Skocz do zawartości

Jaką książkę


kmike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiałem się nad kupnem ksiązki i znalazlem pare tytułów, ale nie wiem który wybrać.

https://ksiegarnia.pwn.pl/6429_pozycja.html

https://www.xexe.pl/sklep/170/166901/0

https://wysylkowa.pl/ks552257.html

i Marketing internetowy

Możecie mi doradzic czy wogóle opłaca sie kupować książkę czy kożystac z darmowych zasobów internetu. Jeśli książkę to którą. Moze znacie jakąś dobrą, której nie wymienilem.

Wypróbuj nowy i ładniejszy katalog sklepów GdzieKupic.org.

Wykonam strony Internetowe, szablony WordPress, wizytówki firmowe, skrypty php. Portfolio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tak myslalem ze ta po prawej ;)

Jestem początkujący, ale te podstawy juz raczej znam i jestem swiezo po lekturze Sekretow pozycjonowania w google. Moge powiedziec, że wszystko co jest w niej napisane mozna znalesć tu i na innych stronach o tej tematyce. Tylko ze ma sie w jednym miejscu-ksiązce:) Wedlug mnie dobrze opisali budowe zaplecza... Narazie wezme sie za internet... :D dzięki za odp.

Wypróbuj nowy i ładniejszy katalog sklepów GdzieKupic.org.

Wykonam strony Internetowe, szablony WordPress, wizytówki firmowe, skrypty php. Portfolio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do księgarni i przejrzyj dostępne książki. Najlepiej sam spis treści. To powinno wystarczyć, żeby Cię zniechęcić do ich kupna. Za te dwadzieścia parę zł kup dwadzieścia parę domen i przez rok testowania różnych technik o których przeczytasz w Internecie nauczysz się więcej niż z tych książek razem wziętych ;)

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi doradzic czy wogóle opłaca sie kupować książkę czy kożystac z darmowych zasobów internetu.

W necie jest bardzo dużo informacji, ale trafiając na jakąkolwiek stronę nie masz pewności co do tego, czy jej autor nie siedzi przypadkiem w temacie kilka tygodni ;-) Ostatnio trafiłam na jedną taką i w artykule jaki czytałam ani jeden akapit nie był zgodny z prawdą. Proponuję więc zacząć od jakiejś dobrej książki, która będzie zbiorem najważniejszych informacji i której autorowi możesz zaufać jeśli chodzi o jego wiedzę.

Nie wiem na jakim poziomie jesteś w tej chwili, ale w pierwszej kolejności radziłabym Ci coś krótkiego i dość ogólnego, aby zapoznać się nieco z tematem. Dopiero później, kiedy przyswoisz sobie wiedzę, mógłbyś się zabrać za bardziej obszerną i szczegółową lekturę.

Dlatego też w pierwszej kolejności polecam Marketing internetowy w wyszukiwarkach (jest tu kilka rozdziałów poświęconych tylko i wyłącznie pozycjonowaniu) albo Wszystko, co powinieneś wiedzieć o skutecznej reklamie w Internecie aby ogólnie zapoznać się z tematem. Później polecam konieczną lekturę - Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi.. Co do książki Marketing z Google to jest dobra jako dodatek, ale zawiera błędy i niedociągnięcia, a także nadmierną reklamę. Na blogu, do którego linkuję, znajdziesz recenzje jeszcze kilku książek, ale te są najważniejsze.

Dużo lepszą metodą "nauki" jest czytanie for, blogów, własne testy.

Powiem Ci, że ostatnio wprowadzałam w temat SEO kilka osób i z doświadczenia wiem, że najlepiej zacząć od książek, a później dopiero poszerzać wiedzę o fora, blogi i przede wszystkim doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodze po bibliotekach moze 'wyrwe cos za free' ;) Poziom wiedzy to cos ponad początkujący bo wydaje mi sie, że podstawy znam:) Domen do testowania mam 3 więc zostają mi tylko nowe pomysly co próbować...

Wypróbuj nowy i ładniejszy katalog sklepów GdzieKupic.org.

Wykonam strony Internetowe, szablony WordPress, wizytówki firmowe, skrypty php. Portfolio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj poradniki dla początkujących na stronach tego forum. Potem kup ze 3 domeny, "dobry" hosting z allegro (był o tym niedawno temat) lub z promocji na nazwie albo homie i zacznij działać. BTW czytałem nieco książek na temat SEO i nic KONKRETNEGO się z nich nie dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmike, naprawdę żałujesz marnych kilkudziesięciu zł na książkę? Na helionie masz do ściągnięcia przykładowe rozdziały, więc zerknij do nich i zobacz którą kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrwe cos za free

Za free to można jedynie w lampe zarobić, chociaż w Polsce to już nawet tego nie dostaniesz :rolleyes: A tak na poważnie, jeżeli żałujesz paru złotych na książkę to marnie widzę Twoją przyszłość w seo, gdzie będziesz musiał wydawać parę set złotych na domeny i serwer :) No chyba że będziesz stawiał zapelcze na darmowym hoście, to zapewniam Cię że szybciej zniknie niż to warte, bo stawianie zapelcza na darmowych kontach to ryzyko - dziś masz, a jutro już nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności