Skocz do zawartości

Przewijający się pasek z reklamami (banerami) ?


marynistyka.org

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie

mam takie pytanie - ze względu na małą ilość miejsca w moim Sklepie na reklamy z wymiany z innymi serwisami/sklepami powiązanymi tematycznie lub katalogami np. sklepów zastanowiłem się czy nie warto by było zamieścić w sklepie takiego paska reklam/linków przewijających się z góry na dół jak np w tym sklepie - Przykład (po lewej stronie na dole).

Taki "cudowny pasek" zajmuje tylko 1 miejsce przeznaczone na baner reklamowy a można w nim umieścić - 5, 10, 20... banerów reklamowych z wymiany.

Mam tylko pytanie, a właściwie 2 pytania:

1. Czy umieszczone w ten sposób banery są pełnowartościowe z punktu widzenia osoby, która wymienia się banerem oraz z punktu widzenia Googla, robotów, itd...

2. Jak zrobić taki przewijający się pasek aby umieszczać w nim buttony z linkami - czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jakiś skrypt do tego?

Z góry serdecznie Wam dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie - wszystkiego dobrego

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo serdecznie Ci dziękuję ;) - już się biorę za "szukaj" :)

Pozdrawiam

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia robotów zapewne tak, natomiast jeśli chodzi o użytkowników to miałbym wątpliwości. Mogą oni to potraktować jako reklamę typu rotator banerów a wtedy wartość takiej reklamy znacznie spada, więc lepiej zapytać samego użytkownika co o tym myśli.

tania rejestracja domen pl - ranking cen
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym miszmasz się nie wzoruj gdyż mają coś skopane i pod operą nic się nie przesuwa.

Program do nauki na uprawnienia budowlane i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne oraz okulary antyrefleksyjne zerówki do pracy przy komputerze.

Największy wymarzony kamper barbie fbr34 firmy mattel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przede wszystkim dziękuję Wam bardzo za odpowiedź... wstawiłem już do sklepu "takie przesuwające się banery" :blush: ... dowiedziałem się co to marquee :blush:

A poza tym:

- "wywal te banery" - chodzi Ci o moje banery te 2 na górze dotyczące allegro i charteru, czy o marquee, który właśnie z takim trudem stworzyłem :hello: ?

- "Ciekawa nisza, jakbys się postarał z wyglądem sklepu i trochę go wypromował to było by fajnie." - bardzo dziękuję za pochwałę pomysłu, chociaż to raczej moja odwieczna fascynacja niż pomysł na biznes (biznes zresztą idzie mi marnie :lol: ) - natomiast odnośnie promocji - uwierz mi, że robię co mogę (a mogę, a raczej umiem niewiele :) )... stąd m.in. te banery zwrotne katalogów, oprócz dopisywania się do katalogów piszę również precle, wpisuję się na dotyczące żeglarstwa toplisty, stosuję mailing do klientów, którzy coś ode mnie kupili, utrzymuję stały kontakt (zresztą bardziej towarzyski, wynikający z przyjaźni i wspólnych fascynacji niż relacji biznesowych) z twórcami innych portali żeglarskich i morskich,itd.

Staram się pozycjonować stronę wg. tego co dowiem się na forum, (wiem, że wielu z Was odpowie udzieli mi odpowiedzi o budowie zaplecza, ale niestety, już na dzień dzisiejszy wiem, że nie potrafię tego zrobić :D )ale wiecie co... im więcej czasu mi to zabiera, im więcej czytam, tym coraz bardziej dochodzę do wniosku, że nie dam rady zrobić tego sam.

Czy istniej taka usługa jak "promocja sklepu w internecie "(czy chodzi o pozycjonowanie, będzie to równoznaczna usługa?)? Czy pytaniem nieetycznym było by zapytanie ile taka usługa by mnie kosztowała miesięcznie (nie chodzi mi oczywiście o konkretne oferty - wiem, że jest dział do takich zapytań, a raczej o przedział finansowy - mam obecnie ok. 10-15 klientów miesięcznie łącznie ze sklepu i allegro i dlatego poważnie wątpię czy stać by mnie było na jakąkolwiek usługę ;) ?

Czy mógłbym Was w razie czego poprosić (nawet na PW, albo na E-mail aby nie robić na Forum wzajemnych niesnasek) o pomoc w wyborze osoby, której mógłbym powierzyć taką usługę? Jakoś bardziej pod tym względem jako kompletny laik ufam stałym bywalcom tego Forum, niż 1000-om firm ogłaszających się w internecie a mam też świadomość, że jako kompletnego głupola łatwo można mnie naciągnąć odnośnie takich kwestii.

Przede wszystkim jednak bardzo bym Was poprosił o podanie orientacyjnego kosztu takich usług... chciałbym wiedzieć, czy mam o czym marzyć...

Byłbym Wam bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź, ponieważ bardzo, bardzo chciałbym swoją działalność (firmę) rozwinąć, a nie zwinąć do czego taka dalsza sprzedaż doprowadzi - po odliczeniu kosztów działalności gospodarczej, zus-u, podatku, allegro, itd - robię to na dzień dzisiejszy charytatywnie (mam nadzieję i tak mówię Żonie, że charytatywnie ;) )...

ale ciężko do interesu, nawet takiego, który się kocha (i o jakim się marzyło przez ostatnie 5 lat pracując na państwowych posadkach pod szefami-debilami)...

co miesiąc, regularnie dokładać... trzeba jeszcze z czegoś żyć :(...

Pozdrawiam Was serdecznie

Wszystkiego dobrego

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na tej stronie nie jest marque tylko zrobione z użyciem dhtml ;)

... to znaczy, że dobrze zrobiłem... czy wręcz odwrotnie? :P

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności