/ - jedynie 5 błędów, ale również błędne naglówki, wpisane style, brak poprawnej semantyki

Żeby którko podsumować. Dzięki wielkie za rady, ale polecam zaczać od pisanie poprawnie sformułowanego kodu.

A cenę 15-20k uważam za za wysoką jak na serwis takiego typu jak dwa powyższe. Jedną rzeczą jest profesjonalizm, choć tu go brakowało ewidentnie, a inną pazerność. Jaby ktoś do mnie przyszedł z zapytaniem o taki projekt to na pewno nie przekroczyłbym ceny 8tys, a najprawdopodobniej dużo mniej. Na szczęcie rynek weryfikuje.

Poza tym oczywiście zgadzam się że najlepsze rozwiązania są pisane konkretnie pod dany serwis. Ale nie zapominajmy, że idea open source polega na tym że soft testują setki tysięcy ludzi - więc zanim zdecydujemy się stwierdzić, że każdy serwis postawiony na darmówce jest z założenia niedobry, zastanówmy się nad wlasnymi możliwościami. Osobiście stawiam cześć serwisów na darmowych skryptach, acześć na pisanym specjalnie pod klienta i czasami mam możliwość i okazję porówywać projekty pisane specjalnie dla klienta przez dwóch kolesi, którzy myślą o sobie w samych superlatywach, i zwykle okazuje się że strony stawiane na jakimś wordpressie dzialają znacznie szybciej i są w stanie sprostać potrzebom małego i średniego biznesu lepiej, chociażby poprzez dobrze zaprojektowane bazy danych. Słowem - pisanie serwisu pod klienta ma sens, ale nie zawsze. Jeśli to nie będzie skryt typu allegro to w większości przypadków poleciłbym jedna open sourca.

pozdawiam i życzę wielu wielu prac za kilka tysięcy, podejrzewam, że osoby płacące takie pieniądze po prostu nie mają pojęcia że można taniej a znacznie lepiej

a.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku poszukiwań znalazłem kogoś, kto zgodził zrobić się CMSa z funkcjonalnościami podobnymi do standardowych wersji popularnych darmowych CMSów (tj. zarządzanie newsami, artykułami, downloadem, galerią, komentarze, księga gości, proste statystyki, sondy, rejestracja userów itp.) za 2000 zł. W zamian za to otrzymałem w zasadzie półprodukt, najdalej wersję pre-alpha.

Świetny post! Należało by go przykleić i podawać jako przykład w jałowych dyskusjach nt. zarobków "programistów" czy też wycen projektów metodą caritasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku poszukiwań znalazłem kogoś, kto zgodził zrobić się CMSa z funkcjonalnościami podobnymi do standardowych wersji popularnych darmowych CMSów (tj. zarządzanie newsami, artykułami, downloadem, galerią, komentarze, księga gości, proste statystyki, sondy, rejestracja userów itp.) za 2000 zł. W zamian za to otrzymałem w zasadzie półprodukt, najdalej wersję pre-alpha. Teraz lista koniecznych poprawek wygląda tak:

Hehe, naiwność ludzka nie zna granic. A jak ktoś będzie chciał Ci sprzedać sztabkę 1kg złota za 2kzł to też kupisz? :) Są rzeczy których tak tanio nawet w erze nie dostaniesz ;)

Tych którzy wierzą, że można postawić jakiś rozbudowany autorski serwis za przysłowiowe 2000zł poproszę o chociaż jeden przykład. Ja też widziałem pozycjonowanie za 5zł i profesjonalne strony www za 20zł na allegro. Widziałem ogłoszenia na zlecenia.przez.net osób które chcą wykonać rozbudowany autorski serwis za 2000zł. Ale nigdy podczas swojej 6 letniej przygody z internetem nie widziałem skończonego dzieła "na poziomie" za te pieniądze.

Żeby wejść z jakimś konkretnym serwisem na rynek potrzebny jest programista php, grafik, gość od promocji [np. pozycjoner :)], PM i klepacz kontentu. Jeśli chcesz jakieś animowane bannery czy dodatki na stronie to musisz zlecić je specjaliście od flasha. Do ważnych kluczowych tekstów warto zatrudnić copywritera. Jeśli użytkownik ma akceptować jakiś regulamin to przyda się prawnik. Serwis ma mieć duży ruch? niezbędny będzie dedyk + admin. I tak mogę wymieniać. Jeszcze ktoś wierzy w rozbudowany serwis od podstaw za 2000zł? :)

Kiedyś to było możliwe, dziś już nie. Jeszcze 20 lat temu jedna osoba mogła stworzyć popularną grę komputerową a teraz robią to ekipy po 100 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cenę 15-20k uważam za za wysoką jak na serwis takiego typu jak dwa powyższe. Jedną rzeczą jest profesjonalizm, choć tu go brakowało ewidentnie, a inną pazerność. Jaby ktoś do mnie przyszedł z zapytaniem o taki projekt to na pewno nie przekroczyłbym ceny 8tys, a najprawdopodobniej dużo mniej. Na szczęcie rynek weryfikuje.

Dwa powyższe, czyli? Bo straciłem wątek. I gdzie brakowało profesjonalizmu?

Jeśli źle oceniłem kompetencje firmy proszę o link do czegoś co nie jest prostą wizytówką (na wordpress bądź jakimś innym gotowcu). Tzn. nie twierdzę, że gotowce są złe. Po prostu darmowe moduły są niekiedy kiepskiej jakości. Jak chcesz robić custom pod klienta i to ma być takie "pro"...

Co do poprawnego kodu: to niestety źle go walidujesz i jest pełen błędów.

Hint:

content-type: text/html

doctype: xhtml ...

index.html: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

Należy zacząć od poprawnego określenia typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa powyższe, czyli? Bo straciłem wątek. I gdzie brakowało profesjonalizmu?

Jeśli źle oceniłem kompetencje firmy proszę o link do czegoś co nie jest prostą wizytówką (na wordpress bądź jakimś innym gotowcu). Tzn. nie twierdzę, że gotowce są złe. Po prostu darmowe moduły są niekiedy kiepskiej jakości. Jak chcesz robić custom pod klienta i to ma być takie "pro"...

no przeciez pisze wyraźnie że masz błędy w kodzie - podałeś trzy parzykłady swoich prac, więc już napisałem. Ta o której mówileś że jest najstarsza nawet się waliduje. Pozostałe dwie mają błędy w każdym miejscu. Zeby zrobić ci lepiej poniżej linki.

https://validator.w3.org/check?verbose=1&am...o.ilance.com%2F

https://validator.w3.org/check?verbose=1&am...untyjobs.com%2F

Jeśli wydaje ci się że różnica pomiędy naszymi projektami polega na tym, że twoje się walicują a moje nie - o czym pisaleś od początku, to powyższe linki wyprowadzą cię z błędu. Walidator waliduje moje strony poprawnie - chyba nie chcesz być w tej kwestii mądrzejszy niż W3C?

www.kjestate.com - całkiem niemały serwis, oparty na wordpresie, z którego wziąłem bazę danych i poprzerabiałem dokumentnie.

a więc oto przykład - no i jak będziesz odpisywał to nie pomiń tym razem kwestii błędów w tych twoich stronach ktore podałeś jako dobre, pokazujące twoje możłiwości i, jak się domyślam, zakosiłeś za to kilkanaście tysięcy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności