Skocz do zawartości

Przeszył mnie anioł śmierci


radek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedną stronkę która oparta jest o webowy zewnętrzny silnik (pełna afiliacja ale na zewnętrznym linku).

Ponieważ niespecjalnie mam jak wpłynąć na źródło strony a była mega nullSEO (łącznie z powalonym headerem), postanowiłem opakować ją w ramkę 100%. Mogłem sobie na to pozwolić, z adresem www nie było problemu bo pozycjonowałem inny link niż ten zewnętrzny i sobie przekierowałem 301.

Niestety niewiele to dało. Po 3 tygodniach zorientowałem się, że google mając 100% frame ignoruje mój header, tylko nadpisuje go headerem z ramki bo wie że zajmuje całą powierzchnię (czyli mamy co mieliśmy). Zatem podrapałem się w głowę i stworzyłem inną konstrukcję - opartą o iframe (nadal 100% width) plus mój header + tekst w noframe - ładna informacja o braku obsługi ramek plus link bezpośredni do zafiliowanej strony. I zadziałało. Google już nie uznawało mojej strony, że to 100% frame, bo iframe potraktował inaczej, pojawił się ładny opis i title strony (wcześniej wcale nie było). Nawet na tej jednej ramce (iframe) udało mi się zbudować site ok. 700 różnych stron, gdzie każda miała inny header i inny opis w noframe (bo pozycjonuję to na dosyć sporo słów kluczowych) - ale żadnego spamu. Wszystko w sumie zgodne ze sztuką.

No i się zaczęło - strona nareszcie dostała właściwy opis, nareszcie zaczęła się ładnie wspinać, nareszcie zaczął działać długi ogon, pojawili się goście, pełna sielanka.

No i nagle wchodzę sobie (po 3 dniach od zmian, strona się rozpędza) i widzę odwołanie z googli z zapytania... site:domena.com

Coś mnie tchnęło i sprawdziłem whoisem adres ip kto pytał - właściciel - Google. Wszedł tylko na jedną podstronę i uciekł.

Minął tydzień, strona wisi jak wisiała w wynikach (na ciężką frazę), póki co nic się nie zmieniło. Ale spociłem się bo wbijałem się na tą pozycję dosyć długo (5 miesięcy), bałem się, że ten iframe zostanie zakwalifikowany jako spam i strona dostanie filterek, sanboxik czy jakieś inne flagi.

Ale chyba przeżyłem. Pociliście się kiedyś podobnie?

Przy okazji - 100% frame lub iframe na stronie zdaje się prowokuje google do moderacji.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej ktos sie mogl podszywac pod Google. Jednym z aniolow smieci (fajnie to ujales) jest IP: 193.120.148.177 i kilka innych, ja namierzylem 3 IP, glownie z Dublina bo tam jest centrum moderacji recznej na Europe :) To jest zawsze ostatnie IP jakie odwiedzialo moje stronki zanim nagle zostaly poczestowane bananem ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej ktos sie mogl podszywac pod Google. Jednym z aniolow smieci (fajnie to ujales) jest IP: 193.120.148.177 i kilka innych, ja namierzylem 3 IP, glownie z Dublina bo tam jest centrum moderacji recznej na Europe ;) To jest zawsze ostatnie IP jakie odwiedzialo moje stronki zanim nagle zostaly poczestowane bananem :)

66.249.84.68 - to ten adres i to jest adres z New York.

A z jakiego zapytani Ci wchodzili? też z site?

Edited:

a może zrobimy litę ip moderatorów i damy im bana na stronach ? :)

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednym z serwisów, dane od dnia: Wed, 13 Feb 2008 10:35:43 GMT

66.249.84.68

wejścia wyglądają na zwykłego usera,

kilkanaście odsłon, od Thu, 14 Feb 2008 03:40:49 GMT, ostatnie Sat, 29 Mar 2008 07:39:14 GMT,

większość to wejścia bezpośrednio na podstrony, za jednym razem poprzez google.pl, zwykła polska fraza

193.120.148.177

to też widzę, jedno wejście, bezpośrednie na stronę główną, z Thu, 06 Mar 2008 16:56:11 GMT

//dodano

przypomniało mi się, że w tym czasie korespondowałem z GoogleAdsense i podawałem adres tej strony, myśle, że to właśnie w związku z tym było to wejście, kilka godzin po wysłaniu e-maila...

ps. oczywiście strona stoi jak stała, z drugiej strony do niczego nie można się przyczepić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie, ew. roznica kilku godzin, czasami bywalo tak, ze strona lapala filtra a 2-3 dni po nim bana. W kazdym razie od momentu spadku traffiku ostatnim IP byl wlasnie ktorys z tych, ktore uwazam za IP recznej moderacji :) Moj rekord - 30 bananow jednego dnia ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem 42 bany za ukryty tekst o filterkach nie wspomne.

Mam serwis w którym do dziś mam ukryty tekst, lecz domena jest dobrze podlinkowana i kilkuletnia, więc tylko ostatnio filterek. Co do aniołów śmierci to jak masz syf na domenie to analizowanie każdego IP i tak nic ci nie da. A tak w ogóle to za ukryty tekst na ile się wypada?? standardowo na ok. 3 miechy?

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności