Skocz do zawartości

Rozbieżności wyników serwisów sprawdzających


kusabi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno wypróbowałem www.twoja pozycja.pl

Bardzo przydatne narzędzie, ale czy to, że się tak myli jest normalne?

Np. dla słowa kluczowego pokazuje mnie w na 3 pozycji podczas gdy w G jestem 10.

Z czego może to wynikać? NIe ma znaczenia czy www czy http już sprawdzalem. WIem ze jest tu na forum wiele linkow do takich serwisow, ale one tez pewnie troche "przekłamują" - tylko dlaczego??

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sprawdza pozycje tylko z jednego DC. Lepiej używaj tego:

[link]

Do ręcznej zmiany:

url=https://www.twojastrona.pl

key=slowo+kluczowe

Przed kliknięciem w START, należy najpierw WYCZYŚCIĆ WYNIKI.

Swietne narzedzie tylko ze nie bardzo kumam te IP jakie do czego itd. pamietasz moze gdzie o tym czytales? ;)

ja wybieralem tylko toolbarquerries ale zastanawia mnie przy okazji o co kaman z tymi IP ?

Swoja drogą nie przekłamuje thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie korzystam z zadnych serwisow sprawdzajacych... masz narzedzia dla webmasterow google a wyniki odchodza czasami o 20 od normy - jestes w stanie sam to znalezc

73321314cb3.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyniki google ma wpływ:

- to czy jestes zalogowany do jakiegos serwisu google

- to ile wyników wyświetlasz na jednej stronie

- miejsce w w jakim sprawdzasz pozycje google com/pl różne DC

- sposób w jaki traktujesz dodatki extra (filmy jutube , podpowiedzi google itp)

- twoja przeglądarka IE lub FF

- URL jakiego uzyjesz do sprawdzenia, to jakie parametry tam ustawisz itp.

I pewnie jeszcze wiele innych czynników

Większość narzędzi przewiduje tylko jeden wariant który nie u każdego sie spisuje dobrze.

Dlatego są rozbieżności. Inna sprawa ze to w sumie jest bez znaczenia :) Kilka oczek w gore czy w dół!

Do sprawdzania pozycji używam WEB CEO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, z całego pakietu Narzędzi Google dla webmasterów, to jedynie sitemap i linki są przydatne (oraz natychmiastowe usunięcia poszczególnych stron/katalogów). Nie bez kozery stworzyli Google Analitycs... A do badania pozycji potrzebne są skrypty, które pobierają dane z większości DC. Google tego akurat nie oferuje.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zleciłem swojemu programiście napisanie własnego narzędzia bo wszędzie coś mi brakowało. Pewnie żadna rewelacja ale sprawdza mi pozycje do ilu tam chcę (mogę np do 1000 czy tam więcej, ominął problem tokena w google przy większej ilości zapytań), sprawdza site podgląd po najechaniu na link lub frazę pokazuje mi się chmurka z wykresem z miesiąca, pokazany dodatkowo strzałkami przykładowo wzrost w odniesieniu do dnia dzisiejszego jaka różnica była jeden dzień temu, 7dni,30dni .

Wszystkie dane do wydruku, także klient w razie czego ma wszystko ile przybyło mu linków ile site zaindexowane i oczywiście pozycje w google lub innych wyszukiwarkach jak już by chciał ale ja osobiście na inne nie patrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności