Skocz do zawartości

Własny Serwer


maniekoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jak mam juz tego webserva albo kransala i nie chce dzialac na localhoscie tylko chce podpiac jakas domene i zeby to co mam na dysku w jakims folderze wyswietlało sie normalnie pod jakas domena krajową.

Zaznacze iż mam mocengo kompa. Dysk 320 GB, procesor 2.4 ghz intel core 2 duo. Komputer właczony prawie 20 godzin dziennie

Da sie zrobic z tego taki jakby serwer wirtualny takie jak inne ?

Nie rozumiem dlaczego wszyscy sie czepiają :P

Ktoś che mieć serwer na komputerze domowym to niech ma :P

Co do moich 3 groszy to:

System może być dowolny , apache , php, mysql działa tak samo na win i na linux.

A nie ma sensu na siłe zmuszać sie do platformy której sie nie rozumie :)

Najlepiej nasz komputer domowy podczepić do jakiegoś dynamic DNS, aby potem delegacje domen kierować na host który jest w dynamic DNS, nie ma wtedy problemu jak sie zmienia IP.

Jak mamy zakupioną domenę to kierujemy ją na nasz komputer domowy i gotowe.

Co do krasnali i innych paczek wszystko w jednym (mysql+php+apache)to jestem anty ;) Nic sie nie nauczysz , a jak posiedzisz troche nad apache, php, mysql i zakumasz jakie to wszystko proste to bedzie na Twe zdrowie.

Jak zadasz konkretne pytanie co jak zrobić to odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wszystko co chcesz ma Krasnal - https://www.krasnal.tk/

Instalujesz to u sibe pod Windows'em i masz mozesz stawiac co Ci sie podoba. Przy odrobienie grzebania da sie zrobic aby nawet inni uzytkownicy internetu mieli dostep do tej aplikacji. Ale to tylko zabawa.

Znacznie lepiej jest odzalowac chocby 4PLN miesiecznie na najtanszy serwerek wirtualna na webd.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten sie z choinki urwał ? o webd.pl to poszukaj w innym temacie.

a kransala mam juz 2 lata :) - tylko zamiast MojaDomena.pl mam https://localhost/ :D

chodzi mi o to ze te strony co mam w Usr, zeby podczepic pod domene.

bardziej konkretniej zapytam: jak i gdzie się podczepic pod te dynamic dns ?

łacze mam 512, ale jak nie da rady mam mozliwosc 8 mega. Ale narazie wole 512.

p.s. mam windows vista.

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam

A poco się pytasz poco?

Ja mam np. po to że nie chce mi się co chwila wrzucać plików przez ftp bo często zapominam i nie widzę zmian. A tak to tylko zapisuję i już...

Żeby optymalnie doradzić.

Do takiego zastosowania jak piszesz poleciłbym hosting z dobrym pingiem i dostępem przez ssh :D

Domowy serwer na Windowsie+dziwna modyfikacja AMP :) ma tą wadę, że aplikacja napisana i działająca

pod tym może wymagać jeszcze sporo pracy, żeby pracować w docelowym środowisku.

THI: z tym łączem to na pewno piszesz o uploadzie?

Darmowe (i nie tylko) domeny dla zmiennych IP: https://www.dyndns.com/

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zakładasz konto na https://www.no-ip.com albo na tym co podał Adam

2)Dodajesz w www.no-ip.com nowy host np. test00001.no-ip.org

3) i już Ci działa https://test00001.no-ip.org i ten adres funkcjonuje już dla całego świata :)

Jeszcze tylko trzeba poszukać w Downloads programu który automatycznie bedzie pilnował zmiany IP

Dalszy etap to kilka domen na jednym apache :) Ale może tego nie potrzebujesz więc nie piszę :)

Jakby coś nie działało to zerknij do httpd.conf powinno być "Listen 80" jak masz "Listen localhost:80" to trzeba zmienić bo to ogranicza tylko do localhost.

Krasnali i skrzatów w życiu nie widziałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ip mam stałe, a jak chce podpiąc swoją domene .pl to gdzie dokladnie w obu przypadkach no-ip i dyndns ?

a obecna moja prędkosc łacza to 512 i nie mowie o uploadzie. Upload mam okolo 200.

chodzi mi o to że mam serwis "download", i zamiast obciazac serwer czy nie moglbym umieszczac plików u siebie na dysku, i podpiąc pod to domene zeby ludzie sciągali pliki ode mnie z dysku poprzez adres np. mojadomena.pl/plik.exe

rozumiecie troche ?

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afrel, ja jestem ciekawy tematu po prostu,

mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego?

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra niewazne czy 100 czy 200, ale chce spróbowac postawic i podpiac pod to domene.

mam juz konta na no-ip i dyndns mam nawet jakis program z no-ip, tylko jezeli domene mam w nazwa.pl, to gdzie ja musze wpisac te ns1.netart.pl ns2.....

i gdzie mam wrzucac pliki ktore beda wyswietlane online.

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak, mam domene .pl w nazwa.pl.

mam stale ip np.. 199.122.222.22

zarejstrowałem sie na no-ip.com - mam adres: nazwa.no-ip.org

i jak mam ustawic te dns'y w tym panelu ?

jakie dns mam podac, kto i jak bedzie wiedzial ze to domena jest podpieta skoro nie podam jej dnsów ns1.netart.pl ...

i jeszcze gdzie maja znajdowac sie pliki ktore beda wyswietlane online, pod tą podpietą domeną.?

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak, mam domene .pl w nazwa.pl.

mam stale ip np.. 199.122.222.22

Skoro masz stałe IP to zapomnij o tych changeip.com itp.

W panelu nazwy masz przecież skierowanie domeny na konkretne IP.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra no i skierowalem sobie na konkretne moje IP,

i nie wyswietla sie zadna stron :( pytam sie gdzie mam wrzucic pliki które beda wyswietlane na stronie tj. index gdzie mam wrzucic !

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności