Skocz do zawartości

Płatności kartą - gdzie bezpieczeństwo?


Trademark

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, jakie jest bezpieczeństwo przy płatnościach kartą?

Przykładowo, płacąc kartą w sieci, wystarczy, że ktokolwiek chociażby zrobi zdjęcie albo spisze numery karty i może robić dowolne zakupy w granicach limitu? Już pomijam płatności kartą np. w sklepie, bo wtedy trzeba fizycznie posiadać kartę, ale jak to jest z tymi płatnościami przez internet? Żadnych specjalnych potwierdzeń, logowań, etc. Wpisujesz numer i zwyczajnie płacisz.

Gdzie tutaj bezpieczeństwo?

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie karty, jedyny sposob. Ja sie o tym przekonalem jak mi jakis zlodziej na dane mojej karty zakupil 3 bilety na pociag z Rzymu dokądź. Kupil sobie te bilety przez siec we Wloszech. Ja w ciagu ostatnich kilku lat, we Wloszech nie bylem, a bedac w Turcji pilnowalem karty jak oka w glowie, wiec numery mojej karty musialy wyjsc z Polski.

Rezultat byl taki, ze karte zablokowano, bilety byly warte ok 2,000 PLN i tyle mi ubylo z karty. Po zlozeniu reklamacji srodki wrocily do momentu rozpatrzenia reklamacji. Nowa karte dostalem po kilku dniach. Kolega, ktory pracuje w banku powiedzial, ze pierwsza rzecza jaka sie powinno zrobic po otrzymaniu karty jest zapamietanie tych waznych 3 cyfr i zamazanie lub zdarcie ich z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, ktory pracuje w banku powiedzial, ze pierwsza rzecza jaka sie powinno zrobic po otrzymaniu karty jest zapamietanie tych waznych 3 cyfr i zamazanie lub zdarcie ich z karty.

No tak, ale przyznasz, że to trochę "prymitywny" sposób? Bankowość ostatnio niezwykle się rozwinęła, mamy różne formy płatności i nieco się dziwię, że nie ma zabezpieczeń przed czymś takim... Tym bardziej, że podobno większość Ameryki płaci kartami w sieci.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest mieś jedną kartę do płatności przez internet, na jakimś subkoncie i tam przelewać tylko tyle ile ci jest potrzebne w danej chwil. Jeśli nawet trafisz na jakiś nieuczciwy sklep w sieci to stracisz tylko tyle ile w danej chwili masz na subkoncie( oczywiście karta nie może być debetowa). Ja zazwyczaj przelewa na konto kartowe, dopiero przed samą płatnością lub trzyma tyle ile jest potrzebne do automatycznego ściągnięcia, podczas przedłużania usługi, np. hostingu. Inne kart mam po blokowane, na transakcje nie wymagające PINu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności