Skocz do zawartości

Nazwa domeny słowem kluczowym.


sylyx

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem na mysli to ze: tresc, metatagi i byc moze nazwa domeny, wplynealy na wysoka pozycje strony, gdy nie miala ona duzej konkurencji.

A to czemu spadla to nie wiem, w kazdym badz razie powyższe "zalety" nie pomogly w utrzymaniu sie w top10.

Ma marginesie: moze macie razcje ze dostalem filtr za to ze skupilem sie na 1 frazie. Dodam pare linkow z innym anchorem to moze filtr znikinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dobrze, wiadomo że najważniejsze są linki z odpowiednim anchorem. Ale w wypadku fraz niszowych zastosowanie takich praktyk może przynosić efekty i przynosi. Jasne jest także to że nie wystarczy samo nazwanie domeny w sposób odpowiedni. Jedak jeśli jest to możliwe to w każdym wypadku zaleca się stosowanie takich nazw domen aby nawiązywały do tematu danego serwisu a jednocześnie były logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedak jeśli jest to możliwe to w każdym wypadku zaleca się stosowanie takich nazw domen aby nawiązywały do tematu danego serwisu a jednocześnie były logiczne.

Kto to zaleca. panowie, czytają was początkujący, którzy karmieni takimi bzdurami mogą sobie w głowie namieszać: Jaki język:

w każdym wypadku ... zaleca się - kto zaleca? skąd to wiadomo. Nazwa musi nawiązywać do tematu portalu !? Litości:

onet, wp, interia, epuls, allegro, ceneo i miliony innych nawiązują jak cholera - widocznie słuchali zaleceń ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że moglibyśmy tutaj spierać się bez przerwy, nie dziwi mnie to wcale. Na forach w USA czy GB jest podobnie na ten temat ;) . Ale ostatecznie rzecz ujmując, wiadomo iż np. firma powiedzmy projektująca www o nazwie XYZ i chcąca promować swoją markę powinna użyć swej nazwy w domenie. Ale nie jest przecież źle gdy tematykę swojej strony ujmiemy w nazwie domeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum można też zrozumieć, że słowo kluczowe w nazwie domeny pomaga jej np. gdy domena jest naturalnie linkowana, przez innych użytkowników internetu. Przykład: masz domenę kredki.pl (sklep online oferujący sprzedaż wysyłkową wszelakich kredek ;) ), która pozycjonujesz na frazę "kredki", ktoś na jakimś forum pyta się gdzie mozna na necie kupić tanie kredki, ktoś inny poleca mu Twoją stronę podając adres: https://www.kredki.pl, czy taki link pomoże w pozycjonowaniu strony? Moim zdaniem tak gdyż można powiedzieć, że jest to link z anchorem "kredki" (choć tak na prawdę ten anchor nie jest wpisany). Bo niezbyt często można dostać naturalnie ładnie zrobionego linka z anchorem (kredki). A dzięki takiej domenie ze słowem kluczowym w nazwie dostajemy przy każdym naturalnym linku zarazem anchor ze słowem kluczowym. Miałem taką sytuację z pewnym sklepem. Domena ok. 3-letnia, linkowany tylko naturalnie i to na blogach jakichś nastolatek, dosłownie kilkadziesiąt skromnych linkój w stylu www.nazwadomeny.pl (gdzie w nazwie znajdowało się słowo kluczowe) i strona znajdowała się na 1 pozycji pod tym słowem. A do najłatwiejszych ono nie należało. W sumie to cały czas siedzi na 1 pozycji i nie zanosi się na jakiekolwiek spadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że jeszcze ktoś podziela moje zdanie :) Aha, jeszcze dziś postaram się podesłać niezłą rozprawkę na poruszany temat. Uwaga, jest ona po Angielsku. Proszę, znalazłem na dysku bo raz sobie skopiowałem ten temacik doboru domeny. To dobry tekst dla wszystkich zainteresowanych powstał w oparciu o praktyki i doświadczenia znanego mam nadzieje pozycjonera Aaron Wall'a. W razie problemów mogę przetłumaczyć niektóre najważniejsze fragmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum można też zrozumieć, że słowo kluczowe w nazwie domeny pomaga jej np. gdy domena jest naturalnie linkowana, przez innych użytkowników internetu. Przykład: masz domenę kredki.pl (sklep online oferujący sprzedaż wysyłkową wszelakich kredek :) ), która pozycjonujesz na frazę "kredki", ktoś na jakimś forum pyta się gdzie mozna na necie kupić tanie kredki, ktoś inny poleca mu Twoją stronę podając adres: https://www.kredki.pl, czy taki link pomoże w pozycjonowaniu strony? Moim zdaniem tak gdyż można powiedzieć, że jest to link z anchorem "kredki" (choć tak na prawdę ten anchor nie jest wpisany). Bo niezbyt często można dostać naturalnie ładnie zrobionego linka z anchorem (kredki). A dzięki takiej domenie ze słowem kluczowym w nazwie dostajemy przy każdym naturalnym linku zarazem anchor ze słowem kluczowym. Miałem taką sytuację z pewnym sklepem. Domena ok. 3-letnia, linkowany tylko naturalnie i to na blogach jakichś nastolatek, dosłownie kilkadziesiąt skromnych linkój w stylu www.nazwadomeny.pl (gdzie w nazwie znajdowało się słowo kluczowe) i strona znajdowała się na 1 pozycji pod tym słowem. A do najłatwiejszych ono nie należało. W sumie to cały czas siedzi na 1 pozycji i nie zanosi się na jakiekolwiek spadki.

Na chłopski rozum, to megamądre uzasadnienie. Jest to duży plus i nie można go nie docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa domeny ma tak znikome znaczenie że biorę ją tylko pod uwagę przy stronach zapleczowych żeby mi łatwo było zapamiętać ich nazwę.

Po co się skupiać czy nazwa domeny pomaga czy nie w pozycjonowaniu skoro jeżeli nawet pomaga to trzy dobre linki niwelują tę różnicę.

To co pisze Mrtn poparte jest doświadczeniem i w pełni się z tym zgadzam, a większość tu głosów odnosi się do teorii typu " zaobserwowałem , że jak na ulicy ludzie rozkładają parasole to zaczyna padać".

Co mi da 386 domena o nazwie "darmowe-mp3cos-tam-cos-tam.costam" skoro takich domen i podobnych będzie 100, a po wyjściu ze strony ja już nie będę nawet pamiętał jak strona się nazywała. Tak jak pisałem, 3 dobre linki dają więcej jak nazwa domeny. Linki zawsze można dodać, a zmienić domenę już trudniej. A dodatkowo co z dylematem gdy chce się pozycjonować na więcej niż jedno słowo kluczowe?

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności