Skocz do zawartości

Powiązanie serwer - PR


spookypld

Rekomendowane odpowiedzi

Czy serwer, jego adres jest jakoś powiązany z PR? Tzn. np. domena xxx.org ma 10 serwerów. Jeden z nich ma PR 4 drugi 7. W zależności gdzie włożą domenę taki PR odziedziczy.

Pewnie to totalna bzdura co napisałem, najwyżej mnie zjedziecie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to totalna bzdura co napisałem, najwyżej mnie zjedziecie. ;)

No to jazdaaaa na całego :P

Co prawda są jakieś teorie mówiące o wpływie zmiany serwera na pozycje w serp-ach, ale co do samego PR, to pierwszy raz słyszę.

PR jest przypisywany domenie. Gdyby tak było, to np. po zmianie serwera mielibyśmy czyszczony PR ;)

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR opiera się na linkach, na niczym więcej.

Mnie natomiast zastanawia inna sprawa. Jak wiadomo, Google inaczej traktuje linki z tego samego ip i z innego ip niż strona linkowana. Ale czy to jedyny przypadek, kiedy ip ma znaczenie? Np. czy link z serwisu, który jest na jednym ip od dwóch lat będzie mocniejszy niż gdyby zmieniał on hosterów jak rękawiczki, co parę miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być tak, że w przypadku przeniesienia strony na inny IP Googlebot zaliczy nową stronę, w bazie znajdzie starą i dojdzie do wniosku, że to duplikat?

no to dzięki za przejechanie po mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jedną sytuację, gdy PR "serwera" jest ważny dla naszej strony - gdy tworzysz stronę w subdomenie, jaka dostajesz "defaultowo" z kontem na serwerze.

Przykładowo: kupujesz serwer na kei.pl i dostajesz na dzień dobry subdomenę: serwer.kei.pl. Główna domena (czyli serwer) ma PR5. Tworzysz stronę, linkujesz itp - i przy najbliższym update jest bardzo duża szansa na PR minimum 2 lub 3. Ostatnio o 3 i 4 trudniej, ale dwa lata temu w takich sytuacjach dostawałem PR 4, a przy intensywnym linkowaniu pojawiał się nawet PR5, bo serwer miał PR6.

Generalnie - z moich doświadczeń (ale nie tylko z moich) wynika, że dobrze prowadzona subdomena ma dużą szansę na PR głównej domeny - (minus) 1 (jeden).

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - z moich doświadczeń (ale nie tylko z moich) wynika, że dobrze prowadzona subdomena ma dużą szansę na PR głównej domeny - (minus) 1 (jeden).

Też obserwowałem takie rzeczy, przykładowo na darmowych hostingach.

Ale ostatnio dostaje przykładowo PR=1 albo PR=2 dla subdomen - a na ich domenach nie ma nic, nawet pliku index ;)

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa i tak, że jedna bidna stronka, jak ten samotny biały żagiel, dostaje znienacka PR2. Stawiam tam wtedy autobloga i za tydzień dodaję do systemu. A po miesiącu czy dwóch mam 3K stron z PR2 ;-)

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności